Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

White Widow – Bílá vdova v super akci Koupíte jedno balení semen a získáte 2

akce skončila, ale chystáme pro vás další

White Widow – Bílá vdova v super akci Koupíte jedno balení semen a získáte 2 balení

Počátky a vývoj konopné genetiky White Widow (Bílá vdova)

Jedná se pravděpodobně o nejznámější odrůdu konopí v historii. Bílá vdova získala globální popularitu i díky bezpočtu ocenění, která dostala od jejího představení v roce 1994. White Widow je také základem mnoha dalších odrůd. Téměř každá seedbanka (výrobce a šlechtitel semen konopí) má v nabídce svoji odrůdu Bílé vdovy. Níže si můžete přečíst historii této nejslavnější genetiky konopí.

Bílá vdova (White Widow) je bezesporu jednou z nejúspěšnějších a nejprodávanějších odrůd konopí vůbec

Shantibaba Možná i to je důvod, proč je historie této konopné odrůdy tak problematická. Od svého uvedení v roce 1994 získala odrůda mnoho ocenění rostlin konopí, včetně první ceny High Times Cannabis Cup v roce 1995. Odrůda bílé vdovy je extrémně silná. Název odrůdy není čistě náhodný. Barvou bílá, byla pojmenována vdova, kvůli obrovskému množství bílé pryskyřice, kterou jsou palice doslova obsypány.

O to, kdo vlastně vynalezl odrůdu bílé vdovy se vedou již od počátku intenzivní diskuze a bitvy. V podstatě je veřejnost rozdělena na dva tábory. Jedni věří, že White Widow byla objevena mužem jménem Ingemar, zatímco druzí přisuzují zrození této odrůdy známému šlechtiteli Shantibaba. Ačkoliv je minulost této genetiky zahalena tajemstvím a pochybami, pravdou je, že člověk, kterému tato odrůda může poděkovat za svou popularitu je jistě Shantibaba. Shantibaba je bývalý spolu vlastník a zakladatel známé seedbanky Greenhouse seeds a momentální vlastník semenné banky Mr. Nice seeds.

Shantibaba Odrůda bílé vdovy byla skutečné poprvé představena Shantibabou nehledě na skutečného tvůrce. Stalo se tak brzo po založení Greenhouse seeds banky v roce 1994 s jeho partnerem Arjanem se kterým tuto banku založil.

Původ odrůdy White Widow

Genetika bílé vdovy má podle jejich představitelů kořeny v neznámé brazilské drůdě sativy jako matkou a hybrydním tatínkem z oblasti jižní Indie Keralan. Shantibaba začal poté spolupracovat s Nevillem Schoenmaker, který založil Dutch seed banku, později přejmenovánu na Sensi seeds. Společně se tehdy pustili do zdokonalování bíle vdovy, zatímco Arjan, který nebyl šlechtitelem, měl na starost marketing a propagaci, Shanti a Nevill se pustili do kultivace a šlechtění. Nastala však roztržka mezi majiteli Greenhouse seeds, Shantibaba odprodal svůj podíl v Greenhouse a odjel do Švýcarska v roce 1998 aby tam poté založil seed banku Mr.Nice Seeds ve spolupráci se známým Howardem Marksem o kterém jsme již psali. Také se můžete podívat na video dokument o Mr. Nice.

Bílá vdova Vzhledem k autorským právům však nemohl pokračovat v kultivaci bílé vdovy, a tak ji pojmenovali Black Widow (Černá vdova).

Záhada původu bílé vdovy

Vraťme se však k tajemnému Ingemarovi, který je podle mnohých tvůrcem Bílé vdovy. Podle rozhovoru v německém časopise Grow totiž za vyšlechtění této odrůdy může týpek jménem Ingemar. Ingemar byl zaměstnán jako šlechtitel v Greenhouse seeds v době, kdy byla vytvořena bílá vdova. Tvrdí o sobě, že White widow byla jeho dílem a předložil pár hodnověrných důkazů, které tomu nasvědčují. Tak jako tak, tato záhada zůstává nerozluštěna.

Bílá vdova Ingermar tvrdí, že semínka bílé vdovy byla náhodou nalezena v mimořádně kvalitním hašiši, který někdo přinesl a Ingermar, kvůli zjevné kvalitě tohoto haše, kultivoval tyto semínka, ze kterých vyrostla mimořádná rostlina, následně pojmenovaná Shantibabou jako White Widow.

Další kultivací a šlechtěním vzniklo mnoho mimořádných odrůd konopí, jmenovitě například White Rhino (Medicine Man), Great White Shark (Shark Shock), Neville’s Haze a Super Silver Haze.

White Widow je již taková legenda, že například Dutch Passion banka koupila přímo od Shantibaby semínka originální bílé vdovy, které má nyní v nabídce pod stejným názvem.

Závěrem by jsme snad měli říci, že bílá vdova nezískala svůj věhlas nadarmo. Je to mimořádná odrůda konopí a její koupí jistě neuděláte chybu.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!