Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rostliny konopí a tipy na sklizeň

sklizeň a konopí

Co může ovlivnit sklizeň konopí? Užitečné tipy přesně pro vás

Konopí a pěstování je opravdu obdivuhodná činnost. U outdoor pěstování to platí dvojnásob. Nechceme tím samozřejmě odsouvat indoor  na druhou kolej, ale outdoor má své kouzlo. Všechno začíná, když si vyberete a pak pečlivě zasadíte vaše semínka. Pak necháte přírodu udělat zbytek. Z malé sazenice se pak stane rostlinka se světle zeleným odstínem a poté velká košatá rostlina, plná květů a poutavého aroma. Tento cyklus pak končí sklizní. To je pro pěstitele odměna za měsíce práce.

Musíme ovšem dávat pozor i na druhou stránku outdooru. Nástrahy nalezneme všude. Ať už jsou to škůdci, špatné počasí anebo zvídaví sousedé, vždy se najde nějaká stinná stránka. Ale vrhněme se nějaké ty rady a tipy.

Sledujte vaše rostliny konopí a podle toho odhadněte ten správný moment

tipy na sklizeň Všechny rostliny konopí, ať se jedná o jakýkoli druh, jsou teplomilné rostliny. Tím chceme naznačit, že se jim daří hlavně v teplém podnebí. Doba, kterou ony rosliny potřebují se liší podle genetiky.

Sativy potřebují dlouhé a teplé léto, aby dosáhly maximálního potenciály, kdežto indikám stačí i kratší pobyt na sluníčku.

Ale dnešní doba je trochu jiná. Máme spoustu hybridních odrůd, které rostou specifickým způsobem a mají to nejlepší ze svých předků. Semínka těchto hybridních odrůd jsou poměrně oblíbená, ale nijak nezastiňují výběr i těch ostatních.

Venkovní odrůdy jsou připraveny na sklizeň v době od začátku září do přelomu září/říjen. To platí pro severní polokouli. Záleží na tom, jaké odrůdy konopí pěstujete, na půdě, na počasí atd..

Čas na sklizeň poznáte podle pestíků. O nich jsme psali v nedávném článku, jako o indikátoru sklizně. Musí být hnědé. Jsou-li některé zkroucené, jako kudrlinky, můžete se pustit do práce.

Počasí má velký vliv na konopí

sklizeň se blíží Je nad slunce jasné, že se počasí od jara do konce léta bude měnit. Nemůžeme počítat s jasnou sluneční oblohou s občasným deštěm a optimální hladinou vlhkosti. Počítejte raději s tím, že počasí nebude vždy podle představ. Řeč je hlavně o průtrži mračen a kolísající teplotě.

Tyto klimatické změny můžou hrát ve finále důležitou roli. Dokonce by mohly ohrozit vaši úrodu, ale to se nestane, jestli jste zkušení a připraveni udělat důležitá rozhodnutí týkající se vašich rostlin konopí.

Varovali jsme, že předčasné sklizení vaší úrody je naprostá blbost. Riskovat měsíce práce na úkor nějakého deštíku se nevyplatí. Co z toho plyne? Opravdu počkejte, až budou kytky zralé. Marihuana musí být kvalitní, a takovou ji chcete, nebo ne?

Chladné počasí a konopí

jak sklízet konopí? Vraťme se na chvíli k otázce počasí. Chlad nemusí být nutně nepřítelem pro marihuanu. Většina rostlin vydrží v teplotě okolo nuly pár hodin (od mínus jednoho do plus tří stupňů, maximálně tři hodiny). Když vaše rostlina zůstane v chladném prostředí déle, nebo když je teplota ještě nižší, může nastat katastrofa, kterou pak nezvrátíte. Mrazíky dokáží způsobit zamrzání tkání uvnitř rostliny, a tím vzniká poškození na buněčné úrovni.

Vlivem chladu listy dostanou mnohem tmavší odstín zelené. Na dotek jsou pak spíše křupavé. Čím delší vystavení mrazu, tím horší.

Mrazíky také působí jinak na rostliny zasazené v zemi a na ty v květináči. Všeobecně platí, že rostliny zasazené v květináči dostanou od chladného počasí zabrat mnohem více. Pravděpodobně díky uzavřenému množství půdního média.

