Tyto informace jsou určeny pacientům, kteří si chtějí připravit konopný výtažek pro léčbu svých zdravotních potíží. Fotodukumentace výroby fénixových slz má za cíl zajistit jim maximální bezpečnost při případné přípravě konopného výtažku, dokud si jej nebudou moci pořídit oficiální cestou.

Fénixovy slzy informace

fenixovy-slzy-growmart Při výrobě výtažku postupujte podle uvedených instrukcí a pečlivě dodržujte všechna bezpečnostní pravidla. Neneseme odpovědnost za případné zneužití uvedených informací.

výroba-konopného-výtažku-growmart-0Vždy používejte co nejsilnější indické konopí nebo konopí s co nejsilnějším sedativním účinkem. Nejrychlejší způsob testování je vykouřit několik šluků a posouzení sedativnosti účinků. Sativám se pokud možno vyhýbejte, nabudí člověka příliš silnou energií, se kterou si málokdo dokáže poradit (může dojít k nežádoucímu mnohahodinovému „tripu“, který pacienta může zbytečně vylekat). Výtažky ze sativy můžou být prospěšné např. pro osoby trpící depresemi nebo na kožní potíže, pro léčbu většiny dalších nemocí se ale nehodí.

výroba-konopného-výtažku-growmart-1Pro mnohého kuřáka nepředstavitelná hromada konopí.

výroba-konopného-výtažku-growmart-2Výtažek vždy vyrábějte z toho nejlepšího, nejsilnějšího a co nejvíce sedativního indického konopí nebo křížence konopí indického a setého, které budete mít k dispozici. Velmi na tom záleží. Čím silnější konopí, tím kvalitnější lék.

výroba-konopného-výtažku-growmart-4Nejdříve surovinu zalijte cca 2,5 až 3 litry rozpouštědla – doporučujeme lékařský nebo mnohem levnější technický benzín (používá se např. k ředění barev). Alkohol ale nedoporučujeme – i když seženete drahý 96% alkohol, zbylá 4% jsou voda, která na sebe navazuje chlorofyl a stejně je ji nutno odpařit). Alkohol tedy raději použijte např. na konopnou tinkturu (velmi účinná je např. 10% tinktura s konopným výtažkem – tinktura ale může být jakkoli silná, velmi pěkné a účinné jsou tinktury s 20-30% výtažku, 50% tinktura je obvykle velmi lepkavá.)

výroba-konopného-výtažku-growmart-4Následně se přilijí cca dva litry rozpouštědla tak, aby byl materiál zcela ponořen v rozpouštědle.

výroba-konopného-výtažku-growmart-6Hranol je mnohem lepší – dají se jím dávat mnohem větší rány a materiál se lépe rozmělní.

Shrnutí postupu: nejdříve navlhčit materiál cca 2,5 – 3 litry rozpouštědla (tak, aby se dal snadno rozmělnit a ředidlo necákalo všude dokola), zpracovat dřevěným hranolem nebo trámkem, přilít další cca 1-2 litry (tak, aby byl materiál zcela ponořen) a dokončit zpracování. Na jeden průplach 0,5 kg sušeného materiálu je obvykle potřeba 4-5 litrů, na dva průplachy 9-10 litrů rozpouštědla. Přibližně osm litrů (při výpočtu z 10 litrů benzínu) slijete zpět, cca dva litry zůstávají v materiálu. Vlhký materiál je možno následně vylisovat, odpařit rozpouštědlo a vzniklý výtažek použít do mastí.
Jde o to co nejvíce za vlhka rozmělnit surovinu a dostat z palic co nejvíce pryskyřice. Není to nutno přehánět, stačí to slít po cca dvou nebo třech minutách. Z prvního průplachu je výtažek nejkvalitnější a extrahuje se při něm cca 70 procent pryskyřice z palic. A právě o tuto pryskyřici jde, to je ten lék.

výroba-konopného-výtažku-growmart-7Nejjednodušší způsob cezení. Samozřejmě to jde vymyslet líp, ale takhle je to nejrychlejší. Zdravé ruce to neublíží a když se správně namíří ventilátor, tak se člověk nemusí nadýchat benzínu více, než je bezpodmínečně nutno. Dýchání benzínových výparů samozřejmě nejde doporučit, snažte se tomu vyhnout, v podzemní garáži nebo na motocyklových závodech se ale nadýcháte více výparů, než při výrobě výtažku – pokud dodržíte základní bezpečnostní pravidla, nebudete stát tak, abyste se museli dýchat výpary atd.

výroba-konopného-výtažku-growmart-1sPrvní testování kvality – podle lepkavosti ruky jde poznat, kolik pryskyřice se podařilo smýt a jak kvalitní bude výtažek.

výroba-konopného-výtažku-growmart-10Všimněte si, jak jsou palice rozmělněny – je nutno použít trochu síly a fakt tomu pořádně nandat.

