Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Outdoor pěstování konopí venku, jaké má výhody?

Outdoor je velmi oblíbený, ať už máte vlastní zahradu, nebo ne. Jaké jsou výhody venkovního typu pěstování konopí pro začátečníky i pro pokročilé?
Outdoor pěstování konopí venku, jaké má výhody?

Proč si vybrat právě outdoor?

Outdoor je v mnoha ohledech dokonalý. Vaše rostliny jsou pořád na čerstvém vzduchu, na sluníčku, mají dobrý zdroj vody. V čem spočívají jeho přednosti?

Mnoho pěstitelů si raději volí outdoorové pěstování. Stačí k tomu jen příhodná lokace a dostatečná péče. I tak můžete mít krásné, zdravé a velké rostliny konopí s perfektní úrodou.

Indoorové rostliny naopak bývají většinou malé, takže na stejné množství úrody jako z venkovního pěstování bude třeba větší množství kytek. To je samozřejmě taky náročné. V porovnáním s výhodami outdooru, které zahrnují:

  • lepší bezpečnost
  • větší sklizeň
  • menší náklady

Díky těmto třem faktům si možná zvolíte právě venkovní pěstování konopí.

Jak je to s výběrem vhodného místa?

lány konopí Ideální místo je trochu oříšek. Jelikož je marihuana pořád tak nějak ilegální ve velkém množství, bude to chtít hledat dokonalé místo. Je to složité, ale věřte, že ne nemožné.

Konopí je velmi adaptabilní a dokáže se přizpůsobit svému okolí. Záleží dost na odrůdě, jakou a máte a péči, kterou vaší rostlině věnujete.

Pokud máte k dispozici vlastní zahradu, do které není úplně vidět, máte do startu výhodu. Na vlastním pozemku můžete mít až pět kytek, ale pořád je to problém. Dobře kvalitní skleník by mohl zvídavé pohledy sousedů odvrátit.

Všechno jde, když se chce. Ale místo volte opatrně, nemělo by být moc frekventované. Mnoho pejskařů nebo lidí na procházce už nejednou objevilo něčí bohatou úrodu. Pokud dojde na nejhorší a někdo vaši zahrádku objeví, s největší pravděpodobností nikoho nenapadne, že to bylo vaše.

Vyhněte se riziku objevení

kvetení rostliny konopí Pár věcí by jste při hledání lokace mohli zvážit. Například jižní svah nějakého kopce je dobrým místem, kvůli délce slunečního svitu a dostatku tepla. Vyhýbejte se soukromím pozemkům. Vaše budoucí místo na pěstování by mělo blízko zdroje vody, nosit ji kilometry v konvi určitě nechcete.

Také by jste neměli zasadit 50 kilometrů od domova, najděte místo, odkud se budete moci v klidu vrátit k vašim běžným povinnostem.

Některé odrůdy mohou vyčnívat

venkovní pěstování konopí Rostliny konopí jsou hodně všestranné a dokážou těžit se svého okolí. Během pár měsíců péče můžete očekávat kvalitní a hlavně velkou sklizeň.

S dobrou výživou a dostatkem vody a živin mohou vaše rostliny dosáhnout výše až do dvou metrů, a to za jedinou sezónu. Sativy dokonce dosahují i ke čtyřem metrům. Za takovýto růst můžeme vděčit počtu listů.

Čím více listů, tím více energie konopí pohltí a přemění ji na energii pro růst. Stará dobrá fotosyntéza. Koncem sezóny se pak zbytky energie z listů přenesou do velkých a tvrdých šišek.

Nevýhody indooru v porovnání s outdoorem

Pokud pěstujete doma, nebudete mít asi moc obhajoby nebo argumentů, když vaše úroda bude objevena. Přesunout vinu na někoho jiného v tomto případě nebude možné.

Buďte obezřetní, komu o vašem domácím botanickém projektu povíte. Určitě se to dozví vaši rodiče nebo spolubydlící, asi to řeknete i blízkým přátelům. Ale sousedy určitě vynechte.

Při pěstování doma budete potřebovat dost místa, možná i celou místnost, pokud z toho chcete něco mít. Od toho jsou odvozeny náklady na vybavení. Především svícení a zavlažování.

Výdaje se projeví na vašich nákladech na žití a účty se budou zvětšovat, hlavně spotřeba energie vzroste.

Rostliny konopí jsou silně aromatické, takže kamuflovat toto aroma v domě, kde je dvacet bytů bude oříšek. I když pořídíte uhlíkové filtry při odvětrávání, odér nikdy úplně nezmizí, zvláště před sklizním kdy bývá nejsilnější.

Outdoor skýtá větší úrodu

obrovská plocha marihuany Při indooru máte sice lepší kontrolu nad okolními vlivy pro vaše rostliny, ale co do velikosti nikdy nepředčí ty pěstované venku.

Venkovní kytky rostou až do dvojnásobné velikosti než při indoorovém pěstování, a to za mnohem menších nákladů. Nejen, že to zabere mnohem kratší dobu, ale nepotřebuje tolik znalostí, jako když pěstujete doma.

Dovedete si třeba představit, že při perfektních podmínkách jedna kytka vyplodí až 500 gramů, nebo třeba i víc? Jde to.

Pro zajištění takovéto úrody je nutná potřebná výživa, dostatek vody a ochrany proti škůdcům.

Ušetříte za energii

rostlina konopí Pěstování doma vám zvětší účty za elektřinu, budete muset rapidně omezit svůj osobní prostor a taky dáte nemalé peníze za potřebné vybavení. Minimálně to budou určitě zdroje tepla, světla a něco na podporu dobré hladiny vlhkosti, určitě dobrý odvětrávací systém. Voda je snad základ.

Náklady na venkovní pěstování jsou oproti tomu směšné. Utratíte sice peníze za kvalitní semínka konopí přímo pro outdoor, ale pak už to budete chtít jen dobré hnojivo a květináče na vyklíčení. Jako hnojivo může dobře posloužit kravský nebo koňský trus, jestli ve vašem okolí je nějaké družstvo. Voda může být dešťová anebo si přinesete sebou.

Jediná nevýhoda asi bude častá kontrola úrody. Ne ani tak kvůli zlodějům, ale kvůli škůdcům. Ti mohou s vaší prací pěkné zatočit.

Kontrola za kvalitu

outdoor v květináči Jestliže pěstujete konopí, z rekreačních nebo zdravotních důvodů, za kvalitu sklizně budete vždy zodpovědní jen a pouze vy. Při outdoor pěstování vám to s trochou umu šikovnosti zajistí opravdu hezkou úrodu.

I z duševního hlediska je to dobré. Vždycky když se vám něco povede, máte nával skvělých emocí a víte, že jste to udělali dobře. Za dosti učinění můžete považovat fakt, že by se s tím třeba nikdo jiný nepopral tak dobře jako vy.

Jistě se vám stalo, že jste si pořídili marihuanu. Ať už to bylo od kohokoliv. Problémem je, že nevíte, jakou odrůdy jste koupili, jestli je opravdu kvalitní, zda má opravdu požadované účinky a tak dále. V tomhle ohledu budete moci vždy plně důvěřovat jen a jen sobě.

Takže? Pokud máte vybráno a našli jste ideální místo, proč to nezkusit? Outdoor může být to pravé pro vás.

Tento článek je určen pro čtenáře kteří žijí na území s povolením pěstování konopí venku. V žádném případě nikoho nabádáme k porušování zákonů dané země.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!