Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak dlouhá trvá vypěstovat rostlinu konopí?

za jak dlouho můžeme vypěstovat konopí?

Za jak dlouho můžeme vypěstovat rostlinu konopí?

Tuto otázku si sem tam položí každý. Je pravda, že ostřílení pěstitelé už tak nějak očekávají, jak dlouho bude trvat vypěstovat dokonalou rostlinu konopí. Vždy se ale najde někdo, kdo nemá mnoho zkušeností a rád si v tomto ohledu nechá poradit. Právě proto jsme nachystali krátký návod, který bude nápomocný začátečníkům a zkušeným matadorům jen osvěží jejich znalosti.

Jaké faktory mají dopad na délku pěstování konopí?

  1. Odrůda rostliny – každá odrůda má svou specifickou dobu růstu. Tato doba se někdy může výrazně lišit od ostatních modelů.
  2. Požadovaná úroda – chtěli by jste vypěstovat jen malé množství, trochu větší, nebo rovnou několik kilo? To vše ovlivní výslednou dobu pěstování.
  3. Metoda pěstování – zde patří konkrétní metoda pěstování dle vašeho uvážení.
  4. Voda, půda, výživa – i tyto aspekty mohou mít dopad na celkovou dobu růstu.

Jak vypěstovat konopí co nejrychleji?

druhy konopí k pěstování Aby jste stihli vypěstovat rostlinu konopí za co nejkratší čas, musíte si zvolit tu odrůdu, která to dovede. Dobrým příkladem je model Northern Lights. Tento typ můžete vypěstovat během osmi až devíti týdnů, ale musíte počítat s tím, že úroda nebude úplně největší.

Chcete-li z této odrůdy získat víc, než jen pár šišek, měli by jste ji nechat růst okolo tří měsíců. Za tuto dobu budete mít úrodu přesně podle vašich představ.

Rostlinu konopí jde vypěstovat rychle i s DWC POT bubblerem pro pěstování rostlin. Jedná se o hydroponického pěstování.

Jedním z nejrychlejších způsobí pěstování je výběr kvalitní samonakvétací odrůdy. Jelikož nejsou závislé na fotoperiodě, vypěstujete je za velmi krátkou dobu oproti klasickým rostlinám. Za nejrychlejší z nich se považuje model Quick One, což je patrné už z názvu. Mezi další oblíbené odrůdy patří také Candy Kush Express, Royal Cheese Fast Version, Speedy Chile Fast Version V a Medical Mass.

Co když čas nehraje roli?

outdoorové pěstování V případech, kdy na vypěstování rostliny do finální podoby nespěcháte, můžete zvolit třeba takovou odrůdu, jako je Haze 2. Tento model má tendence mít dlouhou kvetoucí periodu, v řádu týdnů až měsíců. Přirozeně má pak větší úrodu, jelikož má déle času na růst a kvetení.

V rámci finální přípravy rostlin ke konzumaci musíme počítat taky s ošetřením a usušením. Tato doba trvá minimálně dva týdny a je velmi důležitá pro dozrání veškerých chutí. Užívat mokré konopí by se vám jistě nelíbilo.

Důležité milníky v cyklu rostliny konopí

indoorové odrůdy Vždy záleží na tom, jakým stylem rostliny pěstujete a jaké máte vybavení. Růst tedy může trvat dva měsíce a nebo taky šest, než bude rostlina v plné velikosti.

Takové hydroponické pěstování vám může celkovou dobu růstu trochu urychlit a vaše sklizeň může být připravena za dva až tři měsíce. To všechno bez rizika malé, nebo nekvalitní úrody.

Outdoorové rostliny mají geneticky dané, že rostou trochu déle. Zde záleží nejenom na půdě, do které semínka konopí zasadíte, ale i na měsíci a budoucím počasí v sezóně.

Poté následuje už zmíněný proces ošetření a sušení.

Co na závěr?

Připomene ještě délku jednotlivých fází růstu rostliny. Klíčení (1-5 dnů), vegetativní fáze (2 týdny – 2 a více měsíců), vegetativní fáze (6 týdnů – 4 měsíce).

Při výběru semínek se vždy podívejte, jak dlouho daný model roste. U každé odrůdy najdete veškeré potřebné informace a pomocí filtrování si můžete například najít semínka s nejkratší dobou kvetení.

Teď už vám nezbývá nic jiného, než si nachystat všechno potřebné a pustit se do práce, dokud je ještě čas. Věříme, že se vám všechno povede a budete si moci vychutnat plody vaší práce.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!