Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:
No products in the cart.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rostlina konopí a její růstový cyklus

Jak rostlina konopí roste?

Konopí zblízka, aneb jaký je růstový cyklus?

Rostliny konopí, stejně jako všechny živé věci, procházejí několika stádii, jak rostou a dospívají. Pokud jste nadšenci do pěstování této úžasné rostliny, měli by jste porozumět , jakými změnami prochází ve svém životním cyklu. Je totiž nad slunce jasné, že každá úroveň růstu potřebuje trochu jinou péči. Tak se na to podíváme zblízka.

Každé stádium růstu vyžaduje různé množství světla, výživy a vody. Také díky nim zjistíme, kdy už je rostlina připravena k zastřižení nebo k “vytrénování”. Určení pohlaví také záleží na fázi růstu.

Životní cyklus rostliny se dělí do několika fází, od semínka až po sklizeň:

  • Klíčení
  • Sazenice
  • Období růstu
  • Fáze kvetení

Klíčení semínek konopí (5-10 dnů)

semínko konopí Cyklus světla: 18 hodin světla

První fáze života pro rostlinu konopí začíná právě u onoho semínka. V tomto stádiu rostlinka jakoby spí a čeká tak, že ji přivede k životu. Čeká tedy na vodu.

Kvalitu semínka dokážete například poznat podle barvy, nebo barevných obrazců. Semínko by mělo být na dotek suché a tvrdé. Barva je světle až tmavě hnědá.

Špatné semínko bývá dost měkké, je snadné ho rozmáčknout. Zbarvení je pak buď bílé nebo zelené. Taková semínka rozhodně ke klíčení nevybírejte.

Návod na klíčení už pravděpodobně znáte. Tato fáze trvá většinou 5-10 dnů.

Jakmile vaše semínko vyraší, je připraveno na usazení do půdy. Z počátku vyrostou dva malé zakulacené lístečky na malém stonku. Tyto lístečky jsou zodpovědné za tu úplně první sluneční energii, díky kterým bude rostlina konopí zdravá a bude růst stabilně.

Jakmile se vyvine kořenový systém, všimnete si prvních ikonických lístečků. Nyní se už jedná o sazenici.

Sazenice (2-3 týdny)

sazenice Cyklus světla: 18 hodin světla

U sazenice si tedy můžete všimnout typických pilovitých lístků, známe právě u těchto rostlin. Když je rostlinka ještě malá, tak uvidíte jen jeden lístek.

Postupně si pak rostlina vyvine další čepelovité lístky (1,3,5,7). Dospělá kytka by měla mít 5-7 čepelí na jeden list, ale může mít samozřejmě více.

Za sazenici se rostlina považuje tak dlouho, dokud nemá plný počet čepelí na novém listu. Zdravá sazenice by měla mít živou zelenou barvu. Nejlépe by se to dalo popsat jako zářivý odstín světle zelené.

Při péči o sazenici dávejte pozor na množství vody, které použijete. Kořenový systém není tak vyvinutý a rostlina nepotřebuje tak velké množství vody, jak si myslíte. V tomto stádiu je konopí zranitelné proti nemocem a plísni, takže udržujte prostředí čisté a kontrolujte vlhkost.

Období růstu (3-16 týdnů)

růstové stádium rostliny konopí Cyklus světla: 18 hodin světla

V tomto stádiu to vaše rostlina rozpálí naplno. Pravděpodobně už jste ji přesadili do většího květináče nebo do skleníku a kořeny s listy se vyvíjejí rapidně. Tato fáze už skýtá prostor pro nějaké to zastřižení nebo trénování.

Vzdálenost mezi patry rostliny by vám měla napovědět, o jaký typ se jedná. Indika má tendence být menší, ale za to košatá, takže vzdálenost mezi patry je menší. Naopak sativa bývá vysoká, takže vzdálenost mezi jednotlivými patry je větší.

Jelikož vaše rostlina poroste a bude chtít spoustu živin, uzpůsobte tomu i zalévání. Když je rostlina mladá, zaléváte ji většinou v okolí stonku. Jak se kořeny vyvíjí do různých směrů, zalévejte půdy i dále od stonku. Absorpce vody bude pak mnohem lepší.

Fáze kvetení (8-11 týden)

fáze kvetení Cyklus světla: 12 hodin světla

Kvetení je poslední stádium rostliny konopí. Tato fáze přijde přirozeně, jakmile rostlina má méně než 12 hodin slunečního světla díky zkracujícím se letním dnům, anebo když při indooru máte kratší cyklus svícení.

V této fázi se projeví vaše těžká práce. Uvidíte, jak se vám rostlina odvděčila za to, jak jste se o ni starali.

Pokud jste se nezbavili samčích rostlin před touto fází, měli by jste to udělat zavčasu. Nechcete mít opilované všechny samičí rostliny.

Před vykvétáním by jste neměli už rostlinu moc zastřihovat, ať se neovlivní hormony.

Pak už jen zbývá počkat na moment, kdy rostlina dospěje a čeká vás období sklizně.

Závěrem

Jak jste si jistě všimli, počasí se už začíná pomalu ustalovat a denní teplota bývá poměrně příjemná. Takže vyberte vše, co potřebujete hurá na to.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!