Marihuana a déšť

Stejně jako u chladného počasí, i déšť má svá specifická kritéria. Sám o sobě je přínosný a je ideální zásobou vody pro outdoor rostliny konopí. Ale vezměte si, co udělá s vaší odrůdou průtrž mračen. Třeba nějaká dvanáctihodinová.

Krátkodobý déšť tak neublíží nezralým rostlinám. Déšť s dlouhým trváním, nebo vysokou intenzitou by mohl buď poničit vaše rostliny, nebo zapříčinit výskyt plísně. V takovýchto případech odstřihněte nepoškozené části a zachraňte, co se dá.

Chcete mít účinnou obranu proti těmto výkyvům Matky Přírody? Nabízí se řešení ve formě pokrývky. Je to vlastně přístřešek, kterým pokryjete vaše rostliny a ochráníte je tak před náhlým deštěm nebo nízkou teplotou. Ale jakmile se počasí umoudří, přístřešek ukliďte, aby měla rostlina před sklizní ještě nějaké teplo a světlo.

Naplánujte si všechno pečlivě

květ rostliny konopí U venkovních rostlin je jeden problém, a to ten, že ne všechny vykvetou v jeden a ten samý okamžik. U indoor pěstování je to v pohodě. Všechny sazenice jsou od počátku pod umělým světlem a mají pravidelnou dávku světla/tmy, živin a vody. Dá se tedy očekávat, že vše půjde hladce a uděláte veškerou práci naráz.

Outdoor je trochu složitější. Ano rostliny rostou a vše je takové, jaké má být. Ale některé rostliny můžou vyrůst a vykvést rychleji, než druhé. Ty ve stínu dozrávají později, než ty s větší dávkou denního světla.

Jak na to? Postupujme jednotlivě a práci si rozdělme. Sklízejme raději s jistotou vykvetlé rostliny a ty další ještě nechme, než dovrší růst a budu mít plný potenciál.

Příprava nástrojů a místa pro sklizené rostliny konopí

příprava na sklizeň vrcholí Jistě už víte, kde se bude vaše marihuana sušit. Nevíte? Tak to hledejte temnější prostory, kde bude teplota  15-20 stupňů Celsia a vlhkost 50-65%. Jen bychom chtěli upozornit, že uvedené číselné hodnoty se považují za ideální. Když jich nedosáhnete s naprostou přesností, není to až tak velký problém.

A jak sem pak ty rostliny dostaneme? No tak určitě je neposekáme a nehodíme si je přes rameno, aby si nás každý mohl prohlédnout. Můžete použít čisté plachty, do kterých jednotlivé větve zabalíme. Pro kratší odrůdy se můžou použít bedny, koše anebo nějaký typ kontejneru. Takové nádoby musí být čisté a vyschlé.

Na místě, kde budete zastřihovat mějte připravené čisté nůžky.

V jaký čas sklidit konopí? A co na to škůdci?

rostlina konopí Jdeme na to! Den D, Hodina H. Doporučujeme veškerou sklizeň provést v ranních hodinách. Při sklizni by mohlo teplo a světlo způsobit degradaci THC. Takže opatrně.

Při zastřihování se dobře dívejte. Měli by jste si prohlédnout každou větev zvlášť. Hledejme převážně známky po napadení škůdci. Většinu poznáme podle listů. Jsou-li některé z nich zašedlé, zahnědlé, nebo dokonce uvadlé, rychle se jich zbavme. Takto pečlivě prohlédneme každou část. Vždy používejme čisté nástroje.

Tuto práci provádějte opravdu pečlivě. Nechcete přece, aby se vám na místě sušení rozšířila plíseň a o brouky taky nikdo nestojí.

A co pak? No zbývá už jen počkat, až se proces sušení dostane do konečné fáze. Mezitím si můžete vybrat nová semínka na další rok. Pokud by jste chtěli i nějaká konopná semena na indoor pěstování přes zimu, vše se dá zařídit.

Doufáme, že vše bude probíhat podle plánu a vše se vám podaří. Hodně štěstí a sklizni zdar.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!