Northern Lights

Northern Lights - recenze nejpopulárnější konopné odrůdy

 

Northern Lights je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších odrůd na světě. Tento legendární kmen má tolik skvělých vlastností, že si žádný pěstitel prostě nemůže vybrat špatně, pokud si ho pořídí.

Northern Lights, dříve známý jako CI #5 F1, je indica dominantní konopná odrůda, která získala bezpočet ocenění díky svým vynikajícím vlastnostem, jako jsou vynikající chuť a silný účinek.

Tato odrůda je dobře přijímána jak pěstiteli, tak i rekreačními spotřebiteli a pacienty. Jde pravděpodobně o nejpopulárnějších indicu všech dob.

Přesné genetické složení původního Northern Lightu je udržováno v tajnosti, ale obecně se domníváme, že se jedná o směs dvou konopných odrůd – Thai a Afghani. Také víme, že než se tento kmen dostal do Ameriky, byl zdokonalován nějakou dobu v Holandsku. V dnešní době již asi nenajdete žádnou výdejnu lékařského konopí, v které by Norhern Lights chyběl.

 

Chuť a účinek

Northern Lights - recenze nejpopulárnější konopné odrůdyChuť i účinek Northern Lightu vás určitě nezklame. Jeho intenzivní, příjemně sladká chuť přispěla značnou mírou k tomu, že získal tolik vítězných ocenění v konopných soutěžích, jako žádná jiná marihuana v historii.

Northern Lights se také proslavil svým silným efektem, který výborně znecitliví i uvolní celé vaše tělo a přepne vás do lenivého režimu. Touha vyluxovat lednici a poté jen tak pohodlně sedět může být pro začínající uživatele opravdu ohromující, dokonce i v nižších dávkách.

Tento relaxační efekt navíc doprovází příjemně intenzivní pocit pohody a štěstí. Zkušenější uživatelé také popisují zvýšení kreativity a zlepšení koncentrace.

 

 

Léčebné účinky

Northern Lights - recenze nejpopulárnější konopné odrůdyStejně jako většina indik, je i Northern Lights doporučován k léčbě nespavosti, a tudíž je vhodný spíše pro večerní použití.

Jedná se také o silně sedativní kmen, jenž výborně tlumí akutní i chronické bolesti.

Jelikož dobře zlepšuje náladu, je také často předepisován pro pacienty, kteří potřebují zmírnit stres a úzkost.

Vyvolává velmi silnou chuť k jídlu, takže dobře pomáhá lidem, kteří trpí poruchami příjmu potravy, jako je například anorexie.

Negativní účinky zahrnují standardní sucho v ústech i očích a pří nadměrných dávkách může vyvolat závratě, paranoiu nebo úzkost.

 

 

Pěstění

Northern Lights - recenze nejpopulárnější konopné odrůdyJelikož je Norhern Lights vysoce oblíbený, existuje na současném konopném trhu mnoho jeho imitací.

Spousta šlechtitelských společností si svou verzi trochu poupravila aby zvýšila jeho výnos či přidala další vlastnosti, přičemž této nové odrůdě ponechala stejný název.

Každopádně, původní Norhern Lights má dobu květu 6-8 týdnů a produkuje podprůměrné výnosy.

Je to odrůda, kterou preferují pěstitelé, co dávají přednost kvalitě nad kvantitou.

Rostlina má kompaktní strukturu a jen zřídka kdy přesáhne svým vzrůstem 120 cm.

Ale jak už tu bylo řečeno, spousta verzí Northern Lightu byla lehce přepracována, takže již není problém najít na trhu genetiku, která dokáže vyprodukovat i nadprůměrné výnosy.

 

 

 

Northern Lights - recenze nejpopulárnější konopné odrůdyTip: Norhern Light je opravdu výborná odrůda, která vás zaručeně nezklame. Dle zkušeností pěstitelů a lidí co se baví křížením je nejstabilnější a nejpodobnější původnímu Northern Ligtu právě ten od Royal Queen Seeds. Pokud si chcete zakoupit její semínka, můžete si v našem obchodě vybrat hned z několika verzí, mezi kterými si jistě najdete tu pravou.

 

 

.

Akce semena konopi Nuka Seeds

Komentuj