Nadchází čas pro výběr té správné genetiky, a protože ne každá odrůda konopí se hodí do každého podnebí v naší zeměpisné šířce, je důležité pečlivě zvážit, které odrůdy sázet a které ne, protože by neměly vůbec šanci dozrát nebo by shnily

girlswallpaper012_1920x1080

Venkovní pěstování je u nás s přehledem nejrozšířenějším zdrojem konopí. Typické české počasí pro ně není žádnou překážkou, ba naopak. I u nás lze vypěstovat obrovité a zdravé rostliny, jen je zapotřebí volit správné geny.

growing-outdoorsPři výběru vhodných rostlin pro pěstování venku v našich klimatických podmínkách je potřeba zvážit několik hlavních faktorů. Nejvíce by vás mělo zajímat, kdy rostlina dozrává, jak dlouho kvete a jak je odolná vůči plísni. Tyto informace máme většinou obsaženy v našem popisku ke k semínkům, ale jak se dozvíte níže, takové informace skrývají jistá úskalí, která je třeba brát v potaz.

Ideální odrůda konopí

Výběr semínek konopí by měl splňovat jednu z těchto variant

– samonakvétací odrůdy

– odrůdy které dozrávají do konce září

– odrůdy které mají severské kořeny a jsou odolné vůči nižším teplotám

Čas sklizně

sklizenS přehledem nejdůležitější charakteristikou odrůdy z hlediska vhodnosti na zahrádku je typická doba dozrávání. Výrobci obvykle uvádějí měsíc, méně často polovinu měsíce či přímo týden. V podstatě každá rostlina dozrávající před koncem září je u nás bez problémů pěstovatelná, pokud nemá extrémní náchylnost k plísním nebo není vyloženě špatná sezóna.

Celkem dobře se u nás dají pěstovat rostliny, které dozrávají do poloviny října. Právě v druhých dvou týdnech října nejčastěji nastávají první mrazy, které nekompromisně zarazí další růst a mnohonásobně zvýší riziko plísně. První mrazy tvoří obvykle nejzazší termín, kdy lze ještě sklízet. Už v první polovině října ale typicky významně ubývá slunečních dní a rostliny spíše dozrávají, než že by rostly. Proto u takových rostlin musíme očekávat před sklizní jen zanedbatelný růst objemu květenství.

pot-cannabis-smoking-girls-www.dutchseedsbank.com-124Všechno, co dozrává v listopadu či dokonce v prosinci, je v zakázané zóně. Takové odrůdy nesázejte, protože vaše práce by zbytečně přišla vniveč. Druhou polovinu října rostliny ustojí jen ve skleníku, a to ještě pouze za předpokladu, že jim během růstu budete věnovat náležitou péči.

Ne každá odrůda konopí se hodí na vaši zahrádku. Chce poradit s výběrem? Celý článek o výběru správné odrůdy na ven si můžete přečíst v Legalizaci č. 28. nebo se obraťte na naši podporu, například formou živého chatu.

zdroj:legalizace

Akce semena konopi Nuka Seeds

8 komentářů

 1. halooo?

  Odpovědět
 2. je tu nekdooo?

  Odpovědět
 3. Co chceš?

  Odpovědět
 4. Prosím o radu..jaké semena vybrat pro oblast českomoravské vysočiny?

  Odpovědět
 5. Haloo, dobrý den, potřebuji semena na venkovní výsev, do Beskyd. Potřebuji vyrobit výtažek FS, takže tolik semen , abych získala půl kilo materiálu na louhování.( nebo raději o trošku víc, do rezervy). Doporučte, prosím a zašlete! Dík,

  Odpovědět
  1. Ahoj, na pul kila materialu ti bude stacit jedina rostlina :) takze idealne baleni 3ks nejakych dobrych semen, pouzij filtrovani na vyrobu FS se zamer na velky obsah THC a pri tvem pozadavku na vynos konopi

   Odpovědět
 6. Ahoj chtěl bych se zeptat jestli je šance že .e vyrostou kytky když je zasadim V polovině června dík za odpověď

  Odpovědět
  1. Ahoj, urcite ne. Ale vyrostou ti samonakvetaci rostliny, autoflowery !

   Odpovědět

Komentuj