Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Pěstování konopí na malém prostoru

pěstování konopí v malých prostorech

Tipy a rady pro pěstování konopí v malých prostorech

Pěstování konopí vás baví, ale nemáte velké prostory nebo pozemky? Nezoufejte. Velké prostory opravdu nejsou tak důležité, jak se na první pohled zdá. Rostliny konopí se dokáži přizpůsobit mnoha podmínkám, ve kterých rostou. Se správnou výživou se jim bude až nezvykle dařit. Pěstování konopí na menším prostoru může být i výhodné. Je to diskrétní, nebude obtěžovat své sousedy nadměrným hlukem. Zkrátka pozornosti se vyhnete dokonale. Malé prostory však nemusí nutně znamenat malou úrodu. Pojďme se tedy podívat jak na to.

Jaké podmínky by mělo vaše místo na pěstování konopí splňovat?

výhoda zmenšeného pěstování Vaše prostory mohou být tak malé, jako jsou například venkovní skládací skleníky, které mohou být i na balkoně, nebo tak velké jako stodola. Mají však společné jistě charakteristiky:

  • adekvátní prostor na růst – čím větší rostlina, tím větší sklizeň. Ve většině případů roste konopí spíše do výšky, takže něco rozumně vysokého přijde vhod.
  • čistota – nechcete začít své botanické umění někde zaprášené skříni nebo pokoji. Takže čistota je klíčová. Rostliny také musí mít dostatek vody.
  • Ventilace – i konopí potřebuje čerstvý vzduch. Bude pak zdravější jak na pohled, tak na dotek. Dané prostředí můžete korigovat klimatizací, nebo topením. Zajistíte tak trochu lepší okolní prostředí.

Spousta lidí používá stany na pěstování, kde se dá pěstovat hrstka rostlin. Velikostí se liší, ale nezabírají tak velké množství místa. I takovéto prostory mohou mít veškeré podmínky pro pěstitelské umění.

Nespalte rostliny

uskladněno Jednou z největších obav, co se týče malých prostor, je zdroj světla. Tyto zářivky vydávají dost tepla, tudíž by měli být od vašich rostlin v bezpečné vzdálenosti. Jinak se může stát, že listy nebo šišky budou spáleny. Pokud je tedy možnost, držte vaše rostliny trochu dále od světla, můžete je zkusit prostřihávat a zastřihovat, aby bylo svícení co nejvíce efektivní.

Pro uživatele malých prostor by jisté výhody mohly nabídnout LED žárovky. Plné světelné spektrum za minimum tepla je dobrým pomocníkem. Při použití těchto žárovek se nemusíte už tak moc bát onoho spálení, riziko však stále existuje, ale není tak velké jako u běžných lamp.

Použití správného světla, nebo spíše dobrou prací se světlem má za následek lepší sklizeň.

Trénování rostlin přijde vhod

scroging Časem můžete využít tzv. trénování. Tím se dá docela dobře pozvednout úroda na trochu lepší úroveň. Mezi tyto techniky patří:

  • Scroging
  • Méně stresový tréning
  • Více stresový tréning

O scrogingu jsme vám psali nedávno. Jedná se o velmi povedenou techniku, kdy můžete z minima vytěžit maximum. Jedná se použití tzv. zeleného plátna“ (pletivo nebo síť) které je umístěno ne vaše rostliny.

Jakmile konopí vyroste do určité výšky, začne se do této sítě zaplétat a větvit a množství květů se zvětší, zároveň bude na jednotlivé části rostlin dopadat více světla.

Všechno, co je pod touto zelenou se sítí se prostřihává. Je to logické, jelikož potřebujete energii ze světla a vody v horní části. Takže spodní větvičky a listy, vlastně všechno kam nedopadá světlo, jednoduše ustřihněte.

Méně stresový tréning zahrnuje neinvazivní formu, kdy rostlinu nijak nezastřihujete. Pouze ji pomocí lehkého ohýbání a přivazování směrujete, kam by měla růst. Lépe se tak tvoří nové výhonky.

Více stresový tréning je agresivní metoda. Velkou roli zde hraje zastřihování, usekávání a očesávání rostliny. Doporučuje se to spíše zkušenějším pěstitelům, ale i tato metoda přináší své ovoce.

Znejte genetiku vaší rostliny

genetika rostlin konopí Sativy, indiky a hybridy rostou pokaždé trochu jinak. Sativy jsou převážně vysoké a jejich struktura je řídká. Indiky jsou naopak menšího vzrůstu, ale jsou mnohem hustší a košatější. Hybrid je přirozeně kombinací těchto dvou.

Pro menší prostory se více doporučuje spíše indika, jelikož na údržbu a péči je v těchto případech lepší. Úroda ale nemusí být nutně malá, jelikož je to hodně košatá rostlina. Sativy připadají také v úvahu, ale budete muset věnovat více času jejich prostřihávání.

Bohužel jsme v době, kdy se mění všechno. Indiky jsou i vysoké a sativy zase malé. Pokud si však nejste jisti, podívejte s k nám a vyberte to pravé.

Udržujte kořeny zdravé

dobrý výběr půdy pro zdravé kořeny Správná půda musí být svatyní pro vaše kořeny, protože právě ony posílají vody a živiny právě do vaší rostliny. Zejména pro malé prostory je dokonalý půdní mix důležitý.

Použít můžete buď předem udělaný mix anebo si trochu pohrát a vyzkoušet vlastní tvorbu podle našeho návodu. Tyto substráty mají velké množství potřebných živin a dokáží spolehlivě držet vodu delší dobu, takže není nutné provádět tak časté zavlažování.

Dbejte na to, aby jste měli dostatek půdy, nebo spíš  dostatečně velký květináč. Pokud bude rostlina moc velká a málo půdy, kořeny se začnou zaplétat mezi sebou a nebudou mít později tolik prostoru na příjem výživy. Když ale budete vše kontrolovat, a s rostoucí kytkou budete volit i větší půdní média, nemůže se nic pokazit.

Dávejte pozor na klima

důležitost klimatu při pěstování konopí Okolní prostředí hraje velkou roli při pěstování v malém prostoru. Teplota by se měla pohybovat mezi 21-23 stupni a hladina vlhkosti mezi 40-75%. Je to sice velký rozsah, ale proměnlivost je hodně častá. Použití LED světel zajistí trochu menší teplotu. Ale stále je ještě třeba zajistit přísun čerstvého vzduchu.

Čerstvý vzduch zajistí mnohem lepší cirkulaci a správnou funkci fotosyntézy. Také bude udržovat teplotu a vlhkost.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!