Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak dlouho trvají účinky konopí?

jak dlouho konopí účinkuje?

Účinky konopí aneb jak dlouho onen euforický stav vlastně trvá?

Určitě jste byli mnohokrát zvědaví ohledně účinků marihuany. Zajímalo vás co budete prožívat, jak se budete celkově cítit a taky jestli to všechno zvládnete. I když poprvé vám šlo asi jen o onen opojný účinek. Jak dlouho tento stav může vlastně trvat? Jsme schopni ho nějak ovlivnit anebo se a něj připravit? Je vždy stejný jako ten předešlý?

Tyto otázky jste si možná někdy položili, ale teď se jim pojďme podívat na zoubek.

Proč se zajímat o to, jak dlouho konopí účinkuje?

jak dlouho konopí účinkuje? Trvání euforického stavu by vás možná nemuselo tak úplně zajímat, ale jsou jisté situace, kdy je třeba vědět, že budete zase ve stejném stavu mysli. Například situace, kdy si chcete dát s přáteli nějakou skvělou odrůdu konopí, ale taky myslíte na to, že během pár hodin budete potřebovat sedět za volantem a jet domů.

Nebo uvažujete strategicky, třeba na koncertě. Vaše oblíbená kapela hraje v danou dobu a vy by jste chtěli být při vaší oblíbené písni v tom nejlepším možném stavu.

Nebo máte zdravotní potíže, ale nechcete, aby vám vaše denní dávka marihuany nezkazila naplánovanou aktivitu.

Skrze tyto situace vás tedy možná napadá, jak dlouho vlastně konopí účinkuje. Konkrétní doba se popsat nedá. Jde ovšem odhadnout.

Dá se použít „rovnice“ na výpočet doby trvání účinků konopí?

jak dlouho konopí účinkuje? Výzkumem podložený výpočet není, existuje ovšem „rovnice“, díky které si můžete zkusit „vypočítat“, jak dlouho bude očekávaný stav trvat.

V této rovnici nejvíce figurují 4 hlavní aspekty:

Doba trvání účinků = (( dávka x koncentrace ) / ( metabolismus x tolerance )) x metoda užití.

Rovnice říká, že dávku vynásobíte koncentrací dané látky v produkty, vydělíte násobkem vašeho metabolismu a tolerance a to vše pak vynásobíte druhem konzumace: inhalací, nebo konzumací.

Jinými slovy, celkový počet užité marihuany se vydělí schopností těla zpracovat a reagovat na danou látku. Všechno je pak dotvořeno způsobem užívání konopí.

Je nám jasné, že se to může zdát jako naprosto hloupost, která zní zbytečně komplikovaně. Ale ve vědeckých kruzích se o to zajímá spousta lidí a chtějí tuto „rovnici“ umět převést na reálné číslo, které by mohlo udávat opravdový časový úsek.

Samotná čísla hovoří jasně: když konopí kouříte, účinky budou působit 1-2 hodiny. Pokud jíte nějaký produkt, ve kterém je obsažená marihuana, tak budete v rauši zhruba dvakrát tak dlouho, možná i déle.

Vše záleží na produktu, který chcete vyzkoušet. Časem každopádně najdete takový bod, kdy budete přesně vědět, jak dlouho a jakým způsobem na vás konopí bude působit. Onen efekt můžete podle vašich potřeba buď prodloužit, nebo zkrátit.

Jak dlouho konopí účinkuje při uživání květů?

I přes rostoucí popularity ostatních forem konzumace ( koncentráty, koláčky atd.) je klasické kouření stále na pomyslném trůnu. Jak dlouho tedy účinky z kouření trvají? To je vcelku zapeklitá otázka, protože hladina THC ve květech se může dost rozdílná. Nejnižší úroveň je třeba 8%, ta nejvyšší pak může být 35%. To je docela zásadní rozdíl. Obecně vzato platí, že v tomto případě marihuana účinkuje 2 hodiny, váš stav bude stejný po celou.

Kouření klasických květů navodí kýženou uvolněnost a euforii velmi rychle, hladina THC v krvi dosáhne nejvyšší úrovně zhruba půl hodiny po prvním šluku. Na této nejvyšší úrovni zůstanete okolo 30ti minut. Po této době začnou účinky postupně odpadat a v následující hodině se vrátíte do normálu.

