Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak Aloe Vera pomáhá rostlinám konopí?

Aloe Vera a konopí

Jakým způsobem Aloe Vera ovlivňuje životní cyklus rostliny konopí?

Stejně jako rostlina konopí, tak i Aloe Vera je známá a velmi účinná rostlina, která se pěstuje už tisíce let. Po celou tuto dobu fungovala jako druh medicíny a první zmínky o jejích schopnostech jsou zachyceny v dokumentu „Ebersův Papyrus“. Samotný dokument vznikl někdy v roce 1550 př. n. l. . Ale pojďme si nejdřív říci nějaké základní informace.

Něco málo o Aloe Vera

gel z aloe vera Zajímavé je, že tato rostlina je z 99% tvořena vodou a právě ono jedno zbývající procento je vskutku magické. Obsahuje totiž obrovské množství minerálních látek, aminokyselin a vitamínů. Všechny tyto složky jsou obsaženy v gelu z Aloe Vera. Kvůli těmto vlastnostem je Aloe Vera klíčovým prvkem v mnoha kosmetických a zdravotnických produktech. Krom výše zmíněných látek také obsahuje přes 75 aktivních složek (organické kyseliny, polysacharidy, enzymy, saponiny), které mají léčivé a omlazující účinky. Když jsou tyto složky blahodárné pro nás, jsou blahodárné i pro rostlinu konopí.

V poslední době se mnoho lidí orientuje hlavně na organické způsoby pěstování. Organické pěstování konopí má mnoho výhod, které se projeví na celém životním cyklu rostliny (větší úroda, zdravější půda, lepší prostředí pro rostlinu, biodiverzita atp.). Mezi metody organického pěstování také patří vysazení doprovodných rostlin, které mohou například vyživovat půdu, odhánět škůdce, lákat vhodné mikroorganismy a dokonce sloužit jako hnojivo. Aloe Vera je jako doprovodná rostlina nejlepší možnou volbou.

Je škoda, že mnoho pěstitelů třeba ani neví, v čem všem může Aloe Vera přispět. V jejím arzenálu je mnoho aktivních složek, které pomáhají při pěstování a s výživou rostlin konopí. Chcete-li mít nějakou druhotnou rostlinu a pěstovat organicky, Aloe Vera je první v řadě. A teď vám povíme proč.

Výhody Aloe Vera vůči rostlině konopí

1. Slouží jako podpora při klonování, pomáhá při tvorbě kořenů a posiluje růst

pomáhá při přesazování a klonování Jelikož má Aloe Vera velkou zásobu nutričních hodnot, je výborným pomocníkem při celkovém vývoji rostliny. Díky velkým zásobám vápníku pomáhá utvářet buněčnou strukturu rostlinných buněk a posiluje je. Rovněž obsahuje dusík, který je klíčovým komponentem pro růst rostliny. Stejným způsobem také podporuje vývoj kořenového systému. Ten se díky Aloe Vera adaptuje na větší množství živin a vody, které dovede zpracovat rychleji a účinněji.

Výše zmíněné buňky jsou navíc odolnější vůči enviromentálním neduhům (sucho, vlna veder, silný vítr). Šťáva z Aloe Vera je vhodná také pro klíčení semínek a klonování (zmírňuje šok z přesazení).

Při klonování slouží jako růstový hormon a vzhledem k náloži aktivních mikroorganismů dovede posloužit jako hnojivo.

Už jen díky těmto vlastnostem by jste Aloe Vera měli zařadit do škatulky „to nejlepší pro rostlinu konopí“.

2. Aloe Vera jako postřik pro rostliny konopí

aloe vera pomáhá konopí Fanoušci organického pěstování mohou použít Aloe Vera jako postřik. Postřik je výborný hlavně díky schopnosti listů absorbovat jednotlivé enzymy a mikro-živiny. Listy to paradoxně dovedou lépe než kořeny. Díky postřiku se k listům dostanou živiny jako zinek, vápník, magnesium a mangan.

Kromě podpory růstu je postřik vhodný v situaci, kdy se rostlina konopí zotavuje z nějaké nemoci,  z napadení škůdci a nebo z nedostatku výživy. Postřik rovněž podporuje biodiverzitu a při aplikaci na půdu přitahuje podpůrné mikroorganismy.

Postřik z Aloe Vera by se měl stát rituálem, který budete opakovat od vysazení semínka až do chvíle, kdy rostlina přejde do fáze kvetení. Roztok vytvoříte kombinací čtyř litrů čisté vody a dvou čajových lžiček gelu z Aloe Vera. Aplikujte jedenkrát týdně.

3. Ochrana před enviromentálním stresem a nemocemi

dokonalá symbióza Aloe Vera je bohaté na saponiny, které vyživují půdu a přispívají k lepší absorpci vody do kořenového systému. Podporují vývoj imunitního systému a spolu s ním chrání proti nežádoucím pohromám (špatné mikroby a houbovité organismy). Imunitní systém je podpořen také díky přítomnosti kyseliny salicylové.

Kombinace saponinů a kyseliny salicylové je vražedná pro veškeré škůdce, takže se nebudete muset bát nežádoucí invaze ze světa brouků.

Bonus kyseliny salicylové je fakt, že rostlinu ochraňuje proti nedostatku vody, tepelnému a světelnému stresu a vysušení.

Jak pečovat o Aloe Vera s rostlinami konopí?

Pokud si myslíte, že pěstování Aloe bude komplikované a složité stejně, jako pěstování konopí, tak se pletete. Aloe Vera je jednou z nejméně náročných rostlin na pěstování. Tuto rostlinu můžete pěstovat buď formou indooru, nebo outdooru. Potřebujete akorát teplé prostředí s přísunem slunečního, nebo umělého světla. Jelikož jste si toto prostředí vytvořili pro pěstování konopí, máte vyhráno.

Finanční náročnost je minimální. Aloe Vera nepotřebuje obrovské dávky živin a různých hnojiv, bohatě ji postačí dobře zavodněná půda.

Aloe Vera je díky svým unikátním vlastnostem velmi dobrým partnerem pro rostliny konopí. Je až neuvěřitelné v jaké symbióze tyto dvě rostliny mohou být. Takže jestli chcete mít dokonalého spojence, Aloe Vera je vším co hledáte.

Máte-li nějaké zkušenosti s pěstováním těchto dvou rostlin dohromady, podělte se o ně se s dalšími čtenáři v komentářích.