Po cca třech minutách opět scedit do kýblu, ve kterém je první průplach.
POZOR! Pokud pracujete s méně kvalitním materiálem a přesto chcete výtažek použít vnitřně na nějakou závažnější nemoc, použijte vždy jen první průplach. Druhý (v případě kvalitní výchozí suroviny třetí) průplach slijte do samostatné nádoby a odpařte samostatně později.
Při prvním průplachu se získává přibližně 70%, při druhém 20% a při třetím 5% množství výtažku. Třetí průplach už mívá poměrně nelahodnou chuť. Výtažek z třetího průplachu se nehodí pro vnitřní použití, mívá velmi nelahodnou chuť a nemá potřebnou sílu.

výroba-konopného-výtažku-growmart-1Je čas začít filtrovat benzín, ve kterém je rozpuštěna konopná pryskyřice. Přefiltrovat osm litrů přes jeden filtr ale trvá několik hodin, takže si jich nachystejte více.

výroba-konopného-výtažku-growmartOptimální sestava pro přípravu výtažku v hardcore podmínkách – rýžovar, ventilátor, aspoň čtyři trychtýře s filtry, čtyři nádoby, kýbl. Všimněte si ventilátoru – bez něj se o výrobu výtažku nepokoušejte!!! Výpary obtékají rýžovar v několikacentimetrové vrstvě a klesají k zemi (jako ve filmu Hrnečku, vař). Pokud je ihned neodfouknete ventilátorem, mohou zkondenzovat na povrchu rýžovaru a zatéct k topnému tělesu. Následně může dojít k poměrně silnému výbuchu a požáru. Odpařování je jediná relativně nebezpečná část této metody přípravy výtažku. Dávejte při ní maximální pozor, dbejte zvýšené opatrnosti, odstraňte z blízkosti všechny potenciálně žhavé či jiskřící předměty (pozor na prodlužovačky), v blízkosti rýžovaru nekuřte a ničím neškrtejte – i jedna jiskra může způsobit velké potíže!!! ODPAŘOVÁNÍ ROZPOUŠTĚDLA MŮŽE BÝT VELMI NEBEZPEČNÉ!!!

výroba-konopného-výtažku-growmart-13Ventilátor je dobré mít puštěný na nejnižší obrátky a dát ho cca metr od rýžovaru (na obrázku je až zbytečně blízko). Stačí, když vánek z ventilátoru mírně ovívá horní hranu rýžovaru a unáší výpary pryč. Se čtyřmi filtry se dá celý tento proces zvládnout za cca tři až čtyři hodiny.

výroba-konopného-výtažku-growmart-14Odpaření jedné dávky (tj. u tohoto rýžovaru cca dva litry), trvá cca dvacet minut. Pokud k tomu člověk přijde později, nic se neděje, rýžovar se sám vypne. Pořiďte si rýžovar s pokud možno co nejvyšším výkonem.

výroba-konopného-výtažku-growmart-15Takhle to vypadá, když se do směsi rozpouštědla (v tomto případě lékařského benzínu), v poslední fázi odpařování přilije několik (5-10) kapek vody a začnou se odpařovat terpeny (terpeny jsou podstatnou složkou rostlinných silic a pryskyřic, udávají chuť a vůni rostliny).

výroba-konopného-výtažku-growmart-16V závěrečné fázi je dobré začít rýžovarem manipulovat krouživým pohybem a vířit tak jeho obsah (na dně je už jen cca 1 cm hmoty,). Urychlí se tak odpařování rozpouštědla a terpenů.

výroba-konopného-výtažku-growmart-17Závěr první fáze odpařování. Teď se počká, až se rýžovar poprvé vypne. Pak se to nechá pár minut zchladit a pak pustí ještě jednou.

výroba-konopného-výtažku-growmart-18Odpařování posledních zbytků terpenů.

výroba-konopného-výtažku-growmart-19I při chladnutí je dobré s rýžovarem krouživě pohybovat, aby se lépe a rychleji odpařovaly zbytky rozpouštědla a terpenů.

výroba-konopného-výtažku-growmart-20Po prvním vychladnutí.

výroba-konopného-výtažku-growmart-21Po několika minutách znovu pustíme rýžovar. Někdy je nutno přidržet spínač. Všimněte si bublin na povrchu. Dále kroužíme rýžovarem , dokud se nevypne spínač.

výroba-konopného-výtažku-growmart-22Hotovo.

výroba-konopného-výtažku-growmart-1bRychlý vizuální test – jakmile zůstane kapka výtažku na dřívku, znamená to, že ve výtažku už není rozpouštědlo.

Použije-li se jako rozpouštědlo lékařský či technický benzín, s větší pravděpodobností vznikne jantarový výtažek. Na vzhledu výtažku ale nezáleží, jantarový je ale tak nějak estetičtější než černý asfaltový výtažek. Na tom ale opravdu nesejde, podle vzhledu, vůně, konzistence nelze výtažek posoudit, jde jen o účinnost.

výroba-konopného-výtažku-growmart-12Nádobu vyjmeme z rýžovaru a postavíme na něco tak, aby byla mírně na šikmo, aby se výtažek lépe nabíral do stříkaček. Teplý výtažek je tekutý, po zchladnutí tuhne. Ale dá se samozřejmě kdykoli znovu nahřát.

výroba-konopného-výtažku-growmart-Stříkačka se osvědčila jako nejpraktičtější jak pro nabírání, tak pro následné dávkování výtažku.

Prst se sice dá olíznout, nezkušení nechť si ale dávají pozor a radši otírají prsty o hranu nádoby. Vše se dá následně elegantně využít, opláchnout trochou konopného nebo olivového oleje. Nejlepší je ale nechat to v nádobě do příště nebo pro případ náhlé potřeby.

DODRŽUJTE DOPORUČENÝ POSTUP DÁVKOVÁNÍ VÝTAŽKU!!!

výroba-konopného-výtažku-growmart-27Obvykle na začátek doporučujeme sníst tři až čtyři malé dávky výtažku denně. Stačí spolknout jen kapičku – přibližně o velikosti půlky suchého rýžového zrnka (cca 0,01-0,02g, jde o to ji sníst a spolknout, ne rozmazat po celých ústech – při styku výtažku se sliznicí nastupují psychoaktivní účinky mnohem rychleji.) Takže začátečníci si např. můžou dát kapičku např. do kousku pečiva a zapít ji podobně jako prášek, mohou se tak vyhnout případným stavům, které pro nezkušeného a neinformovaného pacienta mohou být velmi nezvyklé. Je také dobré, aby si pacienti, kteří chtějí začít užívat výtažek, získali informace o tom, jak se chovat v případě akutní intoxikace kanabinoidy. A zcela nejlepší je, když výtažek začnou užívat v přítomnosti zkušené osoby, která nevystresuje a v případě potřeby pomůže.

Toto množství výtažku stačilo k vyléčení rakoviny prostaty s metastází do páteře, terminální rakoviny plic, Crohnovy nemoci a ledvinové koliky.

NOVINKA: Nyní u nás můžete objednat i legální konopný výtažek CBD, jehož léčivý potenciál hraje zásadní roli v léčivých vlastnostech Fénixových slz.

Konopný výtažek Cibdol lze použít na výrobu většiny léčivých produktů podobně jako u Fénixových slz. Např. u konopné masti lze použít opravdu minimum tohoto oleje pro luxusní výsledky.

Více informací právě zde.

zdroj: konopyjakolek

A na konec vám k tomu přidáváme ještě video pro rychlý přehled:

[youtube video_id=“m1n75cAJjlI“ width=“640″ height=“360″ ]

A také pár odkazů na naše starší, ale stále naučné, aktuální  a především účinné léčebné návody:

KONOPÍ A FÉNIXOVY SLZY ANEB ROZHOVOR S KONOPNÝM GURU JINDŘICHEM BAYEREM
POSTUP A NÁVOD JAK VYROBIT EXTRAKT Z KONOPÍ, KAPKY, FÉNIXOVY SLZY A VÝTAŽKU
FÉNIXOVY SLZY A MŮJ PŘÍBĚH, ANEB JAK JSEM PŘED LÉKEM ZDRHAL JÁ
KONOPNÝ VÝTAŽEK NEBOLI FÉNIXOVY SLZY INFORMACE
JAK VYROBIT FÉNIXOVY SLZY NÁVOD

[clear ] Akce semena konopi Nuka Seeds

9 komentářů

 1. Dobrý den jsem astmatik kardiak cysty na játrech s hrstí prášků denně a chtěl bych vyzkoušet fenixovy slzy nemám možnosti samovýroby a chtěl bych vědět kde by se dali koupit. Gacov ivan

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 2. Dobrý den, prosím o kontakt na možné objednání kvalitních Fénixových slz (onkologické onemocnění prsu a lymf. uzlin). Děkuji.

  Odpovědět
 3. Dobrý deň, poprosím Vás o kontakt na objednanie kvalitných Fenixových kvapiek. Ulcerozna colitis
  Vopred, Ďakujem.

  Odpovědět
 4. Dobrý den. Nemáte náhodou zkušenost s léčbou cukrovky prvního typu Fénixovými kapkami? Má ji již dva a půl roku náš momentálně třináctiletý syn.

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   na léčbu cukrovky celkem zabírají i CBD oleje s vyšším obsahem CBD ovšem tato léčba je hodně individuální a ne u každého může zabrat. https://growmart.cz/grow-shop/konopna-lekarna/konopny-extrakt/

   Odpovědět
 5. Dobrý den, mám 4. stadium rakoviny v břiše. 5 velkých nádorů , uzliny. Mám zájem o kvalitní Fénixovy slzy. Pošlete prosím kontakt . Děkuji

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl zaslán.

   Odpovědět
 6. Dobrý den, mohu požádat o kontakt na prodejce kvalitních FS? Manžel má onkologické onemocnění. Moc děkuji!!

  Odpovědět

Komentuj