Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Scroging, co je a jak jej využít?

Co to je Scroging?

Metoda Scroging pro nadšené pěstitele

Scroging je poměrně rozšířenou metodou pěstování v zahraničí. Samozřejmě se jedná převážně o indoor pěstování, ale aplikovatelné je i na outdoor, pokud si dostatečně věříte a umíte se starat o rostliny konopí. Jsou zde jistě i ti z vás, kteří o tomto pojmu nikdy neslyšeli. tak se na to pojďme podívat.

zajímavý stylu scrogu Scroging ( od zkratky ScrOG – screen of green, tzv. „zelené plátno“ )  je zaměřený na získání té největší a nejkvalitnější možné sklizně z jedné sezóny. Díky této metodě se rostlinám dostane více světla. Kvetení je tak mnohem více efektivnější.

Scroging se nejvíce uplatní pro ty, kteří nemají moc prostoru na pěstování. Většinou se jedná o výšku, takže se podporuje horizontální růst.

Pokud jste si vybrali vaše oblíbené odrůdy, máte připravenou půdu, potřebné nářadí a především chuť, můžeme se do toho pustit.

Scroging v základech

Při začátku musíme dodržet pár základních pravidel, které prostě musíme dodržovat. Nejprve je třeba koupit provázek, drát, ze kterých se bude dělat síť. Alternativou sítě je klasické pletivo, které můžete koupit. Ve vaší „sití“ nebo „plotu“musí být čtverce 3-5 cm široké. Materiál této sítě by měl být pevný, stejně jako její ukotvení. Nechceme, aby nám kytka síť poškodila nebo deformovala. Jelikož se jedná o nejdůležitější položku, na materiálu sítě nešetřete.

Scroging je efektivní v tom, že si vaši rostlinu „vytrénujete“ jak má růst. Zní to sice poměrně zvláštně, ale bude růst tak, jak chcete vy. Nebo spíš růst směrem, kam chcete vy.

Je zde ale tenká hranice mezi trénováním a ublížením vaší rostlině, takže v manipulaci musíte být opatrní. metoda scroging

Položením sítě nad rostliny konopí jim umožní růst do šířky, než do výšky. Budou tak mít větší množství světla, které se bude dělit rovnoměrně mezi všechny větve, listy a květy. Vaše rostlinka je pak košatá a mnohem hustší, takže i úroda se zvětšuje.

Síť umístíme nad hlínu nebo květináče ve výšce okolo 50 centimetrů. Dále je nutno odříznout nejvyšší výhonek na vašich rostlinách, aby se začala větvit.

Jakmile se výškou skoro dotýká sítě, začněte s prořezáváním spodních větviček a listů na spodní straně. Po ořezání těchto větviček se pak soustřeďte, aby květy úplně u sítě. Zajistí to více světla a lepší horizontální růst.

Odřezání výhonku

Odřezání toho nejvyšší části se může zdát jako banalita, ale taky to není zrovna jednoduché.

scrogování

Nejdříve se ujistěte, že výška rostliny je aspoň 25 cm. Pokud si chcete být opravdu jistí, tak můžete počkat se zastřihováním, dokud se rostlina nedotýká sítě.

Tím, že pak začnete odstřihávat jednotlivé větvičky ze spodní strany docílíte posílení růstu. Spodní části už tolik živin nepotřebují, ale vy je potřebujete ve květech.

Podpoření horizontálního růstu

scrogovat jde různě Jakmile je všechno zastřiženo, můžete se přesunout na růst rostliny. Pokud už jsou jednotlivé větvičky dostatečně dlouhé a dotýkají se sítě, manuálně je nasměrujte, aby prorůstaly sítí. Jednotlivé větvě se dají i přesouvat dál.

Přesouvání je docela jednoduché. Velmi jemně uchopíte jednu větev rostlinu, a z jednoho čtverce v síti ji přesunete do druhého. Ten druhý je vždy vzdálený od hlavního stonku. Díky tomu budou mít jednotlivé větve více prostoru k růstu a snížíte riziko zlomení některé z nich. Zlomení uvede rostlinu do stresu a zpomalí růst. To v žádném případě nechceme.

Někdo si dokonce dokáže tuto síť upravit, aby se dala zvednout. Pokud máte vaší síť už dost hustou, zvednutím a opětovným přesouváním větví dostane rostlina zase o trochu víc prostoru, kam růst.

Pokud by to někdo chtěl zkusit, jistě se to vyplatí.

Fáze kvetení

růstové fáze při scrogingu

Scroging je dost často spojený s naplánováním kvetení. Záleží na tom, jaké vybavení používáte.

U fáze kvetení je potřeba sledovat celkový růst rostliny, a vědět, kdy dosáhly svého maxima. Jde hlavně o prostor, a kolik prostoru rostlinám necháte.

Pokud pěstujete indoor, nastavte si režim svícení na 12 hodin. Lépe tak zpozorujete začátek kvetení. Takovým způsobem je i vytrénujete, aby si při fotoperiodě vzaly to největší množství energie ze světla.

scroging v praxi Nakonec nastane očekávaná sklizeň a vy budete s výsledkem jistě velmi spokojení. Pokud je váš scroging efektivní, můžete docílit až dvojnásobné úrody v sezóně.

Tak běžte na to!!!

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!