Když se řekne Jindřich Bayer, tak se nám vybaví konopí. Patří totiž mezi důležité perzóny konopného hnutí. Veřejně známým se stal díky výrobě velice účinných mastí a dalších přípravků z marihuany. Začal také spolupracovat s konopným guru Rickem Simpsonem, který je vynálezcem výtažku Fénixovy slzy tedy došel na způsob jak extrahovat silný konopný extrakt. S Fénixovými slzami poté úspěšně léčil různé nemoci. Z této spolupráce vznikla kniha, která popisuje Simpsonuv příběh. Nejen o knize, ale o celosvětovém konopném hnutí se dozvíme v následujícím rozhovoru.

Jindřichu, Rickovu knihu je již několik týdnů možné zakoupit jako elektronickou knihu na jeho oficiálních stránkách www.phoenixtears.ca.

Jak jste zatím spokojeni s ohlasy a prodejem?

konopny vytazekProdeje se sympaticky zvyšují, kniha se momentálně překládá do 14 dalších jazykových verzí a přibývají další. Cílem je přeložit tuto a další dvě knihy, které dokončujeme, do těch světových jazyků, kterými mluví alespoň 3 miliony lidí, takže mě čeká spousta práce. Koneckonců překladatelství je mou původní profesí, léta jsem překládal i o (proti)drogové politice a podílel jsem se na vytváření české terminologie v oblasti závislostí.

Nejsem lékař a otevřeně to každému přiznávám – dává mi to ale svobodu mluvit o konopí tak, jak o něm mluvím. Jako nelékař totiž svá tvrzení nemusím zakládat pouze na tzv. tvrdých datech, která napsal někdo jiný přede mnou, a můžu svobodně mluvit o tom, co jsem viděl a zažil a na základě toho si interpretovat, že konopí léčí to a ono. Lékaři z toho samozřejmě chodí po stropě, protože oni musí postupovat podle daných pravidel, která pro mě osobně ale nejsou nijak závazná – mně nikdy nikdo žádnou lékařskou licenci nevezme, protože žádnou nemám ani nebudu mít.

Já vidím člověka, kterému výtažkem namažu rakovinu kůže a který ji má po pár dnech či týdnech vyléčenou. Tím je to pro mě vyřešeno, tato diagnóza byla ověřena, pojďme zkusit něco dalšího. Pro lékaře to je vyléčeno až tehdy, když je zdokumentována skupina třeba 5 tisíc pacientů sledovaných třeba 5, 10 nebo 20 let.

A ještě raději by byli, kdyby si to mohli porovnat v rámci dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie. Tu ale z mého pohledu v případě výtažku v podstatě stejně nejde provést, a to hned z několika důvodů. Hlavní je ten, že je to nesmysl. Přece nikdy nepošlu vědomě jednu skupinu pacientů na smrt, když vím, že výtažkem bych je mohl zachránit. S tím bych měl velký problém a asi bych moc nespal. A to by se mi nelíbilo.

I kdybyste takovou studii nakrásně chtěli provést, tak stejně nenajdete nic, co by chutnalo a účinkovalo stejně jako gram výtažku denně. Takže možnost, že by pacient „nevěděl nebo nepoznal“, jestli v sobě má nebo nemá výtažek, předem vylučuji. Dále nenajdete nic, co by vyřešilo vaše zdravotní potíže tak rychle jako výtažek – takže představa, že by se třeba zkoušela léčba artrózy kyčelních kloubů a jedna skupina by po pár dnech či týdnech užívání či mazání začala „běhat“, zatímco druhá by stále jezdila v bolestech na vozíku a sypala do sebe chemikálie, je pro mě neetická a nemorální.

Já bych to udělal tak, že by se lidem prostě a jednoduše poskytl výtažek jako potravinový doplněk. Tím pádem by si s ním mohli dělat, co by chtěli, a nemuselo by se čekat desítky let na to, až medicína stihne popsat ty stovky tun papíru, které se budou muset popsat v rámci práce na desetitisících nových studií, kterými bude nevyhnutelně přepsána medicína. Obzvláště se těším na moment, kdy se výtažek začne při studiích používat místo placeba – pokud výrobce prokáže, že je jeho lék či přípravek účinnější a bezpečnější než kvalitní výtažek, nechť ho prodává. Pokud ne, nechť ho neprodává. Přece nebudeme jíst léky, kterými si zničíme játra, když můžeme jíst výtažek, který nám játra dokáže zregenerovat a do toho nám ještě vyléčí, co je potřeba.

