Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak často musíme zalívat rostliny konopí?

jak je voda důležitá pro rostliny konopí?

Voda je nezbytnou součástí životního cyklu rostliny konopí. Ale není to jen tak, že by jste vzali konvičku, nebo hadici a sem tam kytku zalili. Musíte vědět, jak často rostlinu zalívat a jaké je ideální množství vody. Také je dobré vědět, kdy do vody přidat nějaké výživové složky a kdy ne.

V jakém časovém intervalu zalíváme rostliny konopí?

zalíváme konvičkou

 1. Běžná půda – Než přidáte vodu, přesvědčte se, že je horní vrstva ve výšce 1-2 cm suchá. Nejlépe vám k tomu poslouží prst. Pak budete vědět, zda vodu přidat, nebo ne.
 2. Kokosová vlákna – pokud používáte kokosová vlákna místo běžné půdy, vodu můžete přidávat v rozmezí jednoho až dvou dnů. Nemusíte nutně čekat, až bude horní vrstva vláken suchá.

Jestliže přidáváte do vody nějakou výživu, dbejte na to, aby 10-20% vody odteklo pryč do odkapávací misky. Výživa je sice důležitá, ale jen ve správném poměru. Její nadměrné množství by mohlo rostlině konopí navodit stresové podmínky a ochromit ji.

Také se může stát, že voda neodtéká do odkapávací misky dostatečně rychle. To bývá zpravidla způsobeno špatným odtokem vody (vysvětlíme níže).

Jak je tomu u super půdy?

super půda a rostliny konopí Super půda je velmi kvalitní organický mix, plný všech možných mikroorganismů a pro rostliny konopí je jako dělaný.

Jelikož super půda obsahuje spoustu výživových prvků, není třeba, aby jste do vody přidávali další typ výživu. U tohoto typu půdy se taky nedoporučuje zalívat velkým množstvím vody, jelikož by přebytečná voda mohla odplavit důležité živiny pryč.

Jakým způsobem zalívat rostliny konopí?

zavlažovací systém Na začátku bude nejjednodušší zvolit klasickou konvičku. Dokud jsou rostliny malé, nebudete potřebovat tak velké množství vody.

Když rostlina roste, nebo máte více rostlin, nebude už taková konev stačit, pokud nemá kapacitu 25 litrů. Můžete třeba použít kanystr s hadicí a pumpou, což je oblíbené u outdoorového pěstování.

Můžete se také spolehnout na velmi kvalitní zavlažovací systémy. Jsou plně automatizované, takže nastavíte jen časový interval a dávkování. Plnící kanystr můžete buď dolívat, nebo napojit na vodu. Je to velmi oblíbená metoda u profesionálních pěstitelů a milovníků indooru.

Jak zachytit přebytečnou vodu?

voda je základ U menšího počtu rostlin stačí mít dobré odkapávací misky, které jen vyprázdníte ručně. Ale při velkém počtu rostlin konopí je to nepraktické, jelikož se k některým třeba ani nedostanete.

Při velkém počtu je dobré využit jeden velký tác, na který položíte více květináčů. Ale jak z něj potom vodu dostat? Stačí jej něčím podložit a voda poteče tam, kam budete chtít. Někdo si dokonce v nejníže položené části dělá otvory pro hadičky, které odvádějí vodu pryč okamžitě.

Přebytečná voda je důkazem, že dáváte rostlinám dostatek vláhy, ale musíte si dávat pozor, aby voda dobře odtékala. Vodu potom můžete opětovně použít.

Ujistěte se, že květináče s rostlinami konopí mají dobrý odtok

Je nezbytné, aby voda mohla odtékat normálním způsobem. Jestli bude někde stát, celý květináč se nasákne vodou a rostliny by mohli začít uvadat.

Jak zajistit dobrý odtok vody?

 1. Vždy udělejte ze spodní strany květináče díry, aby voda mohla odtéct.
 2. Nikdy nepoužívejte hlínu, která se jen tak válí venku. Nevíte, co v ní je a jak se bude rostlina chovat po zasazení.
 3. Přimíchejte do půdy trochu perlitu, který půdu zlehčí a provzdušní.
 4. Někdo doporučuje i kousky kůry a dřevěné piliny, ale je to na pováženou.
 5. Chytrý květináč – jsou to vlastně látkové květináče. Výborně okysličují kořeny a s přebytkem vody si poradí s lehkostí.

Rostliny konopí uvadají, jak postupovat?

rostliny konopí uvadají V některých případech se stane, že rostlina začne uvadat. Ve většině případů je to způsobeno nedostatečným, nebo nadměrným množstvím vody. Samotné uvadání může být způsobeno:

 • Častým zaléváním, nebo velkým množstvím vody najednou.
 • Nepravidelným zavlažováním, nebo malým množstvím vody.
 • Situací, kdy je velké horko, vlhko, nebo sucho a rostlina nedovede vodu dostatečně využít.
 • Nadměrným množstvím vody po delší době bez zavlažování. V této situaci je rostlina uvedena do stresové situace.

Někdo si může plést uvadání se situací, kdy se u rostliny mění cyklus den/noc. Listy rostliny vypadají jako by uvadaly, ale jedná se o běžný jev, jelikož se rostlina připravuje na „spánek“.

Obě situace jsou pro rostliny konopí nežádoucí, jelikož malé, ale i velké množství vody může mít drtivý dopad na kvalitu a celkové množství úrody. Buďte tedy opatrní a zalívejte s rozumem.

Nikdo z nás se nechce dostat do situace, kdy bude muset řešit takovéto komplikace. Ale pokud se vám něco takového přihodí, tak vám tyto rady jistě přijdou vhod.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!