Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Návod – Jak vyrobit hašiš ze zbytků rostlin za použití ledu

Ukážeme si jak vyrobit kvalitní hašiš ze zbytků rostlinek pomocí ledu. Celkem vzato je užívání hašiše při léčebném použití totiž daleko zdravější, nežli kouření klasického konopí. Vemte hlavně v potaz, že hašiš je defakto stejná látka a se stejnými účinky jako například běžná léčebná marihuana, avšak ke kýženému efektu postačí v případě hašiše daleko menší množství a tím pádem to plíce odnesou také mnohem méně. Nebudeme tedy démonizovat hašiš, ale ukážeme si jak jej vyrobit třeba ze zbytků za použití ledu.

Zdravím všechny příznivce konopí a produktů z něj!

Srpen se nám chýlí ke konci, za nedlouho budeme sklízet venky. Rostliny se zpracovávají, vrchní pálky se ostříhávají od listů, suší se, skladují a tak dále, však to určitě znáte.

Kromě „palic“ je na každé rostlině hromada velkých listů, malých orosených okvětních lístků a drobných spodních paliček. Velké listy bych nechal zásadně na mast, na kterou se ale nyní soustředit nechci. Budu se soustředit na zpracovávání zbytku, tj. okvětních lístků a spodních paliček, ze kterých si uděláme lahodný domácí hašiš.

Metod, jak vyrobit hašiš, je několik – od čarasů (u nás se tomu také hojně říká „výtřep“ nebo „výklep“) až po hašiše dělané butanovou metodou. Nyní si ukážeme  „ledový hašiš“. Určitě jste postřehli, že je na trhu několik „udělátek“, nejčastěji ve formě ice-bagů, které Vám práci usnadní a urychlí. Pokud jste ale šetřiví a rádi si pohrajete, máme návod, jak si vyrobit „hašiš – čokoládu“ za pár korun.

Budete k tomu potřebovat:

– materiál (okvětní lístky, drobné spodní paličky)
– led
– kyblík (já používám nejmenší velikost od Primalexu)
– síto
– hrnec
– pet láhev
– kávové filtry
– nůž/nůžky, žiletka

Nyní se pustíme do jednotlivých kroků

1. Okvětní lístky a spodní paličky vložíme do kyblíku a zalijeme cca. půl litrem studené vody, poté přidáme led. Na ledu bych rozhodně nešetřil, čím lépe se materiál prochladí, tím více a lepší v závěru bude. Já osobně používám led nadrcený na menší kousky, z důvodu rychlejší rozpustnosti. Mícháme vařečkou a přitom se snažíme paličky co nejvíce nadrtit, dokud se led nerozpustí. Při míchání můžeme použít fén (proč je snad asi každému jasné).

2. V druhém kroku přípravy oddělíme zakalenou vodu od mokrého zbytku materiálu. Dělám to tak, že si do velkého hrnce dám síto, přes které přeliji celý obsah kyblíku. Zbytky pořádně prohnětu (často z nich ještě vymačkám spoustu vody) a vyhodím. Dávejte pozor, aby Vám do hrnce nevypadl kousek materiálu – voda by měla být sice zakalená, ale nesmí obsahovat žádné větší částice.

3. Vodu z hrnce přelijeme přes obyčejný trychtýř do PET láhve, kterou po přelití necháme nejméně tři hodiny v klidu. Po třech hodinách můžeme sledovat, jak se na dně usadil sediment – „polotovar“ naší čokolády. Lepší je nechat sediment usazovat třeba přes noc – líp pak na dně drží i při menším pohybu

jak-vyrobit-hasis-4-1 4. Těsně nad usazeninou uděláme díru zlamovacím nožíkem a povolíme víčko, což způsobí, že voda nad sedimentem začne odtékat. Proto je nejvhodnější tento krok provádět ve vaně či umyvadle. Až všechny odteče, uřízneme PET láhev v místě, kde jsme udělali díru. Zůstane nám dno s trochou vody a sedimentem, který silně připomíná bahýnko

5. Připravíme si sklenice (postačí i jedna), do kterých vložíme kávový filtr. Do první se vždy snažím odlít vodu a do druhé spíše bahýnko. Počkáme než to celé překape. Pro urychlení doporučuji opatrně mačkat kávové filtry (přibližně jako čajové pytlíky, když je vytahujete z hrnečku), ale dávejte pozor – často a rády se trhají, čili s citem

6. Po vytáhnutí kávový filtr s „bahýnkem“ (v tuto chvíli to připomíná spíše usychající písek) promačkám, abych z něj dostal ještě co nejvíce vody a v půlce jej roztrhnu. Kousky hašiše seškrábu žiletkou a udělám z nich kuličku nebo kostku. Pro rychlejší sušení doporučuji rozdělit kuličku nebo kostičku na menší kousky. Nechám usušit a tradáááá, „ledový haš“ máme na světě

A takhle nějak vypadá hotový hašiš
Chuťově vynikající, velmi silné a s trochou potěšení z vlastní práce.
Dobrou chuť!

NOVINKA: Nyní u nás můžete objednat i legální konopný výtažek CBD, jehož léčivý potenciál hraje zásadní roli v léčivých vlastnostech Fénixových slz.

Konopný výtažek Cibdol lze použít na výrobu většiny léčivých produktů podobně jako u Fénixových slz. Např. u konopné masti lze použít opravdu minimum tohoto oleje pro luxusní výsledky.

Více informací právě zde.

zdroj: grower

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!