Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopí a dabbing: o co se jedná?

Konopí a dabbing

Co je to dabování konopí a jak to vlastně funguje?

Konzumace konopí v dnešní společnosti už není nic neobvyklého. Každý z nás má nejednoho známého, který si dopřává slasti této rostliny. Celkově je užívání marihuany hodně populární, stejně jako metody konzumace, kterých je všude plno. Jednou z nich je i dabbing. Není to úplná novinka, ale u nás v Česku tato metoda konzumace nemá tak silné zázemí jako například s USA.

Pojďme si tuto metodu trochu přiblížit.

Konopí a dabbing: odkud se to všechno vzalo?

Konopí a dabbing Při dabbingu se používají ke konzumaci tzv. dabs/daby ( jednoduše přeloženo jako „kapka“). Daby jsou vlastně konopné koncentráty, které již dobře známe. Jsou to například wax, shatter, kief, budder a BHO (butane hash oil).

Aby jste mohli dabovat, potřebujete Dab rig. To je takový typ bonga, ale nepoužívá se na sušinu a má své jisté specifikace. Jeho součástí je dabovací kotlík, který se zahřívá ohněm na určitou teplotu. Teplota sama je moc velká, takže kotlík zahřejete a necháte chvíli vychladnout.

Pak přichází další fáze. Máme hřebík (v originálu „dabber“) na který se napíchne kousek koncentrátu. Koncentrátem pak přejíždíme po zahřáté ploše kotlíku a inhalujeme. Kouř putuje přes vodu, takže se bez problému ochladí.

Konzumovat touto cestou se dá i nepsychoaktivní materiál, ale ve většině případů se používá THC. A když mluvíme o THC, tak o jeho pořádné náloži. Koncentráty jsou totiž známé pro obrovské množství této psychoaktivní látky (60-90%). Buďte tedy připraveni na to, že dabování vás zcela určitě odpálí zcela novým způsobem.

Má dabování konopí svá úskalí?

Konopí a dabbing Dabbing může být nebezpečný. Ne ani tak jeho konzumace, ale metoda přípravy a zpracování. Na internetu najdete mnoho samozvaných expertů, kteří se pokouší koncentráty vyrobit sami. Tito „profíci“ si totiž myslí, že přečtení nějakého pdfka a sledování youtubera jim dá potřebné znalosti k výrobě koncentrátu. Stát se může mnoho věcí, například špatná ventilace, hořlavé výpary, pak přijde velké bum a je po srandě.

Když se vám nějakým způsobem extrakce povede, tak je problém většinou ve kvalitě, nebo v čistotě koncentrátu. Mnoho jich může obsahovat nějaké stopy chemických kontaminantů, třeba i těžké kovy anebo zbytky z rozpouštědla.

Jak se zbavit tohoto možného nebezpečí:

  • Extrakce vždy od profesionální firmy/laboratoře
  • Používat lepší a kvalitní rozpouštědla
  • Mít kvalitní vybavení, aby nedocházelo k možným nehodám
  • Testování v laboratoři, ke zjištění potence a čistoty

Co samotné dabování? Mohlo by nám nějak uškodit? No mohlo, ale pokud nepoužíváte vybavení z pravěku, tak by se vám nemělo nic stát.

Problémem je myšlení lidí skrze použití nástrojů potřebných k dabování. Někomu se nechce platit za to, že bude kouřit z bonga, tak si ho zkusí vyrobit. Nemusíme vysvětlovat detaily, co přesně by se mohlo v daný moment použít, ale raději vám dáme ze pravdu, že je lepší si v tomto směru připlatit a koupit si kvalitní vybavení. Dnes už máte regulátory teploty a existuje i elektrický hřebík (enail dabber) kde je teplota taková, aby se koncentrát využil co nejlépe.

Dalším problémem je hazard s podstatou koncentrátu. Obsah THC bývá až 90%. Umíte si představit, co to s člověkem udělá? I malé množství dovede udělat divy, proto by jste měli opravdu zvážit, jestli má být vaše první zkušenost zrovna tak silná. Ideální je se moc nepřeceňovat a raději zvolit titěrnou dávku hned ze začátku, nebo zkusit něco jiného.

Posledním problémem je málo informací. Jedná se o dlouhodobou konzumaci konopných koncentrátů pomocí dabbingu. Výzkum nám zatím podrobně neudává, jestli jsou, nebo nejsou nějaké vedlejší účinky z užívání koncentrátů pomocí dabbingu. Čas ukáže, jako tomu je u mnoha témat zahrnující konopí.

Jaké pozitivní vlastnosti má dabování konopí?

Konopí a dabbing Každý člověk, ať zdravý, nebo nemocný, může okusit výhody dabbingu. Jako metoda doručení účinných látek je dabbing docela rychlý. Pomůže lidem s chronickou bolestí, nevolností a nespavostí. Sami uživatelé dabbingu prohlašují, že na jejich zdravotní stav zabírá nejen rychle, ale i kvalitně. Požadované a blahodárné účinky se dostaví i po spotřebě malého množství koncentrátu, takže produkty i nějakou dobu vydrží.

Dabbing je prospěšný i pro naše plíce. U běžného kouření spálíte spoustu účinných látek a horký kouř vám taky dvakrát nepomůže. Dabování je lepší skrze inhalaci chladnějšího kouře a neznehodnocení materiálu skrze spalování. Do těla tedy dostanete přesně to, co potřebujete.

Dabbing samotný je náznakem technologického pokroku. Díky využití nových technologií a výrobků z konopí můžete naplno využít potenciál kanabinoidů, terpenů a dalších látek, prospěšných našemu zdraví.

V USA se dabbing těší ohromné oblibě v komunitě mladých uživatelů marihuany. Je zajímavé sledovat, jak se mladí lidé snaží objevovat nové metody konzumace konopí a uznávají, že kouření marihuany je trochu zastaralé. Právě dabbing jim imponuje snad nejvíce, a to jak po relaxační, tak po léčivé stránce.

Dabbing je tedy jedna z mnoha metod konzumace konopí, konkrétně tedy koncentrátů. Myslíte, že by podobná míra oblíbenosti mohla jednou být i tady u nás? Nebo jsou tady spíše zastánci klasického kouření konopí, nebo vaporizace konopí?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!