Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Sea of Green – metoda pěstování konopí

Sea of green - metoda pěstování konopí

Sea of Green – metoda pěstování konopí

Sea of green, zkráceně SOG, je velmi oblíbená metoda pěstování konopí, kterou si zamiluje snad každý. Principem této metody je zkrácení vegetativního stádia rostliny (což se projeví na celkových rozměrech) a rychlý nástup do fáze kvetení.

Někdo by jsi tak řekl, že nevyužije plný potenciál své oblíbené odrůdy, ale ve skutečnosti je to jinak. Když máte omezené prostory, nemůžete tam jen tak vměstnat  mnoho velkých rostlin. S metodou Sea of green tak nacpete do omezeného prostoru více rostlin a finální úroda bude mnohem větší.

Pojďme se na to podívat zblízka.

Jak se tato technika pěstování konopí provádí?

květináče jsou hezky v rovině Cílem je tedy vytěžit z rostlin maximum za co nejkratší dobu. Odrůdy orientované na krátký růstový cyklus by jste tímto způsobem vypěstovali ještě dřív, než je obvyklé. A proč se tomu říká Moře zeleně? Představte si vedle sebe pár desítek rostlin konopí, které jsou ve stejných květináčích a mají zhruba stejnou výšku. Takový pohled je impozantní.

U této metody se většinou používají klony, nebo řízky. Můžete samozřejmě začít od semínka, ale metoda má být rychlá a co nejkratší, proto tedy klony a řízky. Důležité je také si uvědomit, že ne všechny modely rostliny konopí jsou uzpůsobeny pro SOG. Pěstitelé jdou hlavně po takových odrůdách, které mají krátkou dobu kvetení a jsou z genetického hlediska malé.

Samotné květináče s rostlinami bývají dost blízko u sebe. Jejich velikost a rozmístění už závisí na tom, jak si představujete vaši budoucí zahrádku. Doporučuje se výběr menších a hranatý květináčů a to jak z praktického, tak z estetického hlediska.

Ve vegetativním stádiu je světelný cyklus nastavený na 18/6, ale je opravdu hodně osekaný. V nejkratších případech vegetativní stádium trvá jen pár dnů, ale je to podmíněno výběrem odrůdy a vybavením vaší místnosti pro pěstování. Obvyklá doba je však v rozmezí jednoho až dvou týdnů. Když to porovnáte s klasickou vegetativní fází, která trvá osm týdnů, je metoda SOG opravdu extrémně rychlá.

Do fáze kvetení pěstitelé přepínají v momentě, kdy mají rostliny už nějakou tu korunu a vzhledově už trochu to „moře zeleně“ připomínají. Rostlina má zpravidla jednu velkou palici, než více malých paliček (jako je tomu u metody SCROG – screen of green).

Výhody metody Sea of green

geometricky přesná krása Pro spoustu pěstitelů je to nelogická metoda, jelikož úmyslně uzemňujete rostlinu a sabotujete její možný potenciál. V čem jsou tedy výhody?

Fanoušci indooru si tuto metodu vybírají zejména kvůli její nenáročnosti na velikost prostor. Když jste nuceni pěstovat konopí na malém místě, ne vždy se povede docílit veliké úrody. S touto metodou však můžete na menší plochu nacpat daleko více rostlin, které budou mít i přes malou velikost velmi slušnou úrodu (dohromady).

Další výhodou je taky doba pěstování. Celkový cyklus pěstování konopí zabere mnohem méně, než klasické indoorové či outdoorové metody. Pěstovat tedy můžete prakticky pořád. Výhodou krátkodobého pěstování je taky menší riziko výskytu škůdců a nemocí.

Díky malému vzrůstu můžete rostliny pěstovat i nad sebou. Přiděláte si sice nějakou tu práci a vymýšlení nějaké závěsné konstrukce zabere čas, ale ve finále budete opět moci vytěžit maximum z malého prostoru.

Co mít na paměti při volbě této metody?

typický příklad této metody pěstování konopí U této metody hrají nejdůležitější roli čas, prostor pro pěstování konopí a správně zvolená odrůda. Vaší volbou by měly být ty s krátkou dobou růstu. Abychom vám ulehčili námahu při volbě té správné odrůdy, vybrali jsme pro vás ty nejlepší modely na metodu SOG: Northern Lights, White Widow, Warlock, Silver Shark, Orange Bud, Bubble gum, Hash Plant, Critical Mass, Blueberry, Power Plant

S časem to není zrovna jednoduché. Všechno si musíte pečlivě naplánovat. Čím dříve budete chtít sklízet, tím menší rostliny budou. Aby jste měli hezké pokrytí s malými rostlinami, musíte jich mít víc.

Pokud by jste chtěli rostliny konopí mít trochu větší a mít větší úrodu, stačí zvolit větší květináče a nechat je ve vegetativním stádiu trochu déle, ale celková doba růstu se kvůli tomu o něco prodlouží.

Nutno dodat, že tento typ pěstování konopí se dá uplatnit pouze v situaci, kdy pěstujete indoor. Jen těžko by jste ovlivnili světelné cykly někde na zahradě, když zrovna zde hrají opravdu důležitou roli.

Co se týče péče o rostliny, je to trochu složitější, pokud máte rostliny opravdu blízko u sebe. Někdy se vám tam bude špatně dostávat a zastřihování nebude zrovna ideální. To samé platí i u výživy a zavlažování. S trochou cviku to ale půjde bez větších komplikací.

Nepodceňte volbu světla a ventilačního systému. Světlo bude odvádět většinu práce, proto zvolte nějaké s přijatelným poměrem cena/výkon. Kvalitní cirkulace vzduchu zajistí menší hladinu vlhkosti a odvede přebytečné teplo.

Jaký je verdikt?

Sea of Green je rozhodně zajímavá metoda, která stojí za vyzkoušení. Počáteční náklady možná budou trochu větší, ale rozhodně přinesou kýžené ovoce.

Máte s touto metodou zkušenosti? Pokud ne, lákalo by vás ji vyzkoušet? Nebo vám to přijde zbytečné plýtvání potenciálem rostliny?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!