Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak užívat konopí, aniž bychom ho kouřili?

jakými způsoby lze konzumovat konopí

Sedm nejznámějších metod užívání konopí aneb kouření už není nutné

Konopí se všem vrylo do paměti hlavně díky své nejznámější formě užívání – ubalené brko. V této formě jste tuhle rostliny jistě viděli ve svém okolí a své místo si našla i na filmová plátna. Kouření konopí je z historického hlediska asi nejvíce oblíbené. Bohužel, časy se změnily a veřejnost začala postupně odsuzovat kouření samotné. 

Naštěstí pro nás, existují další způsoby, jak získat onen opojný stav. Tyto způsoby možná nebudou tak ikonické jako kouření jointa, ale přeci jen mají něco do sebe.

Takže pokud už vás moc nebaví balení jointů, tady jsou další metody konzumace konopí.

1. Pojídání konopí ve své originální formě

můžeme jíst konopí v originální formě?

Dobroty z konopí jsou nám velmi dobře známy, ale jíst samotné části celé rostliny? To už mnoho lidí nenapadne. Listy z rostlin jsou mnohými považovány za perfektní pokrm, a to z dobrého důvodu. Ryzí konopí je skvělé jako denní dávka „zeleniny“, kterou si můžete dát například do salátu, nebo smoothie. Obsahuje také antoxidanty a antokyany, které zlepšují srdeční činnost, tak proč to nezkusit?

Pro

 • Vitamíny – Ryzí konopí je plné vitamínů (C a K) a je bohaté na vápník a železo. Všechny tyto látky pomáhají ke správnému fungování imunitního systému.
 • Použití – v kuchyni jsou listy opravdu všestranné. Dají se použít jako přísada do salátů, součást předkrmů a do nějakého zeleninového smoothie.
 • Kompletní zpracování rostliny – spousta pěstitelů z celé rostliny použijí jen šišky a zbytek většinou vyhazují. Takže díky vašim choutkám nic nepřijde nazmar.

Proti

 • Žádný rauš – pojídáním listů nedocílíte oblíbeného euforického stavu, jelikož se účinné látky nachází hlavně ve květech konopí.
 • Syrovost – ne každého nadchne fakt, že by měli přežvykovat listy z jejich rostliny. I kdyby to byli fandové do zeleniny, tak jim to nic neřekne.

2. Dobroty s příměsí květů konopí

kvalitní sušenky s příměsí konopí

Každý správný nadšenec vyzkoušel nějaký ten magický koláček. Ať už jste je upekli, nebo někde koupili, určitě si tuhle jízdu užijete. V tomto ohledu taky nejsou koláčky jedinou variantou. Co takhle konopná zmrzlina? Zní to lákavě a to není všechno, jelikož fantazie zde nemá hranice.

Doporučujeme využít odrůdy s vyšším obsahem THC, aby vás to pořádně nakoplo. Semínka konopí takových odrůd máme k dispozici.

Pro

 • Efektivita – Nástup je většinou pomalý, ale není pochyb o tom, že rauš bude velmi intenzivní a dlouhý. Rauš se projeví během 1-2 hodin po konzumaci a může trvat až 12 hodin.
 • Dávkování – pokud dobře měříte hned na začátku, můžete přesně vědět, jak velké množství účinných látek právě konzumujete. U kupovaných poživatin máte přesnou gramáž uvedenou na obalu.
 • Diskrétnost – jen vy víte, co jíte. Pro zbytek světa to vypadá, že pojídáte sušenky, nebo jakékoliv jiné jídlo. Ale pro zachování tajemství by bylo dobré, aby jste se o takové jídlo nedělili v práci.
 • Experimentování – můžete upéct/uvařit téměř cokoliv, na co máte zrovna chuť.

Proti

 • Riziko předávkování – jistě se najde někdo, kdo si myslí, že takový koláček nic nedělá a tím pádem si dá další. To je chyba, protože nástup rauše trvá o něco déle. Když toho spořádáte víc, než je doporučeno, můžete to docela jednoduše přepísknout.
 • Načasování – rauš možná trvá déle, ale na jeho účinky někdy musíte počkat až dvě hodiny. To není příjemné, pokud nejste dostatečně trpěliví.
 • Velikost dávky – ne vždy víte, jaký obsah má daná odrůda konopí, kterou jste si pořídili. Většinou tyto informace máte, ale pokud ne, dávkování nemusí být přesné a výsledek vás může celkem překvapit.

3. Konopné drinky

je libo konopný nápoj?

Zmínili jsme konopné smoothie, ale to není jediný druh nápoje, který si můžete připravit. Co takhle mléčný koktejl? I takovou dobrotu můžete bez problému vytvořit. Stačí si vypěstovat zakoupená semínka konopí a smíchat je s nějakou příjemnou ingrediencí. Výsledkem bude osvěžující drink s pořádným kopancem.

Pro

 • Osvěžení – Neexistuje lepší osvěžení, než konopný ledový čaj či vychlazené konopné pivo.
 • Jednoduchost – Udělejte si vlastní konopné máslo, nebo si pořiďte nějaký konopný koncentrát. Tyto ingredience smícháte s vámi zvoleným nápojem a máte vyhráno.
 • Dávka – Při přípravě konopného másla a oleje víte, s jakým množstvím THC pracujete, takže kontrola potence daného nápoje je jednoduchá.

Proti

 • Dávka – jestliže uděláte chybu ve výpočtu, může být dávka silnější, nebo naopak slabší. Měřte raději dvakrát.
 • Potence zakoupené odrůdy konopí – na internetu a v jistých obchodech už můžete pořídit zajímavé konopné nápoje. Jejich kvalita ovšem nemusí být na vámi požadované úrovni.

