Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Ošetřování a sušení rostlin konopí

ošetřování a sušení

Ošetřování a sušení rostlin konopí

Ošetřování rostlin konopí se řadí na druhou příčku, hned za pěstováním, co se priorit týče. Představte si, že uplynuly dlouhé měsíce, a vaše úroda je připravena. A vy se těšíte, až s ní budete moci podle svých představ naložit. Ale nejprve ji musíte usušit. Možná vás láká pokušení vše co nejrychleji usušit. Ale ošetření, což je déle trvající proces na odstranění vlhkosti v kontrolovaných podmínkách, poskytne mnohem lepší produkt.

Správná péče zvyšuje kvalitu

Rostliny konopí produkují THCA (kyselina tetrahydrokanabinolová) a další kanabinoidy formou biosyntézy. To je proces, kdy se látky přetváří na jiné, jednoduše řečeno. Například z THCA se stává THC, nám velmi známý kanabinoid a hlavní zdroj psychoaktivních účinků marihuany.

Samotný proces se nezastaví v momentě, kdy rostlinu uříznete. Pokud necháte čerstvě sklizenou rostlinu na místě, kde je teplota 15-21 stupňů a vlhkost 45-55%, tak výše zmíněná přeměna látek bude trvat déle, což je lepší. Vaše rostliny pak získají větší šmrnc. Když budete chtít rostliny usušit rychle a v jiných podmínkách, proces přeměny nebude tak kvalitní.

Ošetřování ovlivňuje chuť i aroma

jak správně sušit rostliny konopí? Spousta aromatických složek (terpeny), které dávají konopí unikátní aroma a chuť jsou docela nestálé. Pokud sušíte v teplejším prostředí, než je uvedeno výše, hrozí vám, že se terpeny odpaří. Pomalé ošetření zajistí, že se terpeny budou držet tam kde chcete, což jsou ony květy.

IDEÁLNÍ podmínky také zajistí, aby enzymy a dobré bakterie pomohly k rozpadu zbývajících nežádoucích minerálů a cukrů. Cukr vzniká při rozpadu chlorofylu.

Cukry a minerály způsobují pálení v krku. Plyne to ze špatného ošetření konopí.

Nejlepší na dobře ošetřených květech je to, že mohou vydržet opravdu dlouhou dobu. Jestli máte vzduchotěsné nádoby, můžete váš produkt uskladnit i na dva roky. Je ovšem potřeba skladovat na chladném a temném místě. Třeba sklep či spíž.

Jak ošetřit a usušit rostliny konopí?

ošetřování rostlin konopí I když existuje mnoho způsobů, jak rostlinu usušit, my se budeme snažit ten nejjednodušší a nejzaručenější.

Prvotní sušení

V tomto kroku nejvíce záleží, jakým způsobem sklízíte. Nejpopulárnější je postupně je ustřihnout jednotlivé větve, odstranit z květu nepotřebné lístečky a zavěsit je na provázku, nebo na drátu. Najdou se i lidé, kteří takhle odstřihnou jednu celou kytku a zavěsí si ji na usušení. Někdo zase oddělí jen květy, ze kterých ostříhá lístky a nechá je na sítěném podnosu.

Lístky z květů můžete ostříhat buď před usušením, nebo až po něm. Záleží čistě na vás.

Ať už zvolíte jakoukoliv metodu, musíte mít ideální místo. Podmínky by měly být dodrženy takové, jaké jsme uvedli výše: 15-21 stupňů v místnosti a 45-55% vlhkosti. Pořízení menšího větráku není nikdy na škodu. Zajistí se mírná a pravidelná cirkulace vzduchu. Tyto podmínky jsou ty nejvíce ideální. Až se vám povede jich dosáhnout, měli by jste je udržet co nejdéle. Ideální je mít v dané místnosti klimatizaci či odvlhčovač vzduchu.

Pokud jsou květy na dotek křupavé a nejmenší větvičky se lámou, jste připraveni na další krok. Dle okolních podmínek a „pevnosti“ květů sušení může trvat 5-15 dnů.

Finální ošetřování

sušení je důležité Když máte dosušeno, nastal čas se o konopí pořádně postarat, aby bylo ve finále připraveno dle vašich potřeb.

Krok 1

Proveďte manikůru. To znamená, že oddělíte květy od stonků a ostříháte z nich přebytečné lístečky, ale to jste možná už stihli.

Krok 2

Takto opracované květy umístěte do vzduchotěsné nádoby. Třeba zavařovací sklenice a sklenice podobného typu s dobrým uzávěrem. Existují dřevěné, keramické, i plastové varianty. Někdo dokonce používá plastové pytlíky. Ty mohou být pro někoho v pořádku, ale časem chřadnou, nemusí být tak dobře izolované a upřímně, nevypadá to ani hezky.

Nádoby následně naplňte až po okraj, co nejtěsněji. Dejte pozor, aby jste je nepoškodili.

Krok 3

Sklenice s květy utěsněte a uschovejte na chladné a temné místo, aby se proces ošetření dokončil. Ze začátku si všimnete, že šišky už nejsou na dotek suché. Ona vlhkost se snaží dostat ven.

Pokud se toto neděje, tak jste rostlinu přesušili.

Krok 4

sušení ve velké míře Během prvního týdne otevřete nádobu/y několikrát denně. Necháte tak květy „dýchat“ aspoň pár minut denně. Tímto procesem se zbavíte oné vlhkosti a kyslík se dostane do nádoby. Pokud jste si ucítili při otevření odér (jakoby po čpavku) znamená to, že květy nejsou dostatečně suché aby jste je mohli ošetřit. To následně vede k plísni a hnilobě. Po prvním týdnu už nebudete muset nádoby otevírat tak často, třeba jednou za pár dnů.

Po dvou až třech týdnech budou vaše květy ošetřeny natolik, aby se dostavil ten skvělý efekt. Ovšem, po čtyřech až osmi týdnech to může být ještě lepší. Některé odrůdy dokonce můžete ošetřovat až 6 měsíců.

Proces ošetřování je bohužel dost přehlížený. Dříve nikoho nezajímalo nějaké ošetření, hlavně aby byl profit.

Od dob, kdy se konopí začalo používat v medicíně a vytvářejí se z něj opravdu obdivuhodné produkty, tak se lidé věnují i péči o rostlinu i po usušení. Pravdou je, že tato péče dělá z dobrého produktu něco úžasného a není radno to podcenit.

Upozorňujeme, že tento článek nijak neslouží k nabádání k trestné činnosti a má pouze akademické účely!

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!