Přinášíme pár rad pro pěstování konopí od zkušeného growera, který už má za sebou mnoho zkušeností

[border ]

Ostřihej ke konci listy a budeš mýt vetší palice

zastrihavani-konopičlověk by si řekl že je to logické otrhat velké listy když přes ně nesvítí na palice ale, je to veliká chyba. Velké listy u rostliny fungují jako solární panely, díky kterým kytka získává energie pro růst a tvorbu palic. Pokud bys otrhal listy v růstu, kytka by nerostla byla by zabržděná než by vytvořila nove listy. Neplátí že by každé poškození bylo špatné doporučuje se zastřihnout(zaštípnout) ve fázi růstu nejvrcholnější výrůstek, většinou se to děla aby se rozvinuly spodní větve a kytka se netáhla do výšky

Indoor vs Outdoor

outdoor-vs-indoorZajímavé tvrzení které muže být opačně, člověk pěstující venku 5-10let nenaděla tolik chyb jako začátečník který si koupí hydro systém sadu 3 složkových hnojiv a mega lampu a myslí si že je vše ok. Muže udělat spousty chyb a nebo mít prostě smůlu třeba na plísně a nemoci nebo na různé havěti (svilušky, mšice,…)!Aby to nevypadalo že indooru nefandím tak bych řekl že dobrý pěstitel je schopný vypěstovat kvalitní materiál jak venku tak vevnitř.

Více hnojiv vetší výsledky

hnojiva-konopiKlasika rozšířená mezi pěstiteli, v prvních dnech je tomu spíš naopak sazeničky nepotřebují tolik živin, pokud pěstuješ na zemině která je přehnojená tak první týdny zalévej jen vodou. Přebytek živin by mohl kytce ublížit, přehnojení je dost podobné deficitům, listy začnou žloutnout, hnědnout a černat: uvidíš ze listy jsou jakoby spálené. Může pomoct proplach vodou nebo enzymy ale u zeminy je to skoro nemožné na rozdíl od hydro medií(kokos,rockwoool,perlit,keramzit,…) záchranou může být přesazeni do nehnojené zeminy. Nejlepší je se držet doporučením výrobců hnojiv, skoro ke každému hnojivu existují tabulky na celou dobu života kytky a nebo minimálně na obalu je doporučená dávka. Velice důležité je přestat zhruba 2 týdny před sklizní s hnojením, ale moc komerčních i domácích hobby pěstitelů to moc neřeší. Nejvíc mě dokáže pobavit když takový hobbik vám řekne že to nemá efekt bez těch hnojiv 😀

Druh trávy není důležitý

marihuana-druhykec za všechny prachy, tráva jako tráva .Ne není tomu na štěstí tak, díky stovkám šlechtitelů a spoustě semenných bank a jejich prací mají pěstitelé na výběr závratné množství odrůd a variant na ně. Všechny druhy se liší jak v chuti, vůni účincích a nárocích na pěstování, nejznámější asi je skunk patří mezi oblíbené jak pro začátečníky tak pro profíky. Další co bych vyzvedl je haze, je to převážně sativa která když to přestřelím potřebuje 3 měsíce květu a to už si každý rozmyslí pěstovat, samozřejmě jsou kříženci haze kteří kvetou o něco kratší dobu. Hlavní při výběru semen by měli být tyto vlastnosti: dá se pěstovat indoor, outdoor hodí se spíš do skleníku, doba fáze květu, rychlost nakvétání náchylnost na plísně ,výška rostlin a samo sebou účinnost a chuťˇ.

Hlína odpouští chyby !

zpusob-pestovaniDalší mýtus co se předává dál a dál. Všude čtu jak na forech v časopisech doporučují začátečníkům zeminu a zemité směsi jak sem psal na vrchu zemina se špatně léčí z přehnojení, začátečník si může rozhodit ph a je všechno špatně, další věc přelívaní kytek nedostatečné zalévaní, půdní nemoci.Osobně bych doporučoval kokos je to dost jednoduché. Jednodušší než hlína, kokos nejde přelít. hnojit ho můžete každý den jen si člověk musí dát bacha aby úplně nevyschnul, v jednom nejmenovaném časopise nějaký odborník radil ze by se měl nechat mezi zálivkami nechat proschnout no nevím nedoporučoval bych to, kokos se smrskne a už nenatáhne tolik vody a nebo žádnou. Doporučuji si dat jedno kolo na hlíně a další na kokosu a uvidíte ten rozdíl.

