Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopí a pocit únavy, co za tím je?

Konopí a ospalost

Kde se bere pocit únavy při užívání konopí?

Konopí se ukázalo, že jako medicína si poradí s příznaky mnoha nemocí i s nemocemi jako takovými. Ale stejně jako mnoho dalších léčiv, i toto má své vedlejší účinky. Je tím myšlen pocit ospalosti, nebo lépe řečeno únavy.  To sice není nebezpečné, ale může nám to zkomplikovat naše každodenní fungování.

Jak to tedy funguje?

konopí a spánek

Při užívání marihuany, ať už z rekreačních nebo lékařských důvodů, cítíme jistý pocit úlevy. Za to vděčíme Vědě. Věda může za to, že je ospalost jedním z vedlejších účinků konopí. Naštěstí, když pochopíme, jak naše těla reagují na marihuanu, můžeme se těchto nežádoucích vedlejších účinků zbavit a nechat působit jen účinky blahodárné.

Odkud se tedy bere pocit ospalosti? z následujících faktorů:

  • Kanabinoidy: to známe pod pojmem „lékařská marihuana“ se skládá zhruba z pěti set možných sloučenin. Kanabinoidy tvoří více než 20% z tohoto množství. Spolupracují s endokanabinoidním systémem, který má své receptory po celém těle. Náš spánkový cyklus se dá díky těmto receptorům ovlivnit, tudíž se navodí pocit únavy a ospalosti. THC se zdá být příčinou.
  • Terpeny: v konopí se též vyskytují terpeny, o nichž jsme psali nedávno. Je to aromatická složka nejen v marihuaně, ale i v mnoha dalších rostlinách. I terpeny mohou ovlivnit lidské tělo mnoha způsoby. Zrovna Myrcen, který má nejčastější zastoupení v rostlinách konopí, navozuje pocit únavy.
  • Potraviny: najdou se i tací, kteří používají konopí jako léčivo v podobě potravin. Poživatiny s vysokým obsahem cukru, nebo konopné odvary. Po tomto všem se můžete cítit trochu omámeně a unaveně. Samozřejmě rozhodující faktor je poměr THC. Čím větší hladina tohoto kanabinoidu, tím větší únava.

Jak se pocitu únavy zbavit?

1. Změna produktu

THC/CBD

Pokud jste si všimli, že se po požití produktů z konopí začínáte cítit unaveně, zkuste je vyměnit. Ať už se jedná o koncentráty, oleje, mastičky nebo další produkty. Vždy je alternativa.

Pokud potřebujete co největší hladinu THC, je dobrý mít produkty i s vysokým obsahem CBD. Ten odstraňuje nežádoucí vedlejší účinky THC a vyzdvihuje přednosti.

2. Zkuste jinou odrůdu

sativa a indika

Pokud se chcete zbavit ospalosti, nebo se jí úplně vyhnout, vyzkoušejte jiné odrůdy. To jsou Indika, Sativa a Hybridní formy. Ty se pak dělí na tisíce dalších odrůd, ale své charakteristické rysy mají stejné. Indiky mají více uklidňujících účinky než sativy, a také mají mnohem větší množství terpenů. Takže i přes malý pomět THC mohou způsobit únavu.

3. Čerstvá medicína je důležitá

Canabinol

I když je THC psychoaktivní a dokáže navodit pocit únavy, ostatní kanabinoidy mají podobné účinky. Například kanabinol (CBN) dokáže tento pocit ospalosti prohloubit a posílit. Někdy nedokážete kontrolovat poměr THC v vašem produktu, ale můžete zmenšit množství CBN.

Když se THC dostane do kontaktu se vzduchem, začne se pomalu měnit na kanabinol. Takže, ať už užíváte produkty ve formě květů, mastí anebo olejů, vždy je mějte dobře uskladněné a uzavřené. Čím je produkt sušší, tím je větší poměr CBN.

4. Dávkujte před spaním

dávka před spaním

Pokud jste s produktem spokojení a nechcete ho měnit, zkuste si jej vzít před spaním. Nepříjemný pocit únavy by měl zmizet. Je zde ale riziko, že nějaké kladné účinky by se nemusely dostavit.

Pokud by to nepodařilo napoprvé, nezoufejte, chce to čas. Můžete s tím experimentovat. Někdy vám to možná bude vyhovovat více. Léčivá dávka před spaním tedy může být řešením.

Léčebné konopí jako lék na klidné spaní?

klidný spánek s marihuanou

Vedlejší účinky konopí dokážou být fascinující. U většiny farmaceutických produktů může jít o nežádoucí vedlejší účinky. Někdy se o nich ani nedočtete, ale většinou ano. Vedlejší účinky marihuany jsou tak rozmanité, že co je pro jednoho neduhem, pro druhého bude lékem.

I když lidé většinou nevolí tyto „omamné“ účinky, druzí je rádi zvolí pro lepší spánek. Nejčastěji se takové produkty skrze tyto poruchy spánku:

  • Nespavost: zlepšuje se kvalita spánku
  • Syndrom neklidných nohou: zmírnění bolesti a tiku
  • Noční můry a posttraumatický syndrom: potlačuje zlé sny a zklidňuje spánek

Pokud se i vy cítíte unaveně, nebo jen chcete v klidu spát, třeba jsou tyto rady vhodné právě pro vás.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!