Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Nizozemský soud dostal rozum, a neodsoudil, dva pěstitele konopí

Nizozemský soud dostal rozum, a neodsoudil, dva pěstitele konopí. Podobně jako v České republice má občan Nizozemska povoleno mít u sobe pět gramů sušeného konopí a může pěstovat rostliny do pěti kusů na osobu. Ale paradoxně se dá v Amsterodamu sušené konopí koupit na „Každém kroku“.

Nizozemsko-konopi

„Tribunál považuje podezřelé za viníky. Za skutky ale nebude vynesen žádný trest či opatření. Prodej lehkých drog je povolen v coffee shopech, což vyžaduje, aby se tyto provozovny zásobovaly.“

konecne Haag – Nizozemský soud ve čtvrtek odmítl potrestat dva obviněné, přestože se podle něj provinili a porušili zákon nelegálním pěstováním konopí, z něhož se vyrábí marihuana. Zdůvodnil to špatným zákonodárstvím, které na jedné straně zakazuje pěstování této rostliny, ale na druhé toleruje prodej drogy v barech, takzvaných coffee shopech.

„Tribunál považuje podezřelé za viníky. Za skutky, které se jim vyčítají, ale nebude vynesen žádný trest či opatření. Prodej lehkých drog je povolen v coffee shopech, což vyžaduje, aby se tyto provozovny zásobovaly. Musí tak existovat její pěstování s cílem uspokojit toto zásobování. Zákonodárství se ke způsobu tohoto zásobování nevyjadřuje,“ uvedl podle agentury AFP soud v rozsudku.

Obvinění nepoužívali žádné chemikálie při pěstování, které podle tribunálu nepředstavovalo žádnou hrozbu požáru a bylo v místech, kde nenarušovalo veřejný pořádek. Svou produkci prodávali jen coffee shopům, nikoli na černém trhu, a platili řádně daně, zdůraznil soud. U viníků se našlo více než 2000 rostlin konopí.

Prodej marihuany ve více než 600 nizozemských coffee shopech a držení méně než pěti gramů této drogy přestalo být v zemi trestné v roce 1976. Ovšem pěstování a prodej ve velkém zůstává zakázáno, a je tak v rukou zločineckých sítí. Majitelé barů a mnozí pozorovatelé vždy označovali tuto legislativu za pokryteckou, protože nutí coffee shopy, aby se pro svou legální činnost zásobovaly u zločinců.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!