Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Marihuana a její vliv na plodnost

marihuana a plodnost

Má marihuana a její užívání vliv na vaši plodnost?

Marihuana je mnohými považována buď za zázračnou léčivou bylinu, nebo drogu. Tak či onak, dokáže nějakým způsobem ovlivnit plodnost?

Za plodností či neplodností stojí mnoho faktorů. Jsou zde páry nebo manželé, kteří se pokouší o zplodit potomka. V případech, kdy to nejde si mnoho lidí třeba říká, že kdyby byli více v klidu, určitě by se jim to podařilo.

těhotenství a užívání marihuany Na druhou stranu, doktoři takovým párům moc nenabízejí něco, díky čemu by byli uvolnění, víc v klidu nebo méně starostliví. Místo toho dostanete pravidla co smíte a nesmíte, od jídla až po sex, kolik kapek krve je třeba na správný odběr atd.. Taky se dozvíme, kolik alkoholu bychom měli konzumovat (málo) a jak velké množství konopí užívat (vůbec žádné). Zdá se to jako dobrá ráda a je pravda, že THC mám vliv na spermie.

Vyvstává otázka, který z faktorů ovlivňuje plodnost nejvíce? Jestli jsou to třeba u mužů slipy, špatný jídelníček, konzumace alkoholu a cigaret. Nebo je to užívání marihuany? Na to snažil najít odpověď jeden kanadský magazín, zabývající se zdravotnictvím. S čím přišli?

Marihuana je trochu komplikovaná

je marihuana škodlivá pro dítě? Jsou zde dva problémy (z mnoha), které jsou u výzkumu konopí běžné.

První je, že konopí je komplexní rostlina s velkým množstvím genetických kombinací. To znamená, že studium jedné rostliny vám nepoví všechno o té druhé. Výzkum provedený na alkoholikovi je taky jiný než ten, který provedete na někom, kdo jí zdravě.

Druhým problémem je fakt, že většina studií se provádí na mužské části populace, což je skrze genderovou rovnováhu možná špatně, ale důvody to jistě má opodstatněné.

V kanadském žurnálu o zdravotnictví dospěli k těmto závěrům:

Výzkum ohledně působení marihuany na plodnost je nedostačující

S klidným svědomím můžeme tvrdit, že THC ovlivňuje zdravou funkci spermií. Může zmenšit jejich počet o 20-30% u člověka, který kouří trávu jednou týdně.

THC taky reaguje na receptory v hypothalamu, hypofýze a reprodukčních orgánech mužů a žen. Jinými slovy, je zde určitě nějaká spojitost, ale vědci ještě nezjistili jaká.

Nevíme, jak přesně THC ovlivňuje sperma

můžeme mít problémy otěhotnět Ono procento z předešlého odstavce platí stále. Jestli psychoaktivní účinky ovlivňují pohyb a aktivitu spermií s jistotou říct nemůžeme. Existují pouze ojedinělé případu mužů, u kterých byla zjištěna nízká hemživost. Tito muži byli pravidelnými uživateli marihuany. Jestli je však spojitost právě s kouřením, to se momentálně neprokázalo.

Odborník přes konopí, doktor Michael Verbora zdůraznil poznatky z jedné harvardské studie. Tato studie říká, že muži, kteří někdy v životě kouřili trávu mají větší procento spermií než ti, kteří konopí nikdy nezkusili.

Pravděpodobně se tedy bude jednat o frekvenci užívání marihuany, ta by měla mít nejzásadnější vliv.

Marihuana může pozdržet nebo zabránit ovulaci u žen

Jedna nedávná studie zkoumala plodnost u žen. Podle ní kouření marihuany může pozdržet ovulační dobu o 3-4 dny. Je to důležitá informace, bohužel studie proběhla jen u pár žen. S jistotou se všechno potvrdí až po dodatečném výzkumu.

Je těžké ovšem posuzovat dopad konopí na ženskou plodnost, jelikož se to nedá tak jednoduše změřit.

Užívání konopí by nemělo mít vliv početí, pak už rozhoduje plodnost

marihuana a plodnost Podle národního průzkumu ve Spojených Státech užívání marihuany nemá vliv na početí jako takové. A to jak pro páry, které užívají marihuanu, tak pro ty, které ji nikdy neměli.

Doktorka Sara Ilnitsky, která na kanadském článku pracoval, se vyjádřila takto: „Podívejte se na zjištění z předešlých studií, jako je snížená pohyblivost spermií a oddálení ovulační doby. Tyto dva faktory pak dejte k páru, který má problémy s otěhotněním. Je zde šance, že se podmínky pro početí ještě zhorší a k otěhotnění nemusí dojít vůbec. Stále se ještě snažíme vše doložit informacemi. S jistotou to tvrdit nemůžeme, ale to je věda a má mnoho úskalí“.

Jaký je tedy závěr?

Podle institucí, které se zabývají těhotenstvím by jste se měli marihuaně vyhnout, pokud chcete mít někdy v budoucnu děti. Nicméně, doporučují to, protože si nejsou jistí, co by se mohlo stát. Nemají 100% jistotu, co konkrétně se může stát.

Existuje opravdu velké množství párů, kteří jsou uživateli marihuany a přitom mají krásné a zdravé děti. Ony studie neodrazují od užívání konopí, i když je to jejich nevyřčeným záměrem. Jen informují o možných komplikacích.

Na druhou stranu, už nějakou dobu se ví o kladných účincích konopí na pohlavní styk. Takže v tom někde bude jistě háček.

početí a marihuana

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!