Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Nezávislé filmy o konopí, které stojí shlédnutí

nezávislé filmy o konopí

Jaké nezávislé filmy o konopí na večerní povyražení si vybrat?

Nezávislé filmy byly vždycky více odlišné, než klasická tvorba filmových studií. Často z něj šel tvůrčí a umělecký cit mnohem více, než u hollywoodských blockbusterů. Filmař měl volnější ruku a i bez astronomického rozpočtu se film povedl a byl publikem ceněný. Pokud to ovšem nebyla úplná blbost. Jak vznikaly nezávislé filmy, kde hraje menší či větší roli marihuana?

Pohled na marihuanu se dost změnil. Po dekádách v prohibici a nemilosti veřejnost konečně pochopila, že to není jen droga, po které se lidí smějí. Dnes se konopí bere poměrně vážně. V medicíně se těší velké oblibě a kolikrát se ani nestačíme divit, proti jakým neduhům tato bylinka pracuje.

Zkrátka a dobře, marihuana si našla cestu, jak se dostat do povědomí lidí. Hlavně pomoci internetu, hudby, filmem a politikou.

Netrvalo dlouho a měli jsme i boom ve filmovém průmyslu. Mnoho mladých a nadějných filmařů se rozhodli začít tlačit toto téma před kameru a na filmová plátna. Ať už pro svůj kladný vztah k marihuaně, aby se lidi něco dozvěděli anebo čistě jen z legrace. Nezávislé filmy tak nabraly zase nový směr a tvorba se obměnila.

Následující filmy vám možná nic neřeknou, ale pokud by jste měli možnost, jistě se na nějaký z nich podívejte. Nějaký dojem to ve vás určitě zanechá.

Co jsou to „nezávislé filmy“?

Pokud to ještě nevíte, nenecháme vás na holičkách. Nezávislý film, často označovaný jak Indie Movie, je označení pro filmy, jejichž výroba nepodléhá velkému filmovému studiu. Produkce má nízký rozpočet a filmy jsou promítány spíše na festivalech nebo nějakých filmových klubech.

1.Wellcome to the Willits

Welcome to the Willits Bizarní, hororový a fantasy film od režiséra Trevora Ryana. Snímek je zaměřený na partu mladistvých, kteří cestují Severní Kalifornií do Willits, což je místo, kde se scházejí huliči, závisláci a mnoho dalších zajímavých figur.

Nejvíce zvláštní z této skupiny je pěstitel marihuany, který trpí představou, že ho sledují mimozemštani a mají s ním nějaké úmysly. Výše zmíněná banda mlaďochů má tu smůlu, že se rozhodli kempovat právě na pozemku tohoto pána. Následky jsou pak krvavé, komické a divoké.

Známou osobností je zde Dolph Lundgren.

2. Dark Harvest

Dark Harvest Snímek od Jamese Hustona. V tomto filmu se potkáte se zabijáky medvědů a mnoha pastmi pro ně, nebo pro lidi?

Tento dramatický thriller nám ukazuje černý trh s konopím. Děj by se dal popsat jako poměrně známé béčko. Pěstitel přijde díky neznámému agresorovi o všechno, a pak je policista, který je falešně obviněn z vraždy. Jak už tomu bývá, stávají se z nich spojenci a musí zjistit, kdo za tím vším vlastně stojí.

Zde si na plátno nachází cestu Cheech Marin.

3. A Midwestern Methamphetamine Fairytale

A Midwestern methamphetamyne fairytale Krátkometrážní snímek od režiséra Seana Martineze. Ve snímku je středem zlomené dítě, žijící ve světě závislosti a manipulace a násilí. Toto je svět Chloe, ve kterém žije díky své matce.

Aby nějakým způsobem přežila, vytvoří si Chloe svůj imaginární svět, kde je ona princeznou a její matka královnou.

Filmem je protkána myšlenka, že život je tak jednoduchý, jako je život s matkou. V tomto případě je to hodně komplikované.

4. Milk and Cookies

Milk and Cookies Kratký snímek od populární dvojice Syd a Mike.

Ustřední filmová dvojice podstupuje neobvyklou cestu, a tou je konzumace sušenek mysticko-epických rozměrů. Mají domluvené jedno pravidlo, že v tom největším možném stádiu zkouření přestanou.

Nacházející důsledky této chyby jsou zajímavé.

Celý snímek má pouze 9 minut. I to ale stačí k tomu, aby jste dost nasmáli.

5. Lifers Madness the Movie

Ligers The Movie Šestidílný dokument od režiséra Jeffa Eichena poukazuje na to, jak válka proti drogám ovlivnila  život jedinců i celých komunit.

Je zde kladen důraz na americký zákon „Třikrát a dost“. Podle tohoto zákonu, pokud jste byli už dvakrát odsouzeni, napotřetí dostanete doživotí. Mnoho lidí tak skončilo za mřížemi, a to i za nenásilné činy.

Jeff Eichen se soustřeďuje na komunikaci s těmito „postiženými“ stranami. Ve filmy jsou představeni i experti na poli právní i policejní specializace proti drogám.

6. Leaf

The Leag Nezávislý film od Karly Denny a Damona McDonalda.

V tomto filmu se soustředíme na zákony o konopí v Austrálii. Je zde kladen důraz na léčebné konopí a frustrující pohled na pacienty a jejich rodiny. Díky regulím je těžké se k tomuto léčivu dostat, aby ho mohli použít dle vlastních potřeb.

Když to ale nejde, pečovatelé berou věci do vlastních rukou a snaží se pak obstarat léčivo ilegálně, bez ohledu na následky.

Filmaři se vyprávějí tento příběh očima pečovatelů, aby se publikum dokázalo sžít s těmi, co se starají o nemocné v nelehkých situacích.

7. A Day with Miguel Lopez

Den s Miguelem Lopezem Miguel Lopez ve filmu poukazuje na rasismus vůči lidem s mexickými kořeny a společenské stigma spojené s marihuanou.

Zdůrazňuje, že legalizace marihuany je pozitivní krok, ale naráží i na to, že by se měli počítat i názory barevných a menšin. Takto by se dal měřit úspěch podle něj.

Kvalita filmu je podle všeho bídná, ale obsah Lopezova monologu si zaslouží poslech.

8. Game On

Game on Komedie Phillipa Sebala a Shariyi Lynn.

Tři přátelé, a někdy rivalové, obchod s hrami dělaný pro tři zaměstnance. Když zjistí, že se majitel chystá prodat prostory, kde pracují, rozhodnou se pro záchranu svého obchodu.

Záchrana obchodu se ale ukáže být nelehkým úkolem. Jejich strategie je, že při prodeji jejich zboží dostanou zákazníci i drogy zdarma. Jízda to bude asi zájímavá.

Nezávislé filmy nás jistě čekají i v budoucna a jejich tvorba nás jistě potěší.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!