První hodina je vzestupná, kdy jsou účinky nejsilnější. Ta druhá je sestupná, kdy se účinky vytrácejí. Extrémy mohou rámec dvou hodin značně převýšit, ale pokud víte co děláte, neměli by jste mít problémy se vlézt do tohoto časového rámce.

Trvají tyto účinky déle při dabování?

jak dlouho konopí účinkuje? Možná si vzpomínáte na nedávný článek, který je celý věnován právě dabování. Jedná se metodu konzumace koncentrátů, které mají obrovský podíl THC.

Mezi tyto koncentráty patří například wax, shatter, budder a podobné. Rozdíl mezi koncentráty a klasickými květy je docela markantní. Po užití je nástup též rychlý, ale jedná se o konzumaci látek s vysokým obsahem THC, takže prožitek bývá mnohem silnější. Často bývá okolo dvou hodin, ale podle množství může jít i ke čtyřem hodinám.

Dabbing je velmi oblíbený, ovšem nedoporučuje se lidem, kteří s konopím nemají velké zkušenosti. Naráz si toho nesmíte dát moc, odpálilo by vás to přinejmenším na měsíc. Zde je velmi důležité dávkování a pomalé krůčky.

Trvání omamných účinků konopí po nějaké pochutině

jak dlouho konopí účinkuje? Sušenky, gumoví medvídci a všelijaké dobrůtky s THC působí v lidském těle nejdéle ze všech zmíněných metod užívání konopí. THC se v tomto případě dostává do krevního oběhu trochu jinak. Nástup účinků bývá od 30ti minut po několik hodin. Hraje zde roli trávící trakt a metabolismus.

Jakmile se dostaví euforický stav, je poměrně silný díky filtraci krvi v játrech – jeví se tak jako více potentní.

Podle dávky THC a schopnosti vašeho těla zpracovat danou látku může tento stav trvat až osm hodin. Říkáte si osm hodin? Není to tak náhodou příliš? Nemusíte mít obavy. Vrcholné účinky se dostaví okolo druhé hodiny po konzumaci. Pak už účinky postupně degradují, takže konečná fáze bývá zpravidla dost klidná.

Teď už máte zhruba představu, jak dlouho účinky marihuany trvají u jednotlivých metod konzumace. Nyní se budeme soustředit na lidské tělo v jeho unikátnosti. Také vysvětlíme jednotlivé faktory, díky kterým u někoho konopí působí krátce, a u jiného zase déle.

Endokanabinoidní systém zde hraje roli

Samotný euforický stav je souhrn sítě komplexních metabolických a chemických procesů v lidském těle.

Tyto procesy můžeme cítit a vnímat jejich intenzitu. Každý to hlavně vnímá odlišně. Vznikly studie, které uvádějí trochu informace ohledně trvání účinků konopí v lidském těle. Podle některých může marihuana působit od pěti hodin až po celý den.

Z hlediska klasického vnímání reality je to možná hodně, ovšem na chemické úrovni nikoliv. THC může v lidském těle fungovat i bez nějakého euforického stavu, aniž bychom o tom vůbec věděli.

Za to může právě endokanabinoidní systém se svými receptory. Dovede totiž zpracovávat i to nejmenší množství THC v těle.

Metabolismus vs. Tolerance

jak dlouho konopí účinkuje? Existuje všeobecně rozšířený omyl, podle kterého váha člověka určuje dobu trvání omamných účinků marihuany. Ve skutečnosti je metabolismus, který o těchto věcech rozhoduje.

Délka rauše závisí na přitomnosti THC v krvi. Krevní řečiště nese krev do všech částí lidského těla a tím také do endokanabinoidního systému (ECS).  V krvi se uskutečňují metabolické procesy, u kterých dochází k rozpadu látek. Tělo si pak z krve vezme ty potřebné látky a nadbytečné vyloučí.

Rychlost vašeho metabolismu tedy bude rozhodovat o délce trvání euforického stavu.

