Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak dosáhnout většího množství THC v rostlinách konopí?

vyšší hodnota thc

Jak docílit maximální úrovně THC v našich rostlinách konopí?

Každý pěstitel má své důvody, proč vlastně pěstuje konopí. V dnešní době se většinou jedná o marihuanu s lékařským potenciálem. Ale najdou se i takoví, kteří pěstují výhradně pro své rekreační potřeby. 

Obě tyto sorty pěstitelů ale mají jedno společného, a to docílit maximálního množství THC a ostatních kanabinoidů obsažených v rostlinách konopí. Chtějí, aby jejich rostlina byla co nejvíce potentní. Tak se pojďme podívat, jak toho dosáhnout.

K čemu je dobrá maximální hodnota THC v rostlinách konopí?

 • Psychoaktivní účinky budou mnohem intenzivnější, než kdyby byla hodnota THC menší.
 • Je zde velké využití v medicíně. Větší množství THC dobře funguje proti nevolnosti, bolesti, spasticitě a taky na některé příznaky roztroušené sklerózy.
 • Metody, které vedou k většímu množství THC se podepíšou i na velikosti vaší úrody. Bude mnohem větší, než by jste čekali.

Faktory, které ovlivní finální hodnotu THC

Těchto pět faktorů spolehlivě ovlivní finální množství THC ve vaší rostlině.

1. Odrůda konopí a genetika rostliny

vyšší hodnota thc v rostlinách konopí Genetika rostliny je v mnoha ohledech nejdůležitější. Z pohledu pěstování určitě. Jde o to, že každá odrůda rostliny konopí, ať už obsahuje malé, střední, nebo vysoké množství THC, má svou hranici, kterou nebudete moci překročit.

Pokud tedy máme odrůdu s maximálním množstvím THC 15%, vždy se dostanete jen na tuto hranici. A tu můžete buď udržet, nebo být lehce pod ní.

Aby jste měli rostlinu s vysokým podílem THC, musíte si nejprve pořídit kvalitní semínka konopí od respektované seed banky.  Můžete si udělat menší průzkum a zjistit, která vám bude nejvíce vyhovovat, ale doporučujeme dát na rady zkušených pěstitelů.

Genetiku prostě neošálíte.

2. Čas sklizně

vyšší hodnota thc v rostlinách konopí Jsou situace, kdy pěstitelé konopí udělají chybu a sklidí své rostliny dříve, než naplní svůj potenciál.

Ve fázi kvetení je 2-3 týdny dlouhé okno, ve kterém je rostlina „dospělá“ a květy mají maximální hodnotu THC. Poznáte ji jednoduše: trichomy (malé výčnělky na povrchu rostliny) dostávají lehce mléčný odstín a pestíky ztmavnou a mají tendenci se kroutit směrem dovnitř.

Když rostlině dovolíte vyrůst (dospět) její kanabinoidový profil bude mít příležitost se pozvolna měnit. Takto sklizené květy budou mít více uklidňující účinek i přes zdánlivě kratší dobu, kdy psychoaktivita trvá.

Sklidíte-li vaši rostlinu dříve, než dosáhne svého plného potenciálu, projeví se to na účincích. Onen psychoaktivní efekt se dostaví rychleji, ale nebude mít dlouhého trvání a odezní za mnohem kratší dobu. Jestli rostliny nejsou správně ošetřeny, mohou se dostavit i slabé bolesti hlavy.

Dejte si tedy na čas a pečlivě pozorujte, v jaké fázi se rostlina momentálně nachází.

3. Péče o rostlinu konopí a její zdraví

Aby vaše rostlina mohla plodit ty nejkrásnější šišky s maximální hodnotou THC, musí být zdravá. Klíčová je dobrá kondice ve fázi kvetení.

To neznamená, aby jste to do fáze kvetení měli na háku. O rostlinu je nutné pečovat hned z kraje, kdy je to malá sazenice. Proto je nutné se vyhnout těmto problémům:

 • Nedostatečné, nebo naopak nadměrné množství vody při zalívání
 • Stres způsobený teplem
 • Nadměrné vlhkost, vedoucí ke kořenové hnilobě
 • Nepravidelné světelné cykly
 • Nedostatečná výživa

Snažte se všem zachovat co největší balanc a dejte rostlině vše, co potřebujete.