Sušení

suseni-konopiSušení je jedna z nejdůležitějších věcí, neděláte žádné chyby všechno „vytechované“ a potom všechno přijde vniveč sušením úrody. Doba a podmínky sušení mají velký vliv na chuťˇ a hulitelnost úrody. Základ je tma ,vzduch nejlépe čerství, a nesušit NARYCHLO! Sušení může trvat týden i déle zaleží na podmínkách. Suché konopí poznáte tak že vemete palici a větev zkusíte zlomit pokud stonek pruží tráva je vevnitř ještě vlhká, pokud se zlomí je sucha a připravená. Potom může následovat „curing“ trávu dáme do sáčku a necháme ho pootevřený občas zavřeme otevřeme. Nejlepší je tráva tak tři měsíce odleželá. Skladuj zabalenou trávu vždy ve tmě.

Akce semena konopi Nuka Seeds

Zpětné odkazy a Pingbacky

Žádné zpětné odkazy a pingbacky pro tento článek

53 komentářů

 1. Mýt ??To psal něaký vietnamec ne :D ??..

  Odpovědět
  1. Spíš buran co chodil za školu.

   Odpovědět
   1. Asi tě nenapadlo že to tak má být co ? On tam vsadil mýt jako aby to mělo dvojí smysl jako mýtus o tom OSTŘIHEJ KE KONCI LISTY A BUDEŠ MÝT VETŠÍ PALICE ( když ostříháš ke konci listy tak budeš mít větší palice tak to je mýt - jen mýtus ) ty městský záškoláku :D

    Odpovědět
  2. No mýt... ty se nemyješ nebo co?

   Odpovědět
  3. Jseš imbecil

   Odpovědět
 2. spis min hnojiv jinak se to nebude dat kourit

  Odpovědět
  1. spíš víc hnojiv :) . hnojivo se několik dní před sklizní zastaví aby se rostlina pročistila .

   Odpovědět
 3. Slyšel jsem, že v kořenu je nějaké THC, tak je prý lepší sušit kytku s kořenem, že z něj jde to THC do palic..?

  Odpovědět
  1. Nejlepsi je to vytrhmout s korenem a dat povez tak aby byl koren ve vzduchu a palice visely k zemi.

   Odpovědět
   1. Proc? Abys mel hlinu po celim pokoji? Nebo aby si mel dole na kytce nedozraly palice, nebo nahore prezraly? Kytku musus sklizet postupne podle toho jsk jsou palice zrsle, protoze slunce nesviti i ze spodu

    Odpovědět
    1. to je pěkná píčovina kytky se postupně nesklízí ,protože je úplně nejlepší na to aby kytka po usušení měla chut a vůni aby se sušila v celku. vytrhneš kytku kořen pořádně opereš aby byl čistý ,pakji dáš kořenem do vroucí vody tak na 20minut apověsíš ji kořenem na horu a necháš uschnout v temnu a větratelné místnosti s 25stpních celsia. podle velikosti je doba sušení.nejlépe tak 14-28 dní.ale stejně nejlépe si zakouříš když je tak 3-4měsíce po sklizni.to je úplně luxus.

     Odpovědět
     1. Ty si mi alchymista! V kořenech je 0 aktivních látek, pryskyřice neteče z kořenů ale tvoří se přímo na palicích, je úplně jedno jestli to kosíš po kouskách nebo v celku, jestli vzhůru nohama nebo to bude ležet na zemi. Klíčová je teplota a čas. Čím méně a déle tím lépe. Čím rychleji usušeno tím horší chuť. Vzhledem k tomu jak je drtivá většina pěstitelů schopna pěstovat v domácích podmínkách. Tak pokud jde někomu tak moc o chuť, ať to nechá uschnout, a pak to naházet do vody na 24h pak to z té vody vytáhnout a nechat uschnout, tím se z konopí vylouhuje všechen bordel od hnojiv po chlorofyl. 14-28 :O to jsi měl palice jak velké na šířku, metr ? :D u mě max. týden a je to přeschlé.. za těch14 dnů by to snad začlo znovu růst :D

      Odpovědět
     2. Hele a na jakou horu jí mám pověsit prosímtě? :DDDDDDD

      Odpovědět
     3. Přesně, proto se kytky "flushujou" aby sis veškerý sračky z kořene zase nalil do kytky :-D

      Odpovědět
   2. jo a když ho posypeš pepřem, bude mít lepší chu´t

    Odpovědět
  2. V kořenu je THC asi tolik jako semínku konopí. Tedy nic :-)

   Odpovědět
 4. neporadí mi někdo? prosím ? ?

