Jak vycvičit konopí pro zisk lepších výtěžků a větší potenci.

výnos konopíAť už je vaše vaše zahrádka velká nebo malá, venku nebo v interiéru, trénováním můžete výrazně zvýšit kvalitu a výnos vašeho konopí. Techniky jsou rozděleny do dvou kategorií: LST (méně stresující tréning), který nezahrnuje přímo poškození rostliny a HST (vysoce stresující tréning), co zahrnuje zlomení nebo odebrání části rostliny.

Cílem těchto tréninkových metod je měnit chemickou rovnováhu v rostlině. Zůstane-li růst přirozeně, bude konopí vytvářet jednu hlavní palici, která dosáhne tak vysoko, jak jen to bude možné, což není optimální vývoj z hlediska výnosu a kvality. Květy, které vyrůstají pod hlavní palicí na rostlině, dostávají méně světla. Tím, že vaši rostlinu „naučíte“ jak správně růst, umožníte světlu pokrýt větší plochu rostliny a zvýšit její výtěžek.

Růst konopné rostliny je diktován rostlinným hormonem jménem auxin.  Auxin se vysoce koncentruje v horní části rostliny, kde nutí rostlinu zaměřit většinu svého růstového potenciálu směrem nahoru přes hlavní stonek. Tréninkové metody se používají ke snížení tohoto soustředěně vzestupného růstu.

Méně stresující tréning (LST)

Méně stresující tréning obecně vyžaduje více času a úsilí, ale výrazně zlepší vaši konopnou úrodu. Je to nejběžnější tréninková technika pro pěstění uvnitř a lze ji použít na rostlinách jak ve vegetativní, tak i v kvetoucí fázi.

LST zahrnuje ohýbání rostliny, zavazování větví, které jsou příliš dlouhé směrem dolů. Je-li horní část rostliny tažena směrem dolů do volného ‚L‘ tvaru, je auxin v rostlině distribuován více rovnoměrněji .

Konečným cílem je, aby stonky rostliny vyprodukovaly velké množství palic ve stejné výškové hladině. Když pak takto ohnutá rostlina vstoupí do fáze kvetení, budou palice rychle rašit směrem vzhůru z boku rostliny a vyprodukují všechny stejně velké množství kvalitních palic.

Vysoce stresující tréning (HST)

HST metoda je mnohem vhodnější pro velké venkovní zahrádky než LST  a obecně vyžadují méně času a materiálů.

Zaštipování

Zaštipováni je jednoduchá metoda, která nevyžaduje žádné nářadí kromě vašich nehtů. Cílem je odstranit horní část rostliny, která bude mít za následek rozdvojení hlavního stonku do dvou nových větví. Navíc pošle šok do zbytku rostliny, který podpoří růst v její nižší části.

Tento proces může být snadno opakovaný vícekrát jak rostlina roste, ale nedoporučuje se pokračovat v zaštipování po konci vegetativního období. Touto technikou dosáhnete pěkně zaoblenou zdravou rostlinu s mnoha velkými palicemi.

FIM ( „Fuck I Missed“)

Složitější verze zaštipování FIM zahrnuje odstranění velmi specifického množství horní části rostliny. Cílem je vytvořit čtyři boční větve namísto dvou. Vzhledem ke složitosti, tato metoda vyžaduje podstatně více času. Také tím vystavíte svoji rostlinu většímu riziku infekce, protože již neděláte pouze čistý řez na stonku rostliny, jako je tomu u klasického zaštipování.

Super oříznutí / zmrzačení stonku

Zmrzačení stonku či větví je agresivnější verze LST. Místo toho, abyste ohýbali stonek jeho svazováním, ohýbáte rukou větev, dokud se jeho vlákna nepřetrhnou. Cílem je nezlomit větev docela nebo dokonce nepotrhat kůži stonku. Vy prostě chcete, aby se větev zdeformovala a ohnula.

Nejlépe to provedete tak, že si najdete vhodné místo, na kterém chcete stonek ohnout a začnete mezi prsty válet a lehce mačkat stopku. Takto můžete v rukou cítit, jak se stopka postupně oslabuje, až ji bude nakonec schopni trvale ohnout. Tato metoda pomůže rostlině získat více světla.

Akce semena konopi Nuka Seeds

10 komentářů

 1. Můžu zastříhávat automat ?

  Odpovědět
  1. Samozdrejme ze muzes. Ale bude to kontraproduktivni. Doporucuji LST. Pripadne na autaky SoG,SCRoG

   Odpovědět
 2. Můžu pěstovat různě staré rostliny pod jedním světlem (rozdíl asi 14 dnů). světlo Gavita Deflex 6/750

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   pokud je rozdíl jen 14 ti dní tak to není problém.

   Odpovědět
 3. Četl jsem že se může později přidávat jednoduchý cukr pro podporu hmotnosti palic. Máte s tím někdo zkušenosti? Mám doma zbytek hroznového cukru tak jestli by se dal využít

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   o jednoduchém cukru bohužel nic nevíme zda by měl něco dělat s palicemi ovšem dle našeho názoru se jedná o blbost a rozhodně by jsme doporučili prozkoumat Google.

   Odpovědět
 4. Dobrý den,chci se zeptat kdy můžu dělat HST po prepnuti na květ zhruba 2 dny ? A kdy se od HST můžu zbavit pár listů ? Děkuji

  Odpovědět
  1. Po přepnutí na květ již HST moc nedoporučujeme. Spíš jen drobné zásahy.

   Odpovědět
 5. Dobrý den. Kdy poprvé,po kolika dnech, mohu zastřihnout kytku? :)

  Odpovědět
  1. Zdravíčko až bude mít rostlina minimálně 4-5 pater.

   Odpovědět

Komentuj