4. Typ světla

druhy světla pří pěstování konopí Za běžných podmínek konopí potřebuje ke svému růstu normální, nebo i mírnou dávku světla. To ovšem neplatí o fázi kvetení.

Abychom dosáhli maximálních hodnot THC, potřebujeme ve fázi kvetení opravdu zářivý zdroj světla. Ve fázi kvetení se veškerá energie přesouvá právě do květů, aby se mohlo vytvořit co největší množství kanabinoidů.

Outdoorové rostliny potřebují minimálně osm hodin a slunečním svitu. Ideální podmínky jsou tak 12-16 hodin na teplém letním slunci, ovšem toho docílíme jen málokdy.

Indoorové odrůdy potřebují pořádný zdroj světelné energie (LED žárovky nebo sodíkové výbojky) aby maximalizovaly své množství THC.

Který z uvedených zdrojů světla použít? Někteří z pěstitelů jsou přesvědčeni, že LED žárovky mají ideální světelné spektrum, které pomáhá tvorbě pryskyřice a zvyšuje hladinu THC. Jiní se přiklánějí ke zkušenostem z minula, kdy HPS žárovky (sodíkové výbojky) měly opravdu silný výkon na podporu růstu a podporovaly tvorbu kanabinoidů.

Takže výběr necháme na vás, ale pěstujete-li formou indoor, výběr světla nepodceňujte.

5. Proces ošetření rostlin konopí

ošetření rostlin konopí Podle někoho tato činnost nemá žádný vliv na hladinu THC, ale mnoho lidi předpokládá, že uskladněné šišky jsou po ošetření více potentní.

Při procesu ošetření dochází k chemický změnám, kdy se květy zbavují nepříznivých látek a mají možnost se nadechnout čerstvého vzduchu. Účinky THC a ostatních kanabinoidů to podle některých lidí ještě zesiluje.

Má to i své výhody pro pěstitele samotné. Přirozené aroma jednotlivých odrůd se nevytrácí a jde cítit i dlouho po uskladnění. Díky ošetření se navíc zbavíte nepříjemné zemité příchuti a příchuti běžné trávy. Chuť je pak vynikající.

Jak jsme zmínili o pár řádků víš, ošetření pomůže zmírnit bolesti hlavy způsobené konzumací dříve sklizenou rostlinou.

Techniky pěstování, které mohou pozvednout hladinu THC

Existují taky některé způsoby jednotlivých pěstitelů, kterými se snaží pozvednout hladinu THC u svých rostlin. Tyto techniky/postupy/rady se považují na neprověřené či neznámé, jelikož nepodléhaly žádnému dlouhodobému výzkumu. Takže není jasné, jestli opravdu zvýší hladinu THC, ale když to zkoušejí pěstitelé po celém světe, tak proč ne vy?

1. Supplementy na podporu množství THC a celkové potence

Toto je velice ošemetné téma. Najdete mnoho přípravků, které mohou podporovat růst, ale otázka je, jestli opravdu fungují a pokud ano, tak jestli splní všechna očekávání.

Když se bavíme například o supplementech na zlepšení kvality šišek, výsledkem použití tohoto supplementu je větší úroda a chuť šišek. Ale potence podle některých neroste, ba naopak klesá.

V tuto chvíli se neví o žádné firmě, která by měla nějaký přípravek na pozvednutí hodnot THC a potence. Systematické testování u některých probíhá, ale zatím bez výsledku.

2. Vegetativní stádium rostliny konopí

Myšlenkou této teorie je ponechání rostliny ve vegetativním stádiu osm týdnů, než přejdete do fáze kvetení. Je na tom něco pravdy?

Jedinci, kteří s tímto nápadem přišli prohlašují, že rostliny ponechané ve vegetativní fázi déle, než osm týdnů byly mnohem větší a robustnější, než rostliny, u kterých došlo k přechodu do fáze kvetení dříve. Znamená to tedy, že je větší i hodnota THC?