Fénixovy slzy rozhovor s Rickem Simpsonem a léčebné účinky konopí

[youtube video_id=“ULj_lfFiTIc“ width=“640″ height=“360″ ]

Budete knihu propagovat i jinak než na facebooku a Rickových stránkách?

konopny vytazekPropagace se bude postupně zlepšovat, v podstatě čekáme na adekvátní nabídku od někoho, kdo se postará o celosvětovou distribuci knih, kterých se dle mého skromného odhadu během následujících let pravděpodobně prodá či rozdá více než knih o Harry Potterovi.

A kdy se dočkáme české verze?

České verze se dočkáme, až ji přeložím, doufám, že to bude do letošních Vánoc. Nemám teď na překládání moc klidu, denně moderuji několik stránek na facebooku, odpovídám na emaily od pacientů z celého světa a radím jim, jak si mají zachránit život. Starám se o agendu Ricka Simpsona, dělám spoustu práce, kterou by jistě mohl či dokázal dělat lépe někdo jiný.

Pokud se nemýlím, Rick Simpson je nyní v Kanadě u své rodiny, jelikož byla před pár měsíci stažena všechna obvinění proti jeho osobě. Znamená to, že se situace v jeho rodné zemi změnila natolik, že by tam mohl začít opět aktivně působit? Anebo jaké jsou vaše nynější plány?

Obvinění byla řekněme pozastavena, nikoli zcela stažena, nebyl osvobozen, nikdo se mu neomluvil, nebyl ani kompenzován za ztráty a újmy spojené s tím, že se dva a půl roku nemohl vrátit domů. Nechtějí mu vrátit zabavené knihy a další poměrně důležité listiny, archív s fotografiemi a videonahrávkami pacientů atd. Rick teď strávil v Kanadě šest týdnů, po srpnovém Světovém konopném kongresu ve Slovinsku se teď věnujeme práci na dalších knihách a projektech, např. semináři, který proběhne v říjnu 2012 v chorvatské Opatiji. Rick Simpson, Max Igan, Ken O’Keefe, Ben Stewart – to je velmi unikátní kombinace velmi zajímavých lidí. To, že budu vystupovat po jejich boku, je pro mě velká pocta i odměna.

Věříš tomu, že se světový názor na konopí změní tak, abychom mohli tuto magickou bylinu opět využívat ke všeobecnému prospěchu všech lidí, jako tomu bylo po dlouhá tisíciletí?

O tom není pochyb, jinak to ani nejde zařídit. Konopí je zpátky na scéně a z té už ho nic nikdy nedostane. Systém se chvilku bude cukat, budou vést učené řeči o tom, jak si to musí „prozkoumat“ a bude se debatovat o tom, jestli by náhodou na konopí či výtažku nemohla vznikat závislost a podobné nesmysly. Ne, nemohla. Na výtažku fyzická závislost nevzniká a ani dost dobře vzniknout nemůže. Budete-li cítit potřebu užívat výtažek, bude k tomu pravděpodobně nějaký vnitřní důvod nebo si konopím prostě a jednoduše budete chtít logicky udržovat homeostázi (rovnováhu) v těle, případně se výtažkem budete chtít průběžně detoxikovat a odstraňovat z těla to, co se v něm vytváří díky škodlivým vlivům životního prostředí a následkům havárie jaderné elektrárny v japonské Fukushimě atd. I kdyby nakrásně na výtažku nějaká závislost opravdu vznikala, tak vám to bude stejně úplně ukradeno, když si výtažkem budete mazat spáleninu, odřené koleno, vymknutý kotník nebo vyhozené ploténky.

Každá rozumná a odpovědná matka bude chtít mít doma kyblík výtažku. Jen to chce, aby se o něm lidé dozvěděli všechno to, co jim lékaři měli říkat od mala – tedy že když to bolí, pálí nebo svědí, tak namazat, když se objeví zdravotní nekázeň v těle, tak jíst výtažek a rychle do postele.

Obzvláště dětské popáleniny je totiž nutno namazat pokud možno okamžitě poté, co vzniknou, a matky v pátek navečer popálených nebo hejnem vos popíchaných dětí rozhodně nebudou mít čas ani náladu poslouchat nějaké povídání o tom, že lékárna bude otevřena až v pondělí a že si předtím stejně musí vyřídit licenci a že to bude trvat několik měsíců atd.