  Odpovědět
 5. jedná se o dogma. Kořeny obsahují jen stopová množství a THC nemá po sklizni schopnost transportu z různých částí do palic. Za blbost považuji osobně i spaření, hřebíky a jiné pověry babiček:)

  Odpovědět
  1. A co např. Obrýt kořen i s hlínou, zabalit do pytle a pověsit??Kytka sice vadne a umírá ale kořeny pořád tahají z hlíny dokud nevyschne ne ?

   Odpovědět
   1. Pověs si vzhůru nohama celej skleník :-)

    Odpovědět
   2. Jakmile se neotaci za sluncem, tak uz je mrtva a nic odnikut nesaje

    Odpovědět
   3. Co ti tahá z té hlíny?! Leda vodu, v hlíně nemáš aktivní látky, ani v kořenech, tvoří se přímo na palici. Tzn. blbost, s takovou by ti to mohlo schnout déle, právě kvůli tomu že by vlhkost kytka tahala přes kořeny.

    Odpovědět
 6. Super rady naopak myslim si že každej kdo si rád pokouři by měl postupovat stejně nebo aspoň podobně palec nahoru

  Odpovědět
 7. Kořeny nepařit vřelou vodou píčovina kitce tak ublýžíš a strati tak na sile vytrhnout oklepat hlinua klidne postavit do kouta na miň osvetlene pude a nikde neni napsano že kvido musi vyset palicema dolu

  Odpovědět
  1. Tak to je masakr! Já jsem měl z diktátu vždy 4-5, ale tohle je tak na osmičku.

   Odpovědět
   1. Já brečím když to tu čtu vím,že nejde o gramatiku ?? ale twl 9 s hvězdou

    Odpovědět
 8. Doporučuju ynvestovat do Pravy del čezkýho pravo pyzu, nebo jak seto menuje.

  Odpovědět
  1. doporuchuju držet svou trolzkou pussinku, nebo jak se to říká...

   Odpovědět
 9. Jo,jo je to banda imbecilú.Mluví o větnamcích a sami neumí psát!!!

  Odpovědět
  1. o větnamcích ? , nemyslíš vietnamce pokrytče ?:D

   Odpovědět
   1. Dobře Ty :D

    Odpovědět
   2. Hahahahaha

    Odpovědět
 10. Špatné rady, finty tam napsané ani tak nejsou.. Moc se mi líbí ta část jak dotyčný popisuje to stříhání listu v konečné fázi samozřejmě je tomu tak listy bych se stříhat určitě neměly.. znám hodně pitomcu kteří to takhle dělali a mysleli si, že ty palice pohlcují světlo a budou se zvětšovat :) a nemohli pochopit, že veškerá zásobárna živin atd je uchovaná v listech, no ony ty listy přece nežloutnou a neodpadávají sami od sebe jen tak z legrace že :D Jinak přeji všem hodně štěstí tenhle rok já mám autoflowery na slunku v přírodě tak snad se nevyklube žádný hybrid, samec a hlavně zlodějům bych useknul jejich zkurvené ruce už mně ukradl někdo 8 sazeniček přímo je někdo drze vykopal ze země a odnesl.

  Odpovědět
  1. Přesně,jak píšeš,že bych těm mrdkám usekl ruce,nějakej šupák mi vlezl na zahradu a uřezal mi 2x Jach Herer,ale pitomec to vzal,když to bylo zelený,pak to vhodil do někam do Hajzlu,zmrdi,kteří si nic nepěstují,jen oblíždějí zahrady,potom Čorka,hned bych to střílel!!!