Možné by to být mohlo, ale tak velké rostliny rostou pod velmi silným světlem a takovou manipulaci zvládnou jen zkušení pěstitelé. Chtělo by tedy provést nějaký test.

pěstování rostlin konopí Naštěstí pro vás tady jeden takový test máme. Máte-li chuť, můžete si ověřit pravost výše zmíněného tvrzení.

 1. Pořiďte si semínka konopí nějaké stabilní odrůdy. Vhodnou volbou je odrůda Northern Lights. Několik z nich jich zasaďte.
 2. Nechte každou sazenici růst po dobu osm týdnů a z každé z rostlin pak odejměte klon (ustřihněte malou část rostliny). Klon má sice velikost sazenice, ale jejich věk je stejný jako věk mateřské rostliny, a to je osm týdnů.
 3. Vypěstujte další rostlinky stejné odrůdy a nechte je růst okolo tří týdnů (aby dosáhly velikosti klonu). Snažte se vychytat přesný moment. Rostlina by měla mít stejné podmínky na růst jako klon.
 4. Teď, když máte stejně velké rostlinky (3-týdenní sazenici a 8-týdenní klon), nechte je společně vykvést.
 5. Až bude po sklizni, můžete udělat test na hladinu THC. Pokud budou květy klonu více potentní, než u druhé rostlinky, znamená to, že s věkem roste potence rostliny. A pokud to nevyšlo, můžete to pak klidně zkusit znovu. Za předpokladu, že vás to bavilo.

3. Speciální proplachování konopí

proplachování rostlin konopí Během běžného propláchnutí už rostlině nedáváte žádnou výživu a zalíváte ji obyčejnou vodou. Rostlina pak bude nucena zpracovat veškeré zbývající množství živin a voda ji v tomto procesu očistí.

Existují také další metody „propláchnutí“, o kterých mnozí pěstitelé tvrdí, že mají pozitivní vliv na zvýšení hladiny THC. Většina z nich se provádí v kombinaci s běžným propláchnutím, a to před sklizní. Vědecky to zatím podložené není, ovšem pěstitelé si stojí za tím, že tato metoda funguje.

Je pravda, že tyto metody vypadají spíš komicky, ale kdo ví, třeba na nich trocha pravdy bude:

 • Ponechejte rostliny 2-3 dny ve stínu před sklizní
 • Sklízejte hned ráno
 • Proveďte sklizeň, když na rostlinu nesvítí světlo
 • Propláchněte rostlinu ledovou vodou těsně před sklizní
 • Usekněte celou rostlinu a pověste ji tak směrem dolů, tak ji ponechejte pár dní před sušením a ošetřováním.

4. Vlhkost, teplota vzduchu a množství vody

vyšší hodnota thc v rostlinách konopí Existuje jedna studie, která se zabývá pěstováním technického konopí. I když je mezi technickým a běžným konopím příbuzenský vztah, nejedná se o dvě identické rostliny. Možná proto by jste následující informace vědců měli brát s rezervou.

Podle vědců právě tyto faktory dovedou pozvednout hladinu THC:

 • Vysoká vlhkost
 • Teplý vzduch
 • Nízká úroveň srážek

Těžko říct, jestli by se závěry z této studie daly aplikovat na pěstování klasického konopí. Ale rozhodně bychom se měli vyhnout situaci, kdy rostlinu vystavujeme nadměrnému množství vody a vysoké teplotě.

Co se vlhkosti týče, mnozí jsou toho názoru, že snížením vlhkosti docílíte většího množství THC. Dělo by se totéž i s nadměrným množstvím vlhkosti? Chcete-li, můžete to vyzkoušet.

Co na závěr?

Techniky na zvýšení hladiny THC existují a je jen na vás, zda budete chtít naše rady vyzkoušet. Důležité ale je, že tyto metody vám přinesou nějaké zkušenosti, budete o něco moudřejší a docílíte vyšší úrovně THC.

Co se týče těch neznámých, nebo neotestovaných metod. Nejsou na škodu, ale pokud je nebudete chtít vyzkoušet, nikdo vám za to hlavu neutrhne.

Směle do toho a doufáme, že uspějete.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!