Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Antibakteriálni vlastnosti konopí se dají použit k léčbě zlatého stafylokoka i malárie

Mnoho druhů bakterií postupem času získalo odolnost vůči širokému spektru antibiotik. Nejodolnější bakterií je Staphyloccus aureus, více známý jako ,,zlatý stafylokok“ nebo MRSA. Tato bakterie je odolná vůči standardním lékům včetně penicilinu. Podle článku z magazínu Amerických lékařských asociací je zlatý stafylokok každoročně zodpovědný za téměř 20.000 úmrtí v nemocnicích, jen v USA.

Léčba konopím Zveřejněná data dokazují, že kanabinoidy obsažené v konopí mají silné protibakteriální vlastnosti. V roce 2008 italští výzkumníci z Univerzity del Piemonte Orientale a Britské University of London, lékárnický obor, ohodnotili protibakteriální vlastnosti pěti různých kanabinoidů vůči různým multi-resistentním bakteriím včetně zlatého stafylokoka. Uvádějí, že všechny testované látky ukazují „potenciální antibakteriální aktivity“ a tyto kanabinoidy byly označeny jako „výjimečné“ při zastavení šíření zlatého stafylokoka.

Druhá studie publikovaná ve stejném roce ukazuje, že také další látky obsažené v konopí mají antibakteriální vlastnosti vhodné k léčbě zlatého stafylokoka a malárie.

Ke klinické studii vztahující se k využití kanabinoidů pro MRSA bylo doporučeno několika odborníky Cannabis sativa (konopí seté), jako zajímavý zdroj antibakteriálních látek vhodný k řešení problému multi-rezistence u zlatého stafylokoka a dalších patogenních bakterií.

Odkaz

NOVINKA: Nyní u nás můžete objednat i legální konopný výtažek CBD, jehož léčivý potenciál hraje zásadní roli v léčivých vlastnostech Fénixových slz.

Více informací právě zde.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!