Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Samčí a samičí rostliny konopí

pohlaví rostliny oknopí

Jak rozeznáme pohlaví u rostliny konopí?

Konopí je dvoudomá rostlina. To znamená, že jedna rostlina vytváří buď samčí, nebo samičí pohlavní orgány. V kultuře pěstování konopí je mnohem oblíbenější samice, protože právě na ní vyrůstají ty nejkrásnější šišky, což je pastva nejen pro oči, ale i pro ostatní smysly, jmenovitě čich.  Nemůžeme odsunout stranou samčí rostliny, jelikož mají taky své využití. 

Když koupíte běžná semínka konopí, máte šanci 50/50, že vám vyroste samice. To samo o sobě není úplně zanedbatelná šance, ale raději chcete mít jistotu. Z toho důvodu si většina uživatelé pořizuje feminizovaná konopná semena. Je zde garance pouze samičích pohlavních orgánů. A to je to co chceme.

Jak rozeznat pohlaví vaší rostliny konopí?

samčí pohlavní orgány Nejprve si musíte vybrat, jaká semínka se chystáte do budoucna použít. Řekněme, že jste si koupili klasické sazenice, u nichž je šance 50/50, že vyroste samice. Doporučujeme také výběr kvalitního půdního média. Neovlivní sice finální vývoj pohlavního orgánu, ale vašim rostlinám se dostane kvalitního přísunu veškeré výživy.

Semínka zasadíme a musíme počkat 4-6 týdnů. V té době bude rostlina konopí přecházet z vegetativního stádia do fáze kvetení.

Jak poznám, že toto období nastalo? Na místě, odkud ze stonku vyrůstají větvě a listy se začnou objevovat „květy“. Toto jsou pohlavní orgány, nebo spíše budou. Mužský orgán je vlastně takový malý váček, který obsahuje pyl. Ženské pohlavní orgány vypadají jako malé bílé úponky, tzv. pestíky. Ty dovedou zachytit pyl.

Samičí pohlavní orgány z počátku taky vypadají jako pylové váčky, jen jsou trochu špičatější. Dopřejte tak vaší rostlině co nejvíce času (6 týdnů) aby se pohlaví projevilo naplno.

Pokud si začnete všímat růstu pohlavních orgánů, nemusíte se bát, že by došlo k opylování hned. Nějakou dobu trvá, než bude jejich potenciál naplněn. Ne vždy je ale spatříte pouhým okem. Buď jsou malé, nebo kolem nich mohou růst listy. Ale s lupou jde všechno dobře, a právě tak poznáte, jestli jsou na vaší rostlině pylové váčky, nebo pestíky.

Co když mám samčí rostlinu?

květy samčí rostliny Když chceme velké množství THC, tak na samčí rostliny konopí se pravděpodobně neobrátíme. Většina pěstitelů je ihned likviduje, jakmile spatří vývoj jejich pohlavních orgánů. Je to sice kruté, ale to je zkrátka život. Dopřávají tak samicím dostatečný prostor na růst, a nemají strach z možného opylování.

Pak jsou zde pěstitelé, kteří naopak nechávají samce dorůst. Jestli si myslíte, že je to kvůli opylování, tak jste se trefili. Jakmile je rostlina dostatečně vyvinuta, tak se pylový váček rozevře a pyl se uvolní do okolního prostoru. Samičí pohlavní orgán ho pak zachytí a dojde k opylování.

Patříte-li mezi fanoušky rozmnožování, hlídejte si genetiku vašeho samce. Pří tvorbě budoucí generace semínek bude záležet na spoustě faktorů, jako je odolnost vůči pesticidům, škůdcům a nemocem.

Samčí rostliny nejsou úplně nepoužitelné i na jiné věci. Například jejich vlákna jsou mnohem jemnější, než ty ze samičí rostliny. Psychoaktivita není tak monstrózní jako u samičích květů, které překypují THC, ale i tady ji najdete. Kde ji najdete? Pylové váčky, stonky listy a i kořeny. Na pořádný euforický stav by jste čekali docela dlouho, ale na výrobu koncentrátů a olejů to stačí.

Rostliny konopí s oběma druhy pohlaví

dva pohlavní orgány na rostlině konopí Jsou situace, kdy si rostlina sama od sebe vyvine oba rozmnožovací orgány, jak pylové váčky, tak pestíky. Ta se označuje jako hermafrodit.

jak hermafrodit vypadá? Celou svou vegetativní fázi připomíná spíš samičí rostlinu a její květy vypadají jako klasické šišky plné semínek. Jelikož dochází k velkým hormonálním změnám, tato se rostlina se nedorůstá takové velikosti jako samice.

Jak vlastně vzniká oboupohlavní rostlina? Kromě prosté genetické náhody může být příčinou i nadměrný stres. Ten může být vyvolán extrémními výkyvy teplot, nějakou nemocí, nedostatkem výživy a závažnému narušení/poškození tkáně. Dávejte tedy na vaše rostliny pozor a starejte se o ně.

Z oboupohlavních rostlin konopí se dají vyrábět oleje a koncentráty, i když ne tak účinné. Feminizovaná semínka vznikají i za pomocí těchto hermafroditů, za použití těch správných metod ovšem.

Letošní sezóna se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Přijde sklizeň, ošetřování a sušení vašich zelený zázraků. Ale co příští rok? Nevíte ještě, jaké semínka konopí si vybrat? Hravě vám s tím poradíme. Určitě by jste měli nad výběrem nových sazenic strávit nějaký čas a vybrat si opravdu to nejlepší.

Ať už pořídíte klasická konopná semena, feminizovaná semínka, nebo samonakvétačky, jistě to bude stát za to.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!