Další faktor je velmi záhadný a dá se jen těžko vypočítat, je to tolerance, nebo taky odolnost. Jistě jste se už setkali s někým, kdo tvrdil, že na něho tráva úplně nepůsobí anebo je zapotřebí velké množství, aby to s ním něco udělalo. V takovýchto případech máme ale buď nízkou, nebo vysokou odolnost vůči dopaminu a další neurotransmiterům, které mozek vylučuje, když se THC dostane do kontaktu s endokanabinoidním systémem.

Můžeme být klidní, jelikož konopí nedovede úplně vyplýtvat zásoby dopaminu, takže požadovaný efekt se dřív, nebo později stejně dostaví. Nutno dodat, že THC má „omezené“ možností. U mnoha uživatelů existuje horní hranice. To znamená, že v jistém bodu účinky konopí nebudou silnější, ať uděláte cokoliv. Pokud si dáte další dávku, daný stav jen prodloužíte, ale nikdy onu hranici neposunete.

Může se tedy stát, že díky vysoké toleranci budou účinky konopí trvat trochu méně.

Co dělat, aby jste prodloužili účinky konopí?

jak dlouho konopí účinkuje? Když už víme, co zkracuje dobu omamné euforie, jak tuto dobu prodloužíme?

Nabízí se více možností. Asi jako první vás napadne, že si dáte pár dalších šluků. Tím se účinky samozřejmě prodlouží, ale jak jsme uvedli, silnější prožitek (nad hranici) se nedostaví.

Další možností je výběr kvalitních semínek konopí, které mají mnohem větší koncentraci THC už v zárodku. Můžeme také používat čisté koncentráty (na dabbing, nebo do vaporizačního pera), které mají velmi vysoký podíl THC (85%).

Dá se též zvětšit dávka. Horní mez opět nepřekročíte, ale požadovaný stav bude trvat déle.

Výpočet dávky vs. Koncentrace

jak dlouho konopí účinkuje? Tato část rovnice mluví v mnohém za vše, ale pár bodů s i přece jen zopakujeme.

Nováčky v užívání konopí by mělo trknout, že musí začít s nižší dávkou. Nemějte tu hloupou potřebu vykouřit co nejvíce jointů, nebo co nejvíce potahů z vodní dýmky. Už vůbec to nedělejte jen proto, že vám to někdo řekne. Jednak tím nikoho neohromíte a předvádění vám za to určitě stát nebude.

Jako začátečníci si užívejte moment, který zkušeným matadorům chybí: jeden silný šluk vás pošle do jiné dimenze. Mnoho lidí tvrdí, že právě kvůli tomuto prožitku se vynalezl dabbing: aby se mohla opakovat ta oblíbená situace s jedním šlukem.

To všechno závisí na koncentraci THC. Zmíněný dabbing je v tomto zajímavý. Dva gramy dabu by vás odpálily na zbytek dne, takových dvacet gramů by vás poslalo do jiné dimenze na celý týden.

Jestli chcete mít delší prožitek skrze dávkování, tak si dejte buď více malých dávek, nebo jednu větší, než na co jste zvyklí.

Z hlediska koncentrace si vybírejte odrůdy s vysokým obsahem THC a s co nejmenším obsahem CBD. Můžete taky zůstat u koncentrátů a extraktů.

Metoda užívání: u které budou delší účinky?

jak dlouho konopí účinkuje? Už nám zbývá jen popsat způsob dopravy účinné látky do těla.

Zkušenější uživatelé marihuany moc dobře vědí, že poživatiny přináší mnohem delší prožitek, než kouření a inhalace.

Abychom to zjednodušili, trávící trakt přeměňuje THC na aktivní formu trochu déle, ale zato s mnohem silnějším účinkem. Až po třiceti minutách začnete něco pociťovat, ovšem samotný zážitek bude trvat až několik hodin (4 a více).

Metoda inhalace je však stále mnohem oblíbenější. Euforický stav přijde velmi rychle (v závislosti na druhu odrůdy konopí) a trvá okolo dvou hodin.

Závěr

Jak dlouho trvají účinky konopí? Jednoznačně to nemůžeme popsat. Nejedná se totiž o látku, který působí na všechny stejně. Z článku je patrné, že existuje mnoho faktorů, které danou dobu ovlivňují.

Zkusili jste si někdy vypočítat, jak dlouho konopí působilo u vás?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!