4. Vaporizace konopí

vaporizace konopí

Nejvěrnější a mnohými velmi uznávaná náhrada kouření konopí je vapování/vaporizace. Vaporizéry jsou velmi dobře dostupné na internetu a jsou oblíbené také proto, že je to zdravější metoda konzumace. Navíc vaporizérů je ohromné množství, takže si vybere úplně každý.

Pro

 • Chuť – Nedochází k žádnému spalování. Kouř už neovlivní výslednou chuť, která je přinejmenším mnohem zajímavější, než u běžné metody kouření konopí.
 • Diverzita produktů – z ohromného množství vaporizérů jistě vyberete takový, který vám bude vyhovovat nejvíce. Výhodou je, že v tomto zařízení nemusíte nutně mít jen šišky, ale i oleje, koncentráty a další.
 • Jednoduchost zařízení – jednoduše vložte do komory šišku, nastavte si požadovanou teplotu (tu mají dražší varianty) a můžete začít. Dokonce si můžete stáhnout appku a všechno si dokonale nakonfigurovat, aby byl váš zážitek ještě lepší.

Proti

 • Nabíjení – Baterie vaporizérů nemusí vydržet dlouho, takže si je raději pravidelně nabíjejte.
 • Údržba – vždy je zapotřebí nějaké to vyčištění, aby zařízení nebylo poruchové a vy měli vždy uspokojivý zážitek.
 • Dojem – pro mnohé je to prostě slabá náhražka klasického kouření, které je svým způsobem ikonické a nese sebou jisté náznaky rituálu.
 • Cena – některé typy vaporizérů jsou poměrně drahé, takže ne každý si ho koupí jen tak z rozmaru.

5. Konopné tinktury

konopná tinktura

V dřívějších dobách bylo užívání konopí ve formě tinktur běžné. Postupně ale začaly upadat, jelikož lidi začali marihuanu spíše kouřit, anebo si ji přidávali do pokrmů. Pak se dokonce objevily i koncentráty a byl zase utrum. Teď se věci změnily a koncentráty frčí jako nikdy. Navíc je to skvělý a rychlý způsob, jak konopí dostat do těla a vychutnat si den.

Pro

 • Primitivní použití – kapky nebo oleje se používají pomocí kapátka. Takže si můžete pár kapek dát přímo pod jazyk, anebo si je přimíchat do vašeho oblíbeného nápoje. Účinek se dostaví tak jako tak.
 • Dávkování – pomocí kapátka budete mít vždy kontrolu nad množstvím.
 • Žádné kalorie – u drinků a poživatin je vždy nějaká ta kalorie, kterou nechcete. V tomhle jsou tinktury skvělé, jelikož neobsahují žádné kalorie.
 • Vydrží dlouho – uschovejte je na nějakém suchém místě bez světla a vydrží vám opravdu dlouho.

Proti

 • Žádný rituál – nebalíte žádný joint, nic nezapalujete a ani nic nedrtíte v drtičce. Zážitek je tedy v podstatě nulový. Někteří popisují konzumaci pomocí kapátka za příliš odbornou a nechali by takovou činnost raději lékařům.
 • Domácí tinktura – většinou si lidé takovéto věci chtějí dělat sami, ale ne vždy to jde jako po másle. Naštěstí si takovéto výrobky můžete už zakoupit na internetu.

6. Oleje, krémy a balzámy z konopí

krémy z konopí

I tyto přípravky si našly cestu do povědomí lidí poměrně snadno. Nedostavuje se sice žádný rauš, ale za to máte k ruce velkou dávku kanabinoidů, které odvedou svou práci dokonale. Spolupracují totiž s endokanabinoidním systémem, jehož receptory jsou i v pokožce. Možná proto jsou tyto výrobky tak účinné.

Pro

 • Přírodní produkt – jistě vás potěší, že je tento produkt 100% bio. Díky tomu dostanete z rostliny konopí to nejlepší, aniž by jste riskovali kontakt s nějakou nechtěnou chemikálií.
 • Skvělé pro kůži – podle recenzí je pokožka po užití těchto výrobků jemná a skvěle hydratovaná.
 • Žádný rauš  – můžete použít jakékoliv množství krémů či balzámů, ale nikdy vás to nijak nenakopne.

Proti

 • Žádný rauš – co je kladem, je pro někoho i záporem. Lidé by se asi rádi katapultovali na měsíc pomocí krému na obličej. Ale to bohužel nejde.

7. Konopné čípky

konopný čípek

Tohle se může zdát nechutné a archaické zároveň, ale užívání čípků je odzkoušená a zaručená metoda k podávání léčiv, tak proč by to nešlo s konopím? Čípky si seženete lehce a naplníte je třeba konopným kokosovým olejem. Necháte je nějakou dobu uležet a je to.

Pro 

 • Účinnost – podle vědců jsou konopné čípky mnohem lepší metoda užití konopí, než je třeba kouření.
 • Žádný rauš – díky čípkům se žádný rauš nedostaví. Jejich funkce je spíše určena pro podávání medikace, jako může být třeba CBD.

Proti

 • Celkový dojem – kdyby se mělo konopí užívat konečníkem, moc lidí by do toho asi nešlo. Jedná se podle všeho o zastaralou metodu, která je místy tak invazivní, že by někteří raději nikdy trávu nechtěli, než aby si ji podávali takhle.
 • Žádný rauš – nač si něco strkat do zadku, když to nic neudělá?

Tak a jsme na konci. Jsou některé metody na seznamu, které jste nikdy nezkusili a přitom by jste to rozhodně rádi udělali? Pokud ano, můžete se o to s námi podělit.

Pamatujte, ať už konzumujete konopí v jakékoliv formě, vždy by to měl být hlavně uspokojivý zážitek.