Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Proč nikdy nemixovat alkohol a konopí?

alkohol a konopí

Crossfade aneb když smícháte konopí a alkohol

Žijeme v době, kdy si většina z nás ráda užívá volný čas různými způsoby. Pokud pomineme posedávání doma, nebo večery v knihovně, tak většina z nás chodí ven a baví se s přáteli. Mnohdy si takové večery rádi zpestříte něčím zajímavým. Valná většina pije alkohol. Pak jsou zde tací, kteří si dopřávají velmi kvalitní konopí.

Co se ale stane, když zatoužíte jak po doušku lahodného piva, tak po pár šlucích marihuany?

Co si pod tímto stavem představit?

na párty je alkohol i konopí Pokud si rádi dopřáváte konopí i alkohol v jeden moment, dochází k euforickému stavu, kdy užíváte více než jednu substanci. Tomu se v anglickém jazyce říká „Crossfade“, nebo „crossfaded high“.

Řekli by jste, že ta anglická verze zní zajímavě, ale nenechte se mýlit. Jedná se o označení negativního rázu. Když třeba popíjíte více druhů alkoholu, ve většině případů to skončí špatně. Mixovat alkohol je nebetyčná blbost. Co se asi tak může stát, když si v alkoholovém opojení dáte šluka z nějakého nabušeného modelu, nebo když si po takovém modelu dáte s přáteli trochu dobrého alkoholu?

Vaše tělo a mysl se dostane do opravdu zajímavého, ale celkem zničujícího stavu.

Jak se po požití konopí a alkoholu cítíte?

crossfade vůbec není příjemný Už jste někdy byli tak mimo, že jste leželi polonazí (i nazí) na podlaze v kuchyni, s napůl otevřenou ledničkou, s kusem celeru v ruce a měli otevřené oči, jen aby se vám netočila hlava? Pokud ne, můžete si oddechnout. Zhruba takhle nějak by se dal jednoduše crossfade popsat.

Když jste v rauši a opilí, mohou se ve skutečnosti stát dva scénáře. V tom prvním vás nakopne naprosto famózní vlna euforie, kdy budete dělat všechno co vás napadne. Budete si připadat nesmrtelní, plní energie a budete chtít pařit celou noc. Tohle nezní úplně špatně.

Pak je tady druhý scénář, kdy se alkohol a THC ve vašem těle moc nesnesou. Přichází malátnost, celková nevolnost, točí se vám hlava a může přijít i paranoia. Velmi špatný crossfade může vyvolat i záchvat úzkosti.

Proč se to vlastně děje?

alkohol a konopí nejsou tak dobří kamarádi Víme, jakým způsobem v těle pracuje alkohol, který je i přes svou nechvalně známou pověst legální. Naopak marihuana je mnohými považována za světovou a průkopnickou v mnoha odvětvích. Ale protože je stále některými státy brána jako ilegální substance, dost to omezuje možný výzkum v daném odvětví.

Takže vědecky podložený fakt, který by vysvětloval příčinu a průběh crossfadu, zatím neexistuje. Ale můžeme být vděční aspoň za státy, kde je konopí legální. Tamější vědci danou tématiku už trochu poodkryli.

Nemůžeme brát v potaz vědecké práce, které zkoumají konopí a alkohol zvlášť. Za zmínku stojí vědecký experiment doktora Scotta E. Lucase z Harvard Medical School. V první části experimentu daný jedinec nejprve požil alkoholický nápoj a potom konopí. V druhé části experimentu tomu bylo naopak.

Výsledek experimentu ukázal prozatím jen to, že alkohol zvyšuje schopnost těla absorbovat THC, takže onen rauš je mnohem silnější a přichází daleko dřív než obvykle.

Jak dlouho tento nechvalně známý euforický stav trvá?

může vám být dost špatně Součástí experimentu doktora Lucase byl i výpočet, podle kterého by se dala spočítat doba trvání tohoto silného rauše. Odpověď je bohužel dost zavádějící.

Záleží na celkové odolnosti jedince a také síle a množství dané látky. Obyčejné pivo a jeden šluk vám může navodit velice příjemný stav, ale taky vás může odpálit třeba do vesmíru. Celý blunt a pár sklenek whisky je prakticky sebevražda.

Jakým způsobem tenhle stav skončí?

Věřte nám, že místy budete chtít umřít. Je to samozřejmě myšleno jako vtip, ale vaše pocity od toho nebudou mít daleko. Jediný možný způsob, jak překonat crossfade je přečkat ho. Pokud chcete aspoň trochu nasměrovat, máme pár rad, které vás tímto procesem provedou:

Voda porazí jak konopí, tak alkohol

Zatím neexistuje vědecky podložený fakt, že by voda nějak zmírňovala účinky THC, ale pomáhá při odbourávání alkoholu. Možná proto se říká, že na každou sklenici alkoholu by jste měli vypít sklenku vody v průběhu večera.  Teoreticky by tedy voda mohla crossfade zmírnit. Alkohol a konopí navíc umí tělo poměrně slušně dehydratovat, takže kapka vody vám jistě přijde vhod.

Najděte si klidné, chladné místo a odpočiňte si

Někdy je situace tak vážná, že se prostě musíte zastavit a zhluboka dýchat. Jak vaše tělo bojuje s nežádoucími látkami, může se začít zvedat tělesná teplota, což vyústí ve zvracení. Zvýšená teplota může vyvolat silné bolesti hlavy a způsobuje malátnost, takže je víc než žádoucí, aby jste se někam uklidili. Doporučujeme místo, kde se budete cítit dobře a kde bude trochu chladno. Cílem je srazit tělesnou teplotu, takže si klidně doma lehněte na studenou podlahu, nebo si pusťte studenou sprchu.

Vyspěte se z toho

Když je vám zle, tak zavření očí mnohdy situaci ještě zhorší (začne se vám točit hlava). Jakmile ale crossfade začne pomalu ustupovat, tak se vaše tělo uklidní a vy budete konečně moci vypnout.

Za zmínku stojí tzv. kotva. Když budete chtít trochu omezit točení hlavy při ležení, vystrčte jednu nohu z postele a dejte ji na zem. Tímto se „uzemníte“ a dáte vašemu tělu najevo, kde vlastně jste.

Mějte někoho po ruce, kdo vám v případě nutnosti pomůže

Při takovéto zkušenosti je vždy dobré, když máte ve svém okolí nějakého parťáka. Crossfade umí s člověkem dost zamávat a proto potřebujete někoho, kdo vás v této situaci bude moci uklidnit, nasměrovat vás a v nejhorším případě vám pomůže se dostat domů.

Konopí a alkohol k sobě nejde

chladné místo vždycky pomůže Nepijte alkohol a neužívejte konopí v jednu a tu samou chvíli, jestli se nechcete dostat do opravdu drsného stavu.

Nejlepší co můžete udělat, je vybrat si jen jednu z těchto variant a té se držet. Určitě jste někdy potkali někoho, kdo tohle velice rád mixuje. Je sice pravda, že vyvoleným jedincům to způsobí noc roku, ale zbytku to způsobí spíš noční můru.

Buďte tedy rozumní a vyberte si jen jednu z těchto variant.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!