Nezapomeňme např. na to, jak skvěle působí konopí proti otokům mozku po nárazu do hlavy – tady opět není čas čekat ani minutu a každý rodič ví, jak snadno a rychle může dojít k úrazu. Je nutno zajistit co nejvyšší dostupnost výtažku pro kohokoli a pokud možno kdykoli a kdekoli, nikdy nevíte, co se komu může stát, a čím dřív poraněný pacient dostane výtažek, tím lépe pro jeho léčbu. I těch 15 minut, během kterých se údajně dostane záchranka na každé místo v ČR (což samozřejmě není pravda, jak potvrdí obyvatelé mnohých odlehlejších vesnic), někdy může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. A budete-li u sebe mít výtažek a budete-li vědět, co s ním dělat, můžete ten rozdíl významně ovlivnit a ve většině případů smazat…

Jakou roli v tomto „přerodu“ podle tebe hraje (nebo bude hrát) konopný výtažek a činnost lidí jako je Rick Simpson?

fenixovy-slzyRick Simpson je v tomto v podstatě zásadní osobnost. Ne že by „vymyslel“ něco, co lze pojmenovat jako konopný výtažek – farmaceutické firmy používaly po staletí různé formy konopných výtažků a tinktur pro léčbu stovek diagnóz od kožních problémů, zánětů a bolestí kloubů nebo svalů přes astma a chronickou obstrukční plicní nemoc až po migrény a nespavost. Jde ale o to, že jej znovu zpopularizoval, a hlavně o to, že světu řekl, jak se to má dělat, jak správně vyrábět výtažek a jak ho užívat k léčbě rakoviny, cukrovky, artrózy, chronických bolestí a tisíců dalších zdravotních problémů.

Menší potíž nastala s tím, že naše současné poznatky přesahují hranice chápání moderních lékařů. Prostě si nedokáží představit, že by něco takového, co funguje jako výtažek opravdu mohlo existovat, a tak se na to ani nejdou podívat. Stále dokola se opakuje argument, že „kdyby výtažek opravdu dokázal to, co říkáme, tak by ho lékaři používali“. Jenomže ti ho nemají od svých nadřízených k dispozici právě proto, že dokáže, co dokáže, a jejich nadřízení a majitelé nadnárodních korporací to velmi dobře vědí.

Konopný výtažek dokáže nahradit v podstatě všechny chemické léky a stejně tak platí, že co lze vyrobit z ropy, jde vyrobit z konopí, je to stejná molekula. A kdo by platil 40 korun za litr paliva, kdyby si ho mohl pořídit od místního farmáře za pětikačku? A kdo by platil milion za chemoterapii, kdy by mohl dostat dávku kvalitního výtažku z na polích pěstovaného konopí třeba za tisícovku? A obhájí si nějaká vláda, že o tomto všem věděla, ale nejednala? Podle mě ne.

Současná legislativa v ČR. S Rickem jste v roce 2009 na vlastní náklady absolvovali turné po České republice, kde jste veřejně prezentovali veškeré informace o léčebných vlastnostech Fénixových slz. Rick dokonce sepsal veřejný dopis příslušným státním orgánům s nabídkou možné spolupráce při výzkumu a výrobě tohoto léku. Pokud vím, z oficiálních míst se vám nikdo neozval. Od té doby uběhly již téměř tři roky. Změnilo se v tomto ohledu něco?

Nezměnilo, oficiálně nás stále nikdo neoslovil. Spíš se zvyšuje počet různých urážek směřovaných na naši adresu, což beru s povděkem, protože vím, že to je první fáze zvykání si na novou realitu. Teď kladou odpor a nadávají nám. Až jim časem dojde, že chceme jen to, aby měli sami k dispozici to, co stejně budou dříve či později potřebovat, a že to děláme i pro ně, budou děkovat.

Co si tedy myslíš o tom, jak politická i lékařská veřejnost odmítá slyšet a vidět po internetu kolující nové a nové případy „zázračných“ vyléčení „nevyléčitelných“ nemocí pomocí konopného výtažku připraveného metodou Ricka Simpsona? Proč novináři, jako například známý bojovník za marihuanu Jiří X. Doležal z Reflexu, vůbec nereagují na nabídky doložených svědectví, obrazových důkazů a lékařských zpráv, i když by se mělo jednat o naprosto zásadní téma?