   Odpovědět
 11. Ahoj prosím o rychlou radu. Kytky ve skleníku mi přerostly přes hlavu. Mohu je v tuto dobu ještě strihnout o půl metrů? :) jinak mi asi nadzvednou celý skleník :D díky za řady ;)

  Odpovědět
  1. A omluvte moji t9tku ;)

   Odpovědět
 12. Radši bych to nedělal den se zkracuje a tím pádem se začíná kytka vytvářet do květu tak bys přišel o nejlepší úrodu

  Odpovědět
 13. Ahoj poradíte? :-) jsem nezkušena "pestitelka",dostala jsem sazenicku od známého, pač se mu nevešla do skrine, mám ji venku na balkone, pěkně vyrostla, ale netvoří palice, je ještě brzy, nebo je něco spatne? :-( dikes

  Odpovědět
 14. Dobrý den muže te mi někdo poradit pěstuji kytku venku na zahrade poprve... A a ale jsou maximalne 2 měsice do sklizne a kytka porad nijak nevoní :-/ co je špatně...?
  Každoadně předem děkuji za snahu poradit

  Odpovědět
  1. Ahoj. A jaky mas model? Vetsina ti nedozraje

   Odpovědět
 15. Ahojte lidičky potřebuji poradit začal jsem si pěstovat ve svém pokoji marihuanu kterou jsem dostal sice už je zima ale chci poradit s růstem já to mám dlouhý 10 cm a hrozně malé listy a nemám ani první patro předem děkuji za radu když tak mi napište na e-mail fanda.miyak12@seznam.cz předem moc děkuji za rady

  Odpovědět
 16. Haaa samej kanfelaak tady
  Viděl vůbec někdo z vás někdy pořádnou manžu?!!! ?Otrhejte to hoďte do hnojiva a polejte skleník defa jedny

  Odpovědět
 17. Clanek hrozna mrdka neda se to cist

  Odpovědět
 18. K tomu sušení,sem zkusil vypláchlou kytku i s květníkem postavit do tmi a sucha(půda) a cca. 2 měsíce jsem byl tak překvapenej jak sílou tak i chutí.Říkám tomu fermentace na stojačku a dobrej model si už ani nedovolím sušit jinak... :-)

  Odpovědět
  1. zajimave reseni ! napis nam o tvem systemu vice (clanek,postup, fotky) a my jej zverejnime + dostanes bonusy za 500kc

   Odpovědět
 19. Chcem sa spýtať mám automatiki zasadené sadenice majú asi tri centimetre v polovičke stovky uschne a zlomila sa bite mi nikto poradiť preco sa to deje?

  Odpovědět
 20. Chcem sa opýtať mam kytky staré asi 3 týždne su to automaty royal cheese ..viem že som ich zasadil veľmi neskoro ale zatial rastú... nedavno mi ale začali žltnúť spodné lístky neviete mi poradiť prečo?

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   žloutnutí listů je zapřičiněno nedostatkem živin a taky to může být tím že rostlina pomalu dozrává tedy přesouvá živiny s listů do palic.

   Odpovědět
 21. Dobrý den Chtěla bych si přes zimu uchovat matečnou rostlinku (v bytě při jednoduchém led osvětlení ) pokud možno ve vegetativním stavu a na jaře ji znovu nastartovat. Jestli máte někdo zkušenosti můžete mi prosím poradit. helena1909@seznam.cz Děkuji Hela

  Odpovědět
 22. Zdravím jsem začátečník první kytky byla Crystal candy auto když byla asi 10cm spadlo světlo a zlomila se..tak jsem zasadil druhou Wappu roste ale hrozne do vysky nebo se mi to zdá nevím už ji hnojim raději pošlu fotky asi dělám něco špatne.moc me to mrzí. Děkuji za jakoukoliv radu.

  Odpovědět
 23. Potrebuju nekoho kdo se vyzna pestovani (outdoors ) kdyz tak mi napiste diky

  Odpovědět
 24. Asi to není ten správný článek na dotaz, ale myslíte že domáci provoz boxu v pronajatém bytě, v domě kde je průměrná spotřeba na domácnost 500kwh by bylo nebespečné mít za celý rok tak o 3000kwh víc?

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   taková spotřeba by byla asi už hodně podezřelá. Určitě vám doporučujeme zkusit LED svícení popřípadě menší BOX.

   Odpovědět

Komentuj