Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Nejčastější škůdci – Sviluška Chmelová

Jelikož se blíží jaro, tak jsme si pro vás nachystali pokračování o nejčastějších škůdcích. V tomto díle se budeme věnovat Svilušce chmelové. Tak dávejte pozor ať předejdete případným problémům.

sviluška-chmelová-growmart

Tetranychus urticae neboli Sviluška chmelová není hmyz, ve skutečnosti patří mezi roztoče – třída pavoukovci. Jedná se o nejběžnějšího škůdce ve sklenících. Jedinci jsou menší než 1 mm a okem jsou takřka neviditelní, velkých kolonií si ale všimnete velmi rychle. Rychle také rozpoznáte nekrózu (bílé/žluté skvrny na listech) a sítě. Sviluškám se nejlépe daří v suchém a teplém (21 až 27°C) prostředí.

napadený-list-growmart

Za bílé tečky na vrchní straně listů mohou svilušky. Svilušky žijí na spodní starně listu.

Vysávají mízu z rostlin, čímž je oslabují. Listy žloutnou a nakonec odpadávají. Velmi silným preventivním prostředkem proti sviluškám je Nimbový olej. Když v umělém prostředí použijete Nimbový olej dvakrát nebo třikrát během kultivace, svilušky se pravděpodobně vůbec neobjeví.

Pro boj s rozvinutou populací se doporučuje Pyrethrin a Nimbový olej. Proveďte dva nebo tři postřiky týdně a zničíte nově vylíhnutý hmyz (vajíčka nejsou na Nimbový olej citlivá) a dospělé jedince, kteří přežili první léčbu.

Mladé rostliny musí být nejprve ošetřeny Nimbovým olejem a poté, během vegetativní fáze, střídejte Nimbový olej s Pyrethrinem. Cílem je vytvořit pro hmyz co nejhorší podmínky: vlhkost, nízké teploty a čisté pěstební prostor.

Přirození predátoři

Kromě prevence a insekticidů pro kontrolu škůdců, doporučujeme přirozené predátory, kteří škůdce vymýtí. Létající predátoři by se však v pěstebním prostoru vyskytovat neměli, protože je láká světlo lampy, o kterou se spálí.

Amblyseius-Californicus-growmart

Amblyseius californicus je přirozeným predátorem svilušek (v umělém prostředí/venku/ve skleníku)

 

 

 

Zdroj: ADAMS, Philip,2012. Weedology / Marihuana – Vše o pěstování konopí. Přel. J. Krása. Vyd. 1. Nizozemí: Positive Publisher. ISBN 978-90-7658-335-8

Následující informace na této stránce jsou určeny pouze pro všeobecné vzdělávací účely. V žádném případě neslouží jako navádění k trestné činnosti. Neneseme odpovědnost za případné zneužití informací.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!