Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak zalévat rostliny konopí ve velkém květináči?

jak zalívat rostliny konopí

Jak zalévat vaše rostliny konopí, které pěstujeme v jednom velkém květináči?

Když si pořídíte semínka konopí, tak je nejdřív necháte vyklíčit a poté je zasadíte do menšího květináče. Jak rostlina roste, přirozeně ji chcete dát do většího květináče. Potřebuje jednak více místa pro své kořeny a další přísun živin pro lepší růst.

Co když se vám ale nechce rostlinu přesazovat a chtěli by jste ji vypěstovat v jednom velkém květináči? Ať už vám přesazování rostlin nic neříká, nebo to jednoduše neumíte, můžete být klidní. Rostliny konopí se dají vypěstovat i bez přesazování v jednom velkém květináči, ale musíte dodržovat pár základních pravidel. Nejdůležitější je správný přísun vody.

Jakou metodu zalívání sazenic konopí si zvolit?

jak zalívat rostliny konopí Semínka konopí jste nakoupili a teď vám z nich vyrostly krásné malé sazeničky. Řekněme, že jste s pěstováním začali velkém květináči (obsah 5 litrů a více). Ze začátku dávejte rostlině opravdu malé množství vody v pomalém tempu. Jelikož nebudete přesazovat, tak růst může trvat trochu déle. Tento proces opakujte tak dlouho, dokud vaše sazenička „nedoroste“ do obsahu květináče.

Při této fázi si dejte pozor. Množství vody musí být adekvátní k velikosti rostliny. Nadměrné dávky vody by mohlo rostlinu uvést do šoku a razantně zpomalit její růst. Při dobrém dávkování vody můžete růst vaší rostlinky podstatně urychlit, což je v prvních dvou týdnech velmi důležité.

V první fázi vždy zalívejte půdu v těsném okolí rostliny. Nemusíte zbytečně zalívat úplně celý květináč. Voda se dostane přesně tam kam potřebuje.

Další zalívání proveďte až ve chvíli, kdy je horní vrstva půdního mixu (1-2 cm) suchá. Mělo by to být jen pár dní. Touto technikou dáte vaší rostlině dostatečné množství vody v kombinaci s provzdušněním půdního mixu.

Když zalíváte vaše sazeničky, vodu nalévejte pomalu. Ne že to všechno vylijete na jeden zátah. Jděte na to zlehka a nechte vodu hezky vsáknout, dokud nebudete mít konvičku prázdnou.  Chcete dát rostlině napít, ne ji utopit.

Jakmile vaše sazenička doroste do velikosti květináče, půdní mix začne přirozeně vysychat rychleji. V této chvíli můžete přejít na běžnou metodu zavlažování.

První fáze zalévání sazenic konopí

jak zalívat rostliny konopí Pamatujme, že se jedná o mladou rostlinku, která teprve čeká na svůj vývoj. Shrneme si tedy do bodů, jak postupovat v úplném začátku.

  • Vodu nalívejme do kruhu kolem rostliny a pomalu (lepší nalívat z kelímku, nebo malé konvičky)
  • Vzdálenost vodního kruhu by měla být 3-5 cm od rostliny
  • Vždy zalívejte tak dlouho, dokud se voda neobjeví v odkapávací misce. Vodu z misky raději vylijte. Nechcete rostliny utopit.
  • Nezalívejte, dokud nebude horní vrstva (1-2 cm) opět suchá

Klasický systém zalévání rostlin konopí

jak zalívat rostliny konopí Do této fáze přejděte, až bude rostlina větší a bude odpovídat rozměrům květináče. Je to během dvou až tří týdnů, v závislosti na druhu půdy a frekvenci zavlažování.

  • Poznávacím znamením je rychlejší vysychání horní vrstvy půdního média.
  • V tomto stádiu vždy zalívejte celý květináč. Dělejte tak do té doby, dokud nebude voda vytékat z květináče. Bráno matematicky, zespodu vám odteče tak jedna pětina celkového množství vody.
  • Zavlažování pak musíte přizpůsobit vašemu půdnímu médiu (klasická půda, super půda, kokosové vlákna, rašelina v kombinaci s běžnou půdou).
  • Klasickou půdu a její variace zaléváme vždy, když se nám bude zdát podle doteku suchá (hloubka 1-2 cm)
  • Kokosové vlákna zaléváme dle potřeby v rozmezí 1-2 dnů

Přesazení vašich rostlin pro rychlejší růst

jak zalívat rostliny konopí Pro klid v duši všech musíme zmínit i běžnou situaci, která zahrnuje přesazování rostlin konopí.

Přesazení má mnoho výhod. Když začínáte v menším květináči, nebo dokonce v kelímku, dostanete se do fáze, kdy kořeny nemají kam růst. To pak zabrání dalšímu vývoji rostlinu a dostane ji do stresu. Může pak nastat kořenová hniloba a smrt rostliny. Když rostlinu vyjmete společně s hlínou a vložíte ji do většího květináče s novým půdním mixem, dodáte jí ten správný impuls.

Kořeny budou mít mnohem více prostoru, načerpají další živiny a budou jich moci pojmout více. Taky budou více kyslíku, jelikož dojde k provzdušnění.

Tento akt vaší rostlině vždycky dodá trochu energie, aby se růst opět rozjel. Musíte si dávat pozor na manipulaci s kořeny. Když je nedopatřením poškodíte, navodíte rostlině stresové podmínky. Růst se pak může rapidně zpomalit, nebo úplně zastavit.

Při správné manipulaci to však přinese jen samá pozitiva a vaše rostliny se budou mít jako v bavlnce.

Je tedy možné použít na životní cyklus rostliny konopí jen jeden velký květináč?

Ano jde to. Ono přesazování sice má své výhody a určitě není na škodu, ale někdo si nemusí moc věřit, jestli to zvládne.

Počítejte s tím, že se budete o rostlinu v jednom květináči starat trochu jinak. Nebude možná růst tak rychle jako přesazené rostliny, ale vyroste. Jakmile najdete ideální metodu zavlažování, povede se to a bude pak moci sklidit plody vaší práce.

Zkoušeli jste někdy tuto metodu, nebo jste zastánci klasiky a přesazování?