Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Pěstování konopí podle korejského návodu

Pěstování s KNF

Pěstování konopí pomocí Korean Natural Farming (KNF)

Pěstování KNF, nebo Korejské Přírodní Pěstování je návod na alternativní způsob péče pří outdooru. Mnoho pěstitelů se snaží svou zahradu jakýmsi způsobem izolovat od okolního ekosystému. KNF učí, aby se pěstitelé na tuto izolaci vykašlali a nechali si pomoci od okolního ekosystému.

KNF je vlastně takový fajn systém, který učí lidi, jak při péči o rostliny konopí moc neničit přírodu. Každý by si měl pěstování užít.

Jak metoda KNF funguje?

KNF Jde o jednoduchý princip. KNF usiluje o vytvoření dokonalého  a přirozeného prostředí, ve kterém budou rostliny a mikroorganismu vzkvétat. Spoustě rostlinám se daří právě díky konkrétním mikroorganismům, bakteriím a houbám.

Tyto organismy se vysoké koncentraci vyskytují například v zarostlém, starém lese. Nižší koncentraci pak najdeme na velkých travnatých plochách. Místa, kde se daří plevelu většinou neobsahují žádné z těchto organismů.

V nějaké střední zóně (mezi tím starým zarostlým a travnatou plochou) se právě nejvíce daří zelenině, ovoci a v neposlední řadě také marihuaně.

Je známo, že půda s mnoha mikroorganismy je pro pěstitelé výhodná. KNF se tuto myšlenku snaží posunout o trochu dál. Užívá domorodých organismů, rostlin, zvířat a minerálů, které jsou typické prodané prostředí. Tím pádem se vytváří přirozená symbióza.

Mistr Cho

Mistr Cho Metoda KNF byla vynalezena Mistrem Cho, rozeným pod jménem Cho Han Kyu. Ten s poprvé s farmařením a pěstováním setkal ve svých dětských letech, kdy pomáhal svým rodičům na jejich farmě v Jižní Koreji. Po dokončení školy odcestoval do Japonska (v šedesátých letech minulého století), aby se více ponořil do tajů tehdejšího zahradničení.

Po svém návratu do Jižní Koreji se snažil použít veškeré své znalosti, které se naučil v Japonsku. Díky kombinování technik zahrnující fermentaci pak vytvořil model pro farmaření podle svých vlastních pravidel, které se někomu mohly zdát zvláštní. Ony nová pravidla však zafungovala dobře a metody Mistra Cho se předávají doteď.

Výživové roztoky

pěstování s obnovitelnými zdroji V KNF se hodně používají roztoky, které jsou vyvinuty a upravovány tamějšími farmáři. Tyto roztoky fungují jako kterákoli výživa, zaměřená na ochranu, posílení a příjem potravy pro rostliny.

Každý roztok je jiný a obsahuje rozdílnou hladinu dusíku, fosforu, draslíku a mikroorganismů. A navíc, účel roztoku musí splňovat požadované podmínky.

Roztoky mají mnoho účelů. Hormony, enzymy a výživa fungují jako Potrava, ocet slouží jako Stimulant, byliny v roztoku fungují jako Medicína, Palivo v sobě obsahuje aminokyseliny a dusík. Roztoky podporující růst Květů a ovocné aroma jsou bohaté na vápník a fosforečnan vápenatý. Minerální roztoky obsahují stopové prvky ostatních minerálních látek.

Primární funkce těchto roztoků je výživa a ochrana jak rostliny, tak půdy. Jako suroviny poslouží vždy nejlépe ty okolní, jako například zbytky ryb jako Palivo, nebo spálené kosti a dřevo, které zase podpoří růst květů.

Veškeré přísady, které obsahují konkrétní potřebné látky, se pak rozpouští ve vodě. Následně se ředí, míchají a cedí. Výsledný roztok posléze aplikuje buď klasickým zaléváním, nebo ve spreji a nanese se na celou rostlinu.

Jaké jsou výhody KNF?

pěstování konopí Určitě ušetříte nějakou tu korunu, jelikož se zde hraje na tvorbu a používání vlastních výživových roztoků. Jakmile se je naučíte vytvářet, budete mít stálý zdroj výživy.

Plevel, škůdci a nemoci. Nejčastěji se vyskytují v zahradách, kde je nějaký chybějící prvek, který se vyskytuje v přírodním prostředí vyskytuje běžně. Pěstování s souladu s tímto prostředím zapříčiní, že se plevel, škůdci a nemoci přesunou jinam.

A co je nejdůležitější, díky metodě KNF budete své vlastní zahradě mnohem blíže, než předtím. Celkový proces vás bude nutit si všímat okolního prostředí a poznáte, že „suroviny“ tamějšího prostředí jsou užitečnější, než se na první pohled může zdát.

Jak začít?

pěstování marihuany Základem jsou „domorodé mikroorganismy“. Nejprve je třeba najít půdu, kde je vysoká úroveň biodiverzity. Nejlepší je, pokud je netknutá půda.

Aby se dané mikroorganismy vyvíjely lépe, můžeme do dané půdy přidat vařenou rýži – takto se vytvoří tzv. kolonie, kterou můžete transportovat na místo, kde budete pěstovat. Ony organismy se pak více rozšíří do půdy a budete mít mnohem stabilnější a silnější základ

Začátek může být skličující, ale pokud budete trpěliví, úspěch se určitě dostaví.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!