Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Odrůdy konopí a tajemství fialového zbarvení

fialové odrůdy konopí

Tajemství fialového zbarvení a semínka konopí

U rostliny konopí hraje velkou roli její genetický a prostředí, ve kterém se vyskytuje. Ale co přesně stojí za tím, jak rostlina vypadá? Vezměte si například konopná semena odrůdy Purple Queen. Co stojí za jejím nádherným purpurovým zbarvením? Na tuto otázku budeme společně hledat odpovědi.  Jaké faktory ovlivňují zbarvení? Je fialová barva znamením lepší kvality?

Jak genetika ovlivňuje barvu odrůd konopí?

příměs fialové barvy Aby rostlina konopí mohla předvést svůj odstín fialové, potřebuje k tomu jistý genetický materiál. Tento materiál bychom mohli nazvat antokyan, kteří patří do skupiny flavonoidů, zodpovědných za fialový, červený a modrý pigment (najdeme jej například v borůvkách, červeném zelí, i hrozny ho obsahují, dále fialky a mnoho dalších plodin). Jak se určitě domýšlíte, tak některé odrůdy marihuany mají více antokyanů, než ty druhé. Když z vašeho semínka vyroste rostlina s nádechem fialové barvy, můžete být rádi, jelikož větší hodnota antokyanů předpovídá i lepší zážitek z užívání. Léta šlechtění tedy nepřišla vniveč a onen vzhled není jen k tomu, aby jste prohlásili, že je vaše rostlinka opravdu pěkná na pohled.

Ze kterých konopných semínek vyrostou rostliny s fialovým, modrým nebo červeným zbarvením?

luxusní fialové šišky S tímto genetickým kódem (vysoká úroveň antokyanů) najdeme opravdu velké množství odrůd. Jak je poznáme? Docela jednoduše, stačí když si na našem vyhledávači zadáte slova Purple, Red, Pink a Blue. Skoro ve všech případech se bude jednat o odrůdy, které disponují nějakým takovým zbarvením (fialová, červená, růžová, modrá a jejich kombinace). Jestli chcete opravdové fialové zázraky, tak si vyhledávejte začínajícím slovem Purple.

Také zde máme odrůdy, které mají naopak střední, nebo nízkou hladinu antokyanů. Ty nabízejí v finálním stádiu růstu opět jiné zbarvení. Rostliny konopí obsahující karotenoidy mají tendenci se zabarvit do odstínů žluté a oranžové. Je to vlivem převládání karotenoidů a nižší hladinou chlorofylu.

Jak se rostlina konopí změní ze zelené na fialovou?

jaké máme fialové odrůdy? Vrátíme se na chvíli v čase. Konkrétně na základní školu, když jsme měli přírodní vědy, Vzpomínáte si, když vám vaše paní učitelka, nebo pan učitel vysvětlovali, proč jsou rostliny zelené? Je to samozřejmě díky chlorofylu, který má typickou zelenou barvu a je obsažen ve všech zelených rostlinách. Díky němu probíhá fotosyntéza a rostliny tak mohou žít.

Když se z vaší sazenice stává dospívající rostlina, můžete sledovat, jak se odstín zelené mění. Nejprve je to svěží zelená, která pak tmavne a v některých případech žloutne. S přibývajícím věkem ale hladina a produkce tohoto dominantního pigmentu klesá, a tak plynou na povrch ty ostatní (antokyany). Pak už vidíme koncert fialové, červené, modré a růžové. Za tyto změny může nejen věk rostliny konopí, ale taky její okolí, k čemuž se dostaneme za okamžik.

Jaké enviromentální faktory ovlivňují barvu vaší odrůdy?

konopí pod fialovým světlem Ne všechny odrůdy konopí mají takové pěkné odstíny fialové barvy. Ovšem odrůdy s takovým zbarvením za to vděčí nejen genetice, ale i konkrétním faktorům v jejich okolí. Díky pečlivé práci vědců jsme se dozvěděli, že vyšší hladina flavonoidů a antokyanů je pro ochranu rostliny konopí.

Podle tohoto výzkumu jsou antokyany a flavonoidy přítomny ve všech fázích růstu. Pomáhají vytvářet obranu proti patogenům, podílí se na tvorbě pigmentu a chrání před ultrafialovým zářením. To vše má následek, že budoucí semínka jsou chráněny a schopnost opylovat další rostliny vzrůstá.

Zbývá nám ale získat dost informací, jelikož výzkum ohledně úrovně antokyanů v marihuaně zatím není takový, jaký bychom chtěli.

Kdy se tedy objeví první zbarvení? První fáze bývá nějaký teplotní výkyv. Ten je přítomný ke konci sklizně, když nás opouští teplé letní klima a přichází to podzimní. Produkce chlorofylu se snižuje při klesající teplotě. Tím dává prostor antokyanům, aby se dostavili na scénu. Ty pak chrání rostliny konopí před teplotním poklesem. Vysoké teploty naopak moc antokyanům neprospívají, takže při horkých letních dnech se fialových odstínů moc nedočkáme. V jedné studii se zkoumal i vliv pH. Vyšší hodnoty pH vedou k ničení antokyanů, takže se jim daří v kyselejším prostředí.

Úroveň pH dost ovlivňuje zbarvení rostliny:

  • Kyselé prostředí podporuje výskyt červeného a růžového zbarvení.
  • Fialová se objevuje pH neutrálním prostředí.
  • Modrá jde na scénu při zvýšených hodnotách pH.
  • Žlutá přichází ve více zásaditém prostředí.

Jsou rostliny konopí s fialovým zbarvením více potentní?

unikátní fialová odrůda Tady se názory lidí dost liší. První skupina tvrdí, že neexistuje možnost, že by odrůdy s takovým zbarvením mohli mít větší hladinu THC. Přiklánějí se tak k variantě, že mají spíš menší úroveň THc, ale jemnější chuť.

Druhá skupina je přesvědčena, že přítomnost antokyanů má za následek větší hladinu THC. Jelikož je rostlina vystavena různým formám stresu, tak produkce antokyanů podle nich koresponduje s hladinou THC.

Ale v tomto případě má každý svou hlavu, důležité je, že fialové zbarvení dodává rostlině konopí jistou magičnost a minimálně to stojí za pohled.

Chcete fialové rostliny? Poradíme s výběrem těch správných semen

fialová marihuana Když se jedná o výběr konopných semen, máme pár možností. Semínka Purple jsou známá po celém světě, u nich se nemůžete nikdy splést.

Od Female Seeds tu máme semena Purple Maroc, které mají skvělou chuť, rychle kvetou a mají velké množství trichomů.

Je libo něco novějšího? Konopná semena Purple Russian Express jsou to pravé pro vás.

Napadla vás nějaká samonakvétací semínka? To budou jistě Buddha Purple Kush, pocházející z oblasti Hindu.

Pak tu také máme Blue Berry, indiku s vysokým obsahem THC a skvělými léčivými účinky.

Chcete-li vyzkoušet další semínka konopí podobného ražení, náš obchod je vám plně k dispozici a můžete si vybrat přesně podle vašich představ. A co vlastně říkáte na odrůdy s krásnými odstíny fialové, růžové a modré? Líbí se vám a chutnají? Nebo jste spíše zastánci zelené klasiky?.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!