Já už si o tom nemyslím v podstatě nic a dnes už jsem rád, že o tom JXD nepsal. Mrzí mě, že výtažek dodneška pořádně nevyzkoušel, před lety jsme mu nabízeli, že by jako známý exhibicionista měl být mezi prvními, kdo v ČR zbaští 60 g v online přenosu. Odmítl. Nedávno jsem ho provokoval příběhem pacienta, kterému po mazání hlavy výtažkem začaly znovu růst vlasy, a to už zájem projevil. Akorát že teď už zájem nemám já, takže si ten výtažek na svou pleš bude muset zajistit sám.

Určitě jsi dobře obeznámen s připravovaným návrhem legálního využití lékařského konopí. Tento návrh je značně kontroverzní a dokonce vyvolává odpor mezi zastánci legalizace. Můžeš nám tu situaci trochu popsat ze svého pohledu? Jak se stavíš k současným návrhům a co bys na nich změnil – jak s ohledem na využití výtažku, tak s ohledem na stupeň kriminalizace samopěstitelů.

Tohle by bylo na dlouhé povídání. Já se na to od dětství dívám tak, že žádnou kytku nemá kdo co zakazovat, na to nikdo nemá právo, ačkoli se to děje. Současný bezzubý návrh je uměním kompromisu a byl sestrojen tak, aby prošel, respektive aby musel projít. To má své výhody, lepší nějaké konopí než žádné konopí a aspoň si na to lékaři, zdravotní sestry a další začnou zvykat.

Z mého výtažkářského pohledu ten návrh ale obsahuje spoustu hrubých chyb. Myslím si, že se jeho sestavovatelům nepodařilo rozhodovatelům dobře vysvětlit, s čím vlastně mají tu čest, jinak by museli vědět, že za konopí nikdo nemůže být trestán ani postihován. Bez praktické zkušenosti s výtažkem jsou mnohá naše tvrzení považována za přinejmenším nadsazená – dokud si to člověk neohmatá, tak se tomu všemu špatně věří. Ale jak jim vysvětlit, co konopí dokáže, když dodneška není na vládních serverech víceméně ani zmínka o Rickovi Simpsonovi a jeho práci, když se z akademických facebookových stránek mažou odkazy na Útěk před lékem a další informace o výtažku a když zainteresovaní ani nepřijmou nabídku soukromých seminářů? To je prostě pakárna.

Podle mě by bohatě stačilo, kdyby pro aktivní konopí platila stejná pravidla jako pro pěstování konopí technického. I tato pravidla jsou nesmysl, pěstování konopí by nemělo býti regulováno o nic více, než pěstování jiných rostlin. Do 100m2 je to tvoje věc, nad 100m2 to nahlas orgánům a nechej si to zkontrolovat podle standardních zemědělských postupů. V jednoduchosti je krása.

Jindřichu, určitě jsi během posledních týdnů také dostával „gratulace“ k legalizaci konopí pro léčebné účely v naší zemi. Mnozí lidé získali falešnou představu, že je dobojováno a konečně došlo na opravdové „zpřístupnění“ konopí pacientům. Jaký je tvůj pohled na celou věc?

fenixovy-slzyMůj pohled na tuto věc je poměrně dobře znám a nic jiného než 100% legalizaci konopí si nedokážu představit. Jednoduše proto, že to jinak udělat nelze. Současný stav je uměním kompromisu. Zákon byl koncipován tak, aby prošel, a on prošel, což je při všech výhradách, které můžeme oprávněně mít, nutno považovat za velký úspěch. Především proto, že díky tomuto zákonu bude možno konečně znovu provádět oficiální výzkum konopí. A jakmile nám dovezou nějaké legální konopí a nechají nás konečně předvést, co všechno se s konopím dá dělat, plná legalizace na sebe nenechá dlouho čekat.

Počítá vůbec tato novela s využitím konopného výtažku při léčbě? Anebo budou mít pacienti k dispozici pouze syrové konopí a mastičky?

Jestli tomu dobře rozumím, tak si naši politici tradičně nepřečetli, co vlastně podepisují, takže se do zákona podařilo bez větší debaty dostat to, že výtažky z konopí se budou moci vyrábět v každé lékárně. Tím pádem je z mého pohledu napůl vyhráno. Tohle je opravdu husarský kousek, za který si jeho autoři zaslouží vyznamenání. Takže odpověď zní: ano, výtažky se v léčbě budou užívat. A dobré je také to, že jestli tomu dobře rozumím, tak by si v ČR měl být schopen s předpisem od lékaře pořídit výtažek každý občan EU a v podstatě i každý turista.

To by bylo skvělé. Na druhou stranu, jednou z hlavních nevýhod zákona v současné podobě je to, že seznam nemocí, na které bude konopí možné v tuto chvíli předepisovat, je velice krátký. Které další choroby a diagnózy ti na seznamu nejvíce schází?

On ten seznam je jakoby krátký, ale také je poměrně všeobsažný. Já jsem chtěl, aby tam byla uvedena post-traumatická stresová porucha, tím pádem by výtažek mohl získat opravdu téměř každý – kdo z nás nezažil např. v dětství nějaké trauma, kvůli kterému dodnes zažívá stres a úzkost? Ale jsou tam uvedeny bolesti při rakovině a platí, že si pacient může zvolit, jestli chce podstoupit chemoterapii a ozařování, nebo ne. Takže informovaný pacient může lékaři říct, že si vezme jenom výtažek na bolest, a pokud se mu během několika měsíců bez bolestí ta rakovina vyléčí, tím lépe. Oficiálně konopný výtažek jako lék první volby na rakovinu od lékaře nedostanete ještě pěkných pár let, oni si to nejdříve budou muset ověřit těmi svými brutálními metodami včetně vražd pacientů v kontrolním vzorku, který bude dostávat jenom placebo. Na tom se já nebudu nikdy podílet, takže budeme muset počkat, až ty studie udělají ti, kterým nevadí, že „v zájmu vědy“ zabijí své pacienty.

Jak léčit konopným výtažkem

Mohl bys čtenářům vysvětlit základní rozdíly a výhody použití výtažku na léčbu různých onemocnění? Proč by měl být výtažek k dispozici?

konopny vytazekV podstatě existuje pět základních způsobů, jak užívat výtažek při léčbě. Můžete ho jíst, užívat v čípcích, mazat ho na kůži, kouřit z vaporizéru a užívat injekčně. Injekční užívání zatím vynechme, to bych opravdu nechal kvalifikovaným osobám. Málokterému pacientovi se podaří trefit se injekcí přímo do nádoru v mozku, výtažek je třeba ředit, je nutné znát přesnější dávkování, hrozí nebezpečí zanesení infekcí do rány atd. Pokud ale budete vědět, co děláte, tak pomocí kombinace konzumace výtažku, rektální nebo vaginální aplikace čípků s výtažkem, mazání ve formě mastí, olejů, gelů, krémů a tinktur a kouření výtažku ve vaporizéru vyléčíte nebo dostanete pod kontrolu prakticky každou nemoc, na kterou si vzpomenete – od rakoviny přes cukrovku, artrózu, glaukom, dnu, Crohnovu nemoc, hemoroidy… Neříkám tím, že vyléčíte vždy každého pacienta v každém stadiu nemoci, zůstaňme přece jen oběma nohama na zemi, ale rozhodně si výtažek poradí s drtivou většinou zdravotních potíží a leckdy dokáže zachránit i pacienty, nad kterými už lékaři zlomili hůl. A těm, které nezachráníte výtažkem, aspoň zajistíte maximální kvalitu života.

Odhadem říkáme, že se pomocí výtažku dá řešit 90 % všech zdravotních potíží bez nutnosti asistence lékaře. Zbývajících 10 % budou opravdu závažné úrazy, zlomeniny, infarkty, bypassy, výměny kyčelních kloubů atd. Dokážete si představit, že by do nemocnic chodilo jen 10 nebo 20 % pacientů, kteří tam chodí dnes?

Já ano a nemám s tou představou žádné potíže. Každá návštěva nemocnice představuje riziko infekčního onemocnění. Každý, kdo někdy viděl mikrobiologické rozbory vzorků z čekáren nebo ordinací, vám potvrdí, že těm místnostem a budovám je lepší se vyhnout širokým obloukem. I z tohoto pohledu tedy výtažek představuje možnost obrovských úspor. O tom, že každé operaci je nejlepší se vyhnout, snad také nemusím nikoho přesvědčovat. Takže by opět bylo lepší, kdyby pacienti před dlouhodobě plánovanou operací nejdříve snědli např. 60 gramů výtažku, a pak by se znovu zhodnotilo, jestli je ta operace opravdu nutná. Postup léčby je vždy v podstatě stejný. Pacient si nejdříve musí zvyknout na účinky výtažku a postupně si vybudovat toleranci. Začíná se s cca 0,01–0,02 gramu výtažku (dávka přibližně o velikosti půlky zrnka suché rýže) třikrát denně a poté se vždy po čtyřech dnech dávka zvýší. Cílem je, aby pacient během několika týdnů dokázal sníst gram výtažku denně ve třech dávkách (3x 0,33 gramu výtažku denně). Podrobnější instrukce ohledně výroby a užívání výtažku jsou uvedeny na stránkách uvedených na začátku rozhovoru.

Nejlepší možný zdroj

Co si myslíš o plánu dovážet konopí ze zahraničí? Zvládli bychom si kvalitní konopí vypěstovat sami již dnes?

Jestli tomu dobře rozumím, tak k tomu, aby se u nás mohlo pěstovat konopí, bude potřeba ještě změnit několik dalších zákonů a to ještě potrvá asi rok nebo dva. Půjde především o to, jestli si tu finanční ztrátu nechají líbit zemědělci. Ti by měli po státu požadovat, aby již letos mohli pěstovat konopí pro celý svět. Naši zemědělci vám vypěstují, co bude potřeba, ale musí vědět, že za to dostanou zaplaceno. To je poměrně jednoduchá logika. K většímu rozvoji pěstování konopí bude nutno znovu vybudovat síť – a tady by měl pomoci stát a evropské fondy, toto zemědělci sami nezvládnou.

Finanční náročnost takových akcí přesahuje jejich možnosti a tírna by měla být do 50 kilometrů od pole, jinak je to ekonomicky neefektivní. Dovoz ze zahraničí je lepší než nic a nějaké konopí je lepší než žádné konopí. Stát bude nakupovat obrovské množství konopí, takže věřím, že si dokáží sjednat dobrou cenu. Ta by se měla pohybovat mezi 200–500 korunami za kilo ručně sbíraného a přírodně sušeného konopného květu pěstovaného na poli. Konopí pěstované pod umělým osvětlením by se nemělo vykupovat za více než 10–20 tisíc korun za kilo sušených květů.

Hodláš se ty osobně na domácí půdě ještě nějak angažovat?

Bude-li český stát mít zájem, rád se stanu na první rok odborným garantem pro nákup konopí, klidně bezplatně, abychom se vyhnuli nějakým řečem o střetech zájmů. Konopí by měl nakupovat někdo, kdo ví, co kupuje. Navíc je nutno, aby se to od začátku dělalo správně, a já jsem Ricka Simpsona přivezl do ČR především proto, abychom se to hned naučili dělat tak, jak se to dělat má. Smutná pravda je ta, že i přes všechny mé vzdělávací snahy jsem v ČR patrně stále jediný, kdo ví, co je potřeba zajistit, jak má vypadat kvalitní výtažek a jak se má používat v nejrůznějších situacích při záchraně života. Navíc někdo bude muset naučit lékaře pracovat s výtažkem a opět by bylo lepší, kdyby je to učil někdo, kdo tomu rozumí, a ne někdo, kdo bude experimentovat s pacienty a „vlastními metodami“. Po návratu do republiky ze služební cesty do Kostariky a následně Hondurasu, kde nás s Rickem nechali mí bývalí „spolupracovníci“ bez jakýchkoli prostředků, aby si mohli prodejem mých výrobků našetřit na vytvoření vlastní konopné firmy, která prodává masti pod cenou, jsem byl upřímně zděšen nekvalitou nabízené kosmetiky i výtažků. A nejvíce zděšen jsem byl nekvalitou výtažků dodávaných těmi, kteří se tváří jako „experti“ – takové výtažky obvykle nestojí za nic a sám bych je nepoužil ani k rekreaci.

Hlavní problém současné léčby konopným výtažkem vidíš tedy v tom, že je pro většinu lidí těžké rozpoznat opravdu kvalitní a vhodný extrakt?

fenixovy-slzyPřesně tak. A další potíž je v tom, že se u nás objevila spousta „umělců“, kteří si myslí, že léčbě výtažkem rozumí víc než ti, kteří jim napsali a přeložili instrukce, jak se má výtažek používat. Žáci se snaží být chytřejší než učitelé. Což je samozřejmě teoreticky v pořádku, výzkum nelze zastavit, ale neměli by to odnášet jejich nevinní pacienti. Metoda Ricka Simpsona je momentálně jediná opravdu ozkoušená a funkční metoda léčby rakoviny konopným výtažkem. Kdokoli, kdo vám začne říkat, že Simpsonův protokol „není nutno dodržovat tak striktně“, je obyčejný podvodník a šarlatán a od takového dodavatele výtažku okamžitě utečte, než svými špatnými radami zabije vás nebo vašeho pacienta. I takové případy už se staly, obvykle kvůli obyčejné lidské hlouposti, zarputilosti a hloupé ješitnosti. Jednodušší, rychlejší, ekonomičtější a účinnější základní metodu výroby výtažku, než je ta, kterou doporučuje Rick Simpson, jednoduše nenajdete.

Není tam víceméně co vylepšovat, pokud zopakujete postup dle jeho instrukcí a použijete-li doporučené výchozí suroviny, vyrobíte stejný výtažek, se kterým bychom pracovali my. Trpíte-li obsedantní představou, že ve výtažku je nějaké výraznější množství zbytků rozpouštědla, které by vám mohlo ublížit, pořiďte si vakuové destilační zařízení a výtažek si ještě pro váš pocit jistoty dočistěte. Nedávno jsme se s Rickem rozhodli, že začneme doporučovat i metodu revaporizace výtažku. Hotový výtažek se jednoduše nechá vypařit ve vaporizéru a zkondenzovaný přečištěný výtažek se zachytí. Takové výtažky bývají ještě silnější a účinnější, takže tento krok asi brzy zavedeme jako povinnou součást postupu. Hlavní výhoda je ta, že se takto dají jednoduše zušlechtit i méně kvalitní výtažky (jako ty, které jsou momentálně obvykle nabízeny, obzvláště těmi, kteří k výrobě výtažku používají alkohol), takže tato metoda bude sloužit i jako ochrana zákazníků. V podstatě je to stejné jako převařit si mléko, žádná velká věda.

V několika zemích (v Izraeli, Kanadě, Holandsku nebo v 18 státech USA) existují programy léčebného využití konopí a vědeckého výzkumu již hezkou řádku let. Kde bychom se podle tebe měli nechat inspirovat?

Všude a nikde, měli bychom si to udělat po svém. Žádný ze současných modelů není dostačující, v podstatě jsou to jen dobře vypadající nesmysly. Nevím o jediné nemocnici nebo zemi, kde by opravdu uměli pracovat s výtažkem, nevím o jediném lékaři, který by s výtažkem opravdu uměl zacházet. A to není nic, z čeho bych měl radost, ba naopak. Dávat pacientům vaporizovat nebo kouřit konopí je sice hezké a záslužné (a i to umí leckdy pomoci), chcete-li ale zažít celé spektrum toho, co nabízí konopný výtažek, musíte ho jíst. A pokud vím, tak s výtažkem Ricka Simpsona (tj. velmi potentním a sedativním konopným výtažkem s 95–98 % THC) ještě nikde oficiálně nepracují. A nepracují-li s tou nejpotentnější a nejúčinnější formou konopné medicíny, potom logicky nemohou dosahovat těch nejlepších výsledků a logicky neposkytují svým pacientům maximální péči. I s konopným výtažkem se musí umět pracovat.

zdroj konoptikum

Akce semena konopi Nuka Seeds

99 komentářů

 1. přenechám fénixovy slzy...
  http://www.bazar.cz/xad6774038-fenixovy-slzy.aspx

  Odpovědět
 2. Mohu poskytnout k léčbě kvalitní fenixovi slzy a nasti které jsou vyrobeny přesně dle návodu Ricka Simpsona včetně dekarboxilace.odruda je White rusia. pokud máte zájem pište na: krutas.jk@gmail.com

  Odpovědět
  1. Dobry, je ponuka.aktualna?

   Odpovědět
  2. dekarboxYlace, když už. ale toto není server určený k reklamě.

   Odpovědět
 3. Zhanam kupim z marihuany vytazok olej THC v injekcnej striekacke davkovanie poznam len zhanam vytazok cisty 100%-THC Dakujem.Som onkolo.pac.

  Odpovědět
  1. Dobry deň. Máte s tým skúsenosti ? Napíšte mi prosím, mám tiež chorého manžela. Ďakujem.

   Odpovědět
   1. Dobrý den myslíte si že by Fenyxovy slzy pomohli na rakovinu

    Odpovědět
    1. Dobrý den, měli bychom zájem o fenixovy slzy , cipky s vysokým thc, kde mohu objednat? Dekuji

     Odpovědět
 4. dobry den jsem diabetik 1 stupne mam amputovane prsty na nohach a ted mne chteji amputovat pulky chodidel mam v nich stale zanety a chycene kosti muzete poradit schanim nejakou pomoc moc se mi do amputace nechce dekuji

  Odpovědět
 5. Můj bratr má nádor na mozku,f.s. jsem mu dávala 2 krát denně, potřebuji další,nechci ho ztratit! 4 ml. Jako vždy.tel.720174511

  Odpovědět
 6. Moje sestra ma sklerodermii. Nemoc jí postihla plíce, spatne se ji dycha. Na jare prodelala zapal plic. Myslite, ze by slzy zabraly I na tuto nemoc ?

  Odpovědět
  1. Fenixovy slzy v tomto pripade spise ne. Doporucuji vaporizovat ! a dostat tak lecebnou latku z konopi primo do plic, urcite to pomuze

   Odpovědět
 7. Hezký den, máte zkušenosti s léčbou roztroušené sklerozy? Pokud ano, v jakém dávkování a v jaké podobě? Moc děkuji, L.

  Odpovědět
 8. Dobrý den,
  zní to až pohádkově, když člověk čte, jaký jsou Fénixovy slzy zázrak, ale nikde se člověk nedočte možných rizik.. I můj známý si je objednal od yogin@email.cz a byť při užití postupoval přesně dle návodu, tak ho záchranka musela po několika hodinách od užití odvýzt do nemocnice a dá se říct, že měl namále, takže lidi, bacha na to!! Oni ty lékařský studie o nežádoucích účincích léků přece jen na něco jsou, v tomto případě to lidi vyráběj a nemusí to mít ověřený a člověk pak hazarduje s vlastním životem, takže si dávejte pozor na lidi, od nichž F.slzy kupujete a zároveň berte v potaz, že nežádoucí účinky nejsou doloženy žádnejma studiema a neví se tedy přesně, jak na F.slzy může konkrétní jedinec reagovat!!

  Odpovědět
  1. Dobrý den, to by chtělo znát více detailů, určitě musel známý udělat někde chybu. Nám tedy slzy od toho samého člověka strašně pomohly, užívá je celá rodina a nedáme na ně dopustit.

   Odpovědět
  2. Dobry den, skoda ze se o tuto zkusenost dotycny nepodelil semnou. Nicmene to vidim tak, ze pan uzil vetsi davku z cehoz se mu napr. rozbusilo srdce, snizil tlak, nebo citil nejaky jiny pocit ze ktereho se polekal, dostal panicky zachvat a zavolal si zachranku. FS uzivaji jak starsi lide tak i deti a snasi to bez problemu. Zdravi yogin

   Odpovědět
   1. ano to bude pravdepodobne tento priklad. Zmena vnimani/vedomi miva tento efekt velmi casto.

    Odpovědět
   2. Mám naprosto stejnou zkušenost s bušením srdce, třesavky, návaly horka, zpomalením času a paranoiou + strach z usnutí (z toho, že když zavřu oči, tak se něco stane). Stalo se mi to tehdy, když jsem s výtažkem teprve začínal a neodhadl jsem míru. Pokaždé, když se podobné účinky dostaví, tak vím, že musím snížit dávku. Jsem dlouhodobý uživatel, takže mohu potvrdit, že krom nepříjemných účinků na psychiku (při vyšší dávce než je tělo zvyklé) jsem na nic jiného nenarazil.

    Odpovědět
   3. dobry den, mame v rodine pani, kt ma rak prsniku posledne stadium, uz nad nou lamu hul, chcem jej pomoct - vedel by ste mi poslat cipky? rada by som vam zavolala.
    ma to velmi skarede, vyzera to ako vred a strasne bolesti. budem velmi vdacna. mozno aj slzy bude potrebovat. chcela by som jej velmi pomoct
    bea 0905511388 slovensko

    Odpovědět
 9. Dobrý deň. Sú ty aj na liečbu reumatoidnej artritidy? Lekár mi predpisal metotextrat - ktorý som samozrejme odmietla. Ďakujem

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   pro léčbu revmatické artitidy by vám mohl pomoci CBD olej spojený s domácí konopnou mastí. CBD olej máme v nabídce a to hned ve 3 variantách. Zde je odkaz: https://growmart.cz/grow-shop/konopna-lekarna/konopny-extrakt/

   Odpovědět
 10. Dobrý den,
  musím i já přidat svoje zkušenosti, protože se tímto moc nechlubím. Už půl roku bojují s nádorem v prsu a skoro půl roku užívám tento výtažek a můžu vam říct že tak jsem se snad nikdy nenasmala jako během chemy, kterou už mimochodem dostávám podruhé. Ano byly stavy paniky a schizy a pomalu i volání sanitky, ale dá se to přežít musí u vás někdo být a uklidňovat. Tak že přeji všem zdravé užívání.

  Odpovědět
  1. Dobrý den, potřebovala bych fénixovy slzy pro svého nemