Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak a kdy přesadit rostlinu konopí?

jak přesadit rostlinu konopí?

Jak a kdy přesadit rostlinu konopí?

Svět pěstování konopí je rozmanitý a plný krás. Není tedy divu, že existuje nemalé množství technik, rad a tipů, jak tuto činnost dovést k dokonalosti. Jednou takovou technikou je přesazování. Velikost květináče a kvalita půdy hrají velmi důležitou roli v celém životním cyklu rostliny. Cílem je mít rostlinu v takovém květináči, aby dovedl rostlinu dokonale uživit a nezbrzdit její růst. 

Pojďme si to tedy vysvětlit popořadě a zjistit, proč je přesazování důležité.

Proč bychom měli rostlinu konopí přesadit?

květináč je základ pro přesazování Základem je pořízení kvalitních semínek, následné vyklíčení a zasazení do malého květináče. Když začínáme v malém květináči, kořenový systém se rozvíjí a snaží se prostoupit půdou všemi směry. Množství půdy je odvozeno od velikosti daného květináče. Nakonec dojde k tomu, že rostlina obsáhne kořenovým systémem každou píď květináče. Jenže co pak? Když s tím něco neuděláme, dostaneme rostlinu do stresové situace, kdy se její růst rapidně zpomalí a ve výsledku by mohla být ohrožena jak kvalita, tak velikost úrody.

Z tohoto důvodu přesazujeme. Neméně důležité je znát i ten správný způsob, aby se nic nepokazilo.

Kdy bychom měli s přesazováním začít?

rostlina konopí ve květináči Důvod přesazování konopí je snad tedy jasný. Načasování tohoto aktu je dokonale popsáno příkladem, kdy rostlinu necháme v malém květináči moc dlouho.

Dřívější přesazení zajistí, že rostlina bude moci  volně růst a nic jí nebude bránit ve vývoji. I když je přesazení nutné pro správný a zdravý růst, musíme upozornit, že se taky jedná velmi stresující záležitost. Způsobený šok může ochromit budoucí růst. Běžně se doporučuje, že  by jste rostlinu měli přesadit rychle a maximálně 3x během jejího životního cyklu. Víckrát samozřejmě můžete, ale už to nemusí být jednoduché v rámci velikosti rostliny.

Jsou jisté indície, díky kterým poznáte správný čas na přesazení do většího květináče. Mohli by jste to i odhadnout, ale jestli si tak nevěříte, směřujte pozornost na tyto ukazatele:

Kořenový systém –  Prvotním náznakem jsou viditelné kořeny na povrchu půdy. Nemají tedy kam růst. Dalším indikátorem je měnící se barva kořenů do tmavého odstínu.

Problémy s růstem – Tím je myšleno zpomalení, nebo celkové zastavení růstu. Toho si všimnete v rámci krátkého časového úseku. Pokud nechcete riskovat kořenovou hnilobu, rostlinu bez otálení přesaďte.

Velikost rostliny konopí – stejně jako u problémů s růstem.

Zavlažování  – V tomto případě rostlina spotřebuje dané množství vody rychleji a je dříve suchá.

Vždy musíte vědět, že je čas rostlinu přesadit. Malé květináče mají ze startu svůj smysl. Nedochází tak často ke kořenové hnilobě a při zalévání je malé riziko utopení rostliny. Při přesazování by měl být druhý/třetí květináč nejméně dvakrát tak větší než jeho předchůdce. Rostlina se pak dostane do mnohem většího prostředí a poroste jako z vody.

Jak rostlinu konopí bezpečně přesadit?

musíme být k rostlině šetrní Připravte si květináč dle uvážení, ale držte se doporučené velikosti. Nachystejte si kvalitní půdní substrát. Můžete si buď udělat svůj, nebo použít kupovaný. Doporučujeme však co nejvíce organický bez zbytečných chemických příměsí.

Rostlinu zalijte 48 před přesazením. Půda nesmí být při přesazení moc mokrá, stačí jen trochu vlhká.

Postupujte podle následujících kroků:

  1. Vyberte si půdní mix a naplňte cílový květináč z jedné poloviny.
  2. Povrch jemně udusejte dlaní a vyrovnejte, aby voda mohla odtékat rovnoměrně.
  3. Stávající květináč jednou ruku uchopte a druhou rukou poklepejte na dno, aby se uvolnily kořeny od stěn květináče.
  4. Uchopte stonek co nejvíce u půdy a pomalu otočte květináč tak, aby mířil směrem nahoru, nebo jen do strany. Květináč by měl jít sundat docela snadno. Kořenová koule s půdou budou mít tvar vnitřní strany květináče, ale není to vždycky pravidlem.
  5. Kořeny jsou docela citlivé, tak se jich nedotýkejte víc, než si situace vyžaduje.
  6. Kořenovou kouli vložte do velkého květináče doprostřed a nasypejte kolem dokola nové půdní médium. Všechno pak jemně udusejte a zarovnejte do hezké roviny.
  7. Pokud nepěstujete v super půdě (která má velké množství živin), nachystejte si vodu s trochou výživy a rostlinu zalijte.
  8. Jestli chcete urychlit zotavení rostliny, můžete trochu ztlumit světla, ale není to nutné.

Existuje také jedna oblíbená metoda přesazování. Chce to sice trochu práce, ale výsledek by mohl stát za to. Můžete jí nazývat Multi-pot.

takhle se přesazuje Stačí si sehnat všechny květináče, do kterých budete rostliny vysazovat. Od vyklíčení semínka konopí až po sklizeň. Vezměte si ten největší květináč a naplňte ho z jedné poloviny. Pak do něj vložte další, menší a opět ho naplňte do poloviny. Takto postupujte až do chvíle, kdy budete pokládat poslední květináč, ve kterém bude malá sazenička.

Postup bude jednoduchý. Jakmile bude potřeba rostlinu přesadit, jednoduše ji uchopte, opatrně vyjměte z prvního květináče a vložte do spodního. V něm už bude připravena čerstvá půda, do které rostlinu jen vložíte a zasypete. Vždy jen trochu udusáte půdu a rostlinu zalijete.

Možná je to komické a zbytečné, ale ušetříte tím trochu času.

Co na závěr?

rostlina konopí se chystá na přesazení Přesazování je základem každého pěstování, pokud nepěstujete outdoor přímo v půdě. Může to být otrava a piplačka, ale odměnou vám budou zdravé, krasné rostliny plné šišek. Sledujte všechny náznaky a ve správný čas se do toho pusťte.

Jestli máte nějaký vlastní tip na způsob přesazování, můžete se o něj s námi podělit.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!