Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Tipy, jak mít lepší úrodu konopí

rostliny konopí a velké šišky

Jakým způsobem docílíme té nejkvalitnější úrody konopí?

Konopí je samo o sobě úžasnou a velmi rozmanitou rostlinou. Ale pokud nechcete jít proti našemu justičnímu systému, nesmíte ho pěstovat moc. Samotná péče o rostlinu může být někdy komplikovaná a i když jste pečlivý, nemusíte docílit požadovaného množství úrody. S našimi tipy se vaše finální úroda zvětší a doufejme, že bude i kvalitnější.

Vybrání té správné odrůdy konopí

velké šišky K dnešnímu datu jsou na světě tisíce odrůd konopí a desítky, možná stovky seedbank, které tyto odrůdy nabízejí. Často si tak můžete připadnout jako dítě v obchodě s hračkami. Zkrátka nevíte, po čem vaše srdce touží. Je toho strašně moc.

V celkovým výsledku ale hraje neméně důležitou roli genetika dané odrůdy. Určitě by jste si měli dopodrobna zjistit, jaký typ rostliny hledáte, jestli indiku, sativu nebo nějaký hybridní  druh. Indika se doporučuje spíše pro začátečníky. Ty další už představují trochu větší výzvu. Sativy už vyžadují trochu více zkušeností, co se týče výživy, svícení, doby kvetení i místa.

Vytrénování rostliny

kvalitní půda při pěstování Vytrénování, nebo tréning rostliny je skvělá metoda, jak opravdu pochopit růst a udělat si pěstování podle sebe.

Je spousta metod trénování rostlin, některé vystaví rostlinu menší úrovni stresu, jiné naopak vysoké úrovni stresu. Každá odrůda vždycky reaguje trochu jinak na danou metodiku, ale s ničím by jste to neměli přehánět.

Nejlepší pro vás bude držet nízkou úroveň stresu. To může být třeba ohýbání rostliny, aby rostla směrem kam chcete.

Hydroponické pěstování konopí

hydroponické pěstování konopí V porovnání s organickým pěstováním, hydroponické pěstování dokáže zajistit větší úrodu. Díky své využitelnosti je to hodně populární zejména v komerčním a vědeckém pěstování.

Celý koncept je takový, že kořen rostliny konopí je v neustálém kontaktu s vysoce okysličeným a na výživu bohatým roztokem. Díky tomuto roztoku rostlina pojme i více minerálů, než z klasické půdy.

Než začnete používat hydro, měli by jste opravdu důkladně znát jak rostlina funguje. Musíte znát hodnoty pH, vlastnosti vody a udržovat vše naprosto čisté a sterilní.

Užitečné bakterie

detailní záběr na trichomy na šišce Někdo by prohlásil, že tyto mikroskopické spory nejsou nic moc. Pravdou ale je, že mezi nimi, rostlinou a zemí je pevné pouto, které trvá miliony let. Tihle mrňousci sice nenakopnou růst extrémní rychlostí, ale vytvoří spojení s kořenovou základnou v půdě.

Můžete to brát jakoby druhou kořenovou síť, mezi kterou putují živiny. Rostlina sama o sobě roste skvěle, fotosyntéze probíhá v pořádku atd.. Ale s těmito mikroorganismy všechno půjde ještě lépe. Dokáží totiž zpracovávat látky jiným způsobem než kořeny, a tak doplňují rostlinu o takovou bonusovou, ale kvalitní výživu.

Určitě se na toto symbiotické spojení zaměřte a zjistěte jak funguje.

Prořezávání a zastřihování

indoor záběr na to nejlepší konopí Docela oblíbená technika, pokud chcete nějakým způsobem už zakončovat vaši úrodu. Zastřihování je ideální způsob, jak se zbavit přebytečných částí rostliny, které už nepotřebujete k vaši sklizni.

Tyto části akorát berou zbytečně živiny, které potřebujete jinde. Jejich odstraněním docílíte přesunu energie na více důležitá místa a zajistíte lepší proudění vzduchu do spodní části stonku, i k půdnímu médiu.

Prostě si vezměte nůžky a začněte pomalu očesávat rostlinku od její spodní části. Samozřejmě odstřihněte opravdu ty části, ze kterých už nebude užitek. Pokud si tedy neplánujete dělat konopné vlákno, nebo jiné dodatečné výrobky.

Možná se to bude zdát dosti drastické, ale ve finále pak veškerá energie a živiny budou putovat do horních částí rostlin. Nebojte se, vše dopadne dobře.

Výživa pro rostlinu

ty nejlepší odrůdy S rostlinami je to podobné jako s lidmi. Když máme hlad, jíme. Když nejsme hladoví, máme plnou ledničku do zásoby a hlavně se nesmíme přejídat. Podobné je to i rostlinami konopí. Když mají dostatek všech potřebných látek  v půdě nebo ve vodě, vezmou si co potřebují, až k tomu bude vhodný čas. 

Určitě nedávejte rostlině příliš mnoho výživy najednou. Nikdy nedocílíte toho, že vaše rostlina bude růst rychleji a efektivněji. Zkrátka a dobře, všechno má svůj čas. Nadměrným množstvím živin už by mohla vzniknout jistá úroveň toxicity a vaše snaha by byla spíše kontraproduktivní.

Pokud jste začínající pěstitelé, dávejte tedy dobrý pozor na to, kdy hnojit, kdy zalévat a kdy konopí nechat odpočívat.

Teplota a vlhkost

husté šišky Prostředí okolo vašich botanických experimentů hraje důležitou roli. Během fáze kvetení rostlina potřebuje spíše menší hladinu vlhkosti (30-35%) a teplotu 22-24 stupňů.

Aby jste měli ty největší a nejtvrdší šišky, hladina vlhkosti by měla mít nižší úroveň.

Pokud to dokážete ovlivnit, tak denní a noční teploty by se měli lišit. Mnoho odrůd si užívá přes noc trochu chladnější podmínky, jako například Sour Diesel, nebo O.G Kush.

Miřte tedy směrem k vyvážené hladině vlhkosti a teploty.

Použití melasy

Tento tekutý rafinovaný cukr může dobře posloužit. Organické půdní média mají díky melase dobrý přísun uhlíku. Právě díky uhlíky vzkvétá život výše zmíněných bakterií a pomůže jejich rozšíření do kořenového systému.

Melasa se dá pořídit docela běžným způsobem a není ani moc drahá.

Dbejte na to, aby v ní nebyla obsažená síra. Ta mikrobiálním procesům vůbec neprospívá. Když pracujete s melasou, rozmíchejte ji v teplé vodě, než ji přidáte do výživového roztoku. Díky tomu se lépe dostane do půdního média, jelikož je sama o sobě dost hustá.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!