Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Pěstovat marihuanu je legální rozhodl soud

Soud rozhodl, že pěstovat marihuanu je legální. Až sušení, nebo prodej není.

Od nynějška může každý pěstovat beztrestně konopí, ze kterého se vyrábí marihuana. (tedy ne jen technické konopí, ale jakékoliv) Trestného činu se dopustí, až když konopí usuší a začne dělat drogu. Průlomový verdikt, že pěstování konopí samo o sobě není trestné, přinesl Nejvyšší soud.

Verdiktem se musí řídit policie i všechny soudy. (nejvyšší soud má precedenční charakter). Končí tak situace, že policie například objevila záhon s konopím a jeho majitel za to šel před soud a byl stíhan.

Soud rozhodl, že pěstovat marihuanu je legální. Až sušení, nebo prodej není Nejvyšší soud posoudil případ pana Mojmíra Miklici a Hany Tiché, kteří byli napoprvé odsouzeni na základě toho, že měli pole s více než 500 rostlinami konopí. Hájili se, že ho užívali pro zdravotní účely.

Rozsudek se dá brát jako další krok k tomu, že konopí bude společnost a stát vnímat, jako nejméně nebezpečnou drogu. „Pěstování konopí nelze považovat za výrobu drogy,“ řekl soudce Nejvyššího soudu Eduard Teschler.

Rozhodl před rokem, ale verdikt se dostal na veřejnost až nyní a upozornil na něj časopis Reflex. Policistům soudce vzkázal: Musíte najít důkaz,že obviněný konopí sušil, nebo hotovou marihuanu prodával.

Policie ročně zkoumá stovky případů prodeje či výroby marihuany. „Policisté posuzují pěstování konopí nejednotně,“ uvedla Rademacherová.

V Teplicích se třeba vyskytl důchodce, u kterého bylo stíhání zmírněno na přestupek po obhajobě, že z konopí vyrábí mast. Jiní se však za pouhé pěstování dostali až před soud. Ministr spravedlnosti chystá zákon, který by tresty za užívání marihuany snížil.

Zdroj

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!