Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Terpeny aneb jak zlepšit jejich kvalitu?

terpeny a jejich kvalita u rostlin konopí

Co pomáhá k většímu množství a kvalitě terpenů u rostlin konopí?

Terpeny jsme vám už jednou představili a popsali, jak tyto látky pracují a jakou mají funkci u rostlin konopí. Jsou zodpovědné za aroma dané odrůdy, a také za její chuť. Je také nutno dodat, že dokonce i vyzdvihují už i tak skvělé léčebné účinky konopí. Napadlo vás někdy, jak zvětšit a zkvalitnit jejich množství? Pokud ne, tak se na to pojďme společně podívat.

Terpeny díky super půdě

jaké terpeny obsahuje konopí? Stejně jako všechny rostliny, i konopí vzkvétá díky kvalitní půdě, do níž je zasazeno. Půda by měla mít tu správnou výživu, aby měla kvalitní produkt. Pak bude hladina terpenů na co největší úrovni.

Výživa buď může klasická kupovaná, ale většina z vás bude jistě raději za něco, co má spíše organický původ. Ale všeho s mírou. Nadměrná výživa, ať už je bio nebo ne, může ovlivnit chuť i aroma dané odrůdy. Takže vždy dávkujte onu „potravu“ s rozumem.

Nejlepší je ovšem udělat si vlastní „super půdu“. To je ta, ve které je spousta mikroorganismů. Takto by jste vlastně imitovali běžné prostředí v přírodě. Takže kvalitní půda organického původu v kombinaci s dobrými suplementy vytvoří kvalitní a rozličné množství terpenů.

Vystavit rostlinu stresu nebo ne?

terpeny v rostlinách konopí Tuto otázky si někteří lidé ani nepokládají. Jestliže jste ale trochu aktivní pěstitelé, budete tyto metody chtít využívat.

Pro tvorbu terpenů je lepší vybrat techniku, kdy rostliny vystavíte menšímu množství stresu. To je například jen ohýbání konkrétním směrem, a jemné zastřihování.

Ohýbání konkrétních větví je dobré v tom, že nijak nezasahujete do struktury rostliny. Sluneční světlo se tak dostane i do těch míst, kam by jinde nemohlo. Takže vlastně využijete, díky jemné manipulaci, naplno potenciál slunečního svitu.

Budiž světlo

Sluníčko, jak je zmíněno výše, vám dopomůže k té největší možné úrodě. UV záření má velmi kladné účinky na tvorbu a funkci trichomů, které jsme vám taky popsali. Jelikož z trichomů, spíše tedy z jejich kulovitých hlaviček, terpeny vychází, je dobré nechat působit sluníčko co nejdéle.

Paradoxem je, že terpeny vznikají, když se rostlina snaží bránit před velkým množstvím UV zářením. Velká koncentrace trichomů na jednom místě dokáže docela kvalitně odrážet sluneční paprsky, takže pokud uznáte za vhodné, můžete pří péči o rostlinu použit sluneční brýle.

Teplota a vlhkost

jak zkvalitnit terpeny? Jak už zde zmiňujeme po několikáté, teplota je pro vývoj šišek velmi důležitá.

V druhé polovině kvetení by se měla teplota pohybovat okolo 25 stupňů Celsia. Při vyšší teplotě už nebudou rostliny tak aromatické a koncentrace terpenů se rapidně sníží. pokud pěstujete doma, tak na noc snižte teplotu o 2-4 stupně. I tato malá změna se může projevit jako přínosná.

Co se vlhkosti týče, její hladina by se měla pohybovat okolo 50%, a to ve fázi kvetení. Takto se dosáhne té nejvyšší úrovně hladiny terpenů. Než budete sklízet, měli by jste snížit hladinu vlhkosti na 30%. Tím se vaše rostlina vystaví menšímu stresu a podpoříte tak produkci trichomů, takže i terpenů.

Tato metoda zároveň pomůže od uhnívání šišek.

Čas sklizně

I když jsou terpeny skvělé, jsou taky nesmírně citlivé. Tímto bychom chtěli zdůraznit, že existuje opravdu velké množství terpenů. které se vyskytují v rostlinách konopí.

Ale je třeba sklidit ve správný čas. Jakmile je rostlina vykvetlá, hladina terpenů je na svém maximu. Potom automaticky upadá, a ono kýžené aroma postupně zmizí.

Každý terpen má svou charakteristiku. Tu mají ovšem i jednotlivé odrůdy konopí. Každá má různé množství trichomů, a tudíž i koncentraci terpenů. Není na škodu sem tam vzít lupu a kontrolovat jednotlivé šišky.

Poslední krůčky

Old School semínka marihuany Lemon AK Pokud jste do puntíky plnili všechno jak jsme napsali, mějte ještě trocho trpělivosti. Jelikož trpělivost přináší růže, je třeba vyčkat až budou moci vaše rostliny dát to nejlepší. Měli by jste je sušit pomalu, zatímco budete držet hladinu vlhkosti nízko. Nechcete přece výskyt plísně.

Usušené šišky pak skladujte ve skle, nebo v nějaké dobré přepravce. Nepoužívejte sáčky nebo papírové krabice. Čas od času tyto nádoby otevřete a pusťte dovnitř čerstvý vzduch.

Potom už tento proces nemusíte opakovat tak pravidelně. Zhruba po měsíci tato „péče“ může skončit a vás produkt dosahuje té nejlepší kvality.

Podtrženo sečteno, starejte se o vaše rostliny. Finální produkt bude jistě stát za to, a terpeny tomu jen pomůžou.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!