Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Tipy pro optimalizaci místa, kde pěstujete konopí

tipy pro pěstování konopí

Jak si lépe zorganizovat místo na pěstování konopí?

Pěstování konopí může být někdy časově i finančně náročné. Ale ne vždy je nutné, aby jste utráceli horentní sumy na vybavení. S trochou plánování a přemýšlení docílíte snížení nákladů, eliminujete možné komplikace a naučíte se něco nového.

Abychom vám celou situaci trochu usnadnili, připravili jsme pro vás tipy a triky, které vám pomohou optimalizovat prostory pro pěstování.

Faktor, které nejvíce prostory pro pěstování konopí

Velikost místa

místo pro pěstování konopí Máme tady první z několika tipů a jeden z těch nejdůležitějších. Než se vůbec pustíte do kupování semínek a výběru vybavení, měli by jste si pečlivě promyslet, jakou odrůdu vlastně chcete pěstovat, kolik rostlin budete mít a jakou techniku pěstování se chystáte použít.

Prostory pro pěstování musí být dostatečně velké, aby se tam vaše rostlin vůbec vešly, ale zároveň ne tak velké, aby jste na tom plýtvali vaše zdroje. Průměrná rostlina konopí formou indoor se vejde zhruba na jeden čtvereční metr, takže vycházejte raději z tohoto měřítka. Třeba taková komora, nebo spíž je poměrně oblíbeným místem. Vždy ale mějte na paměti, že mezi rostlinami musí být určitý rozestup, aby jste k nim měli lepší přístup.

Výběr světla

kvalitní světlo je základ Správný výběr světla. Neustále opakované téma. Pří výběru žárovky si dejte obzvlášť záležet. Rostliny potřebují různé dávky světla podle toho v jaké jsou zrovna fázi. Dobrá žárovka taky ovlivní množství finální úrody.

Samozřejmě si můžete vybrat z velmi široké škály žárovek/světel. Mezi oblíbené typy patří LED, HPS a CFL zářivky. Každá z nich má své specifické vlastnosti a je dobrá k něčemu konkrétnímu (rychlý růst, velká úroda, tvrdost šišek, počet trichomů atd.).

Když budete instalovat osvětlení, dbejte na dostatečnou vzdálenost od rostlin. Nechcete je přece spálit. Vzdálenost je taky důležitá pro dobré proudění vzduchu.

Kontrola teploty, vlhkosti a správná ventilace

měření vlhkosti a teploty V každé správné místnosti na pěstování musíte držet optimální hladinu vlhkosti, přijatelnou teplotu a hlídat poměr oxidu uhličitého. Aby jste mohli tyto hodnoty kontrolovat, musíte mít různé druhy teploměrů, zvlhčovačů, vysoušečů a větráků.

Jelikož se nenacházíme v tropickém ani subtropickém pásu, tak hladina vlhkosti nebývá zdaleka takovým problémem jako v jiných krajích. Udržet teplotu taky není zrovna nic složitého, ale je potřeba si vše změřit ještě před pěstováním. Budete mít lepší odrazový můstek.

Mějte na paměti, že teplo jde ruku v ruce se s typem světla, takže jestli budete volit žárovky, které vyzařují nadmíru tepla, pořiďte si raději více větráků.

Když už mluvíme o větrácích, tak ventilace je nepostradatelnou součástí vašich prostor pro pěstování. Ventilátory budou odvádět horký vzduch ze světel a rostliny se příjemně ochladí. Také budou redukovat vlhkost vzduchu, jelikož její přemíra může vést ke tvorbě plísní.

Větráky taky přivádějí do prostor oxid uhličitý, který je vitálním prvkem pro rostliny celkově. Cirkulace vzduchu zajistí, že se dostane i dolů k rostlinám, jelikož se drží hlavně nahoře v místnosti.

Stěny místnosti

Aby se světlo dostalo do mnoha míst, měli by jste obložit zdi nějaký materiálem, který dobře odráží světlo. Ideální je například klasický alobal, nebo alumatka.

Pěstujte konopí chytře, ne hloupě

Zmírnění spotřeby energie a úspora peněz

volba světla Jak již bylo řečeno, pěstování konopí může být opravdu drahým koníčkem. Když budete vědět, jak zmenšit náklady na energii, logicky ušetříte nějaký finanční obnos. A ten nemusí být zrovna malý.

Můžete ušetřit na žárovkách. LED žárovky jsou všeobecně považovány za úspornější, než HPS světla. Jejich světlo může působit studeným dojmem, ale jejich spotřeba je o poznání menší. Jsou tedy ideální volbou, pokud vám záleží na vaší měsíční spotřebě.

Také velikost místnosti a její vybavení se může znatelně podepsat na ceně. Můžete si sice pořídit spoustu elektroniky, měřidel a dalších vymožeností, ale pokud vás to zruinuje finančně, asi se to vám to nebude moc líbit. Prostory sami o sobě by měly být tak akorát, ani moc velké, ani moc malé. Ty velké jsou přirozeně dražší, tak si spočítejte, co si můžete anebo nemůžete dovolit.

Omezení zvuku na minimum

omezení hluku v místnosti Nadměrný hluk není zrovna příjemný. Háčků to má hned několik. Když v takové místnosti budete trávit mnoho času, tak se z toho hučení a foukání zblázníte. Další problém může být také přilákání pozornosti někoho z vašeho okolí, nebo jen kolemjdoucího, který něco uslyší. Naštěstí existují způsoby, jak hluk v místnosti podstatně zredukovat.

Hlasitá vzduchotechnika se dá porazit tlumičem. Ten si můžete buď koupit, nebo podomácku vyrobit. Pak tu máme ventilátory. Když jsou přidělané na zeď, mohou způsobit vibrace a také hluk. I toto se dá obelstít, jednoduchým zavěšením ventilátoru na strop pomocí provazu, nebo drátu.

Pokud máte nějaké vzduchové, nebo vodní pumpy, nepokládejte je na zem. I tyto nástroje jsou zdrojem hluku a vibrací a není příjemné to poslouchat. Dobrou vychytávkou může obyčejná karimatka či molitan, do které nějakou takovou pumpu jednoduše zabalíte.

Čistota je základ

udržujte čistotu Tady není třeba věci velice rozvádět. Mějte vždy uklizeno, udržujte čistotu a případný binec raději hned uklízejte. Nepotřebujete jít na takovém místě chaos.

Teď už vám nezbývá nic jiného, než si vybrat ta pravá semínka konopí a pustit se do práce. Máte-li nějaké tipy pro optimalizaci prostor pro pěstování, můžete se o ně s námi podělit.