Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:
No products in the cart.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopný deník: Srpen

V srpnu už v našich podmínkách začínají kvést všechny odrůdy. Začátkem srpna začínají kvést dřívější odrůdy (den je dlouhý zhruba 15 hodin), ve druhé polovině srpna kvetou už všechny odrůdy (den se krátí zhruba na 13,5 hodiny). Pokud ještě nemáte jasno, které rostliny jsou samci a které samice, měsíc srpen vám zaručeně přinese rozluštění této hádanky.

HNOJENÍ KLASICKÝCH ODRŮD

Zhruba v polovině srpna bychom měli už všechny klasické odrůdy začít hnojit na první fázi květu. Pokud hnojíte granulovanými hnojivy nebo přihnojujete guánem či slepičincem, proveďte aplikaci po polovině srpna, a to stejným způsobem, jako v červnu.

HNOJENÍ SAMOKVITNOUCÍCH ODRŮD

Samokvetoucí odrůdy, které již kvetou, hnojte nadále podle dávkování pro druhou fázi květu (pokud hnojíte koupenými hnojivy pro konopí).

Mladé rostlinky hnojte pro fázi růstu během prvních 14 dnů, poté přejděte k dávkování pro první fázi květu a po dalších 10 dnech pro druhou fázi květu.

ZÁLÍVKA A OCHRANA ROSTLIN

Zálivku stále provádíme navečer a dbáme na to, aby mezi zavlažovacími cykly vyschla horní vrstva zeminy do hloubky 2-3 cm. Ohledně ochrany rostlin platí totéž, jako v období května a června. Navíc již může být aktuální riziko vzniku plísně.

ZAKRÝVÁNÍ ROSTLIN

Pokud provádíte zakrývání rostlin, pokračujte i po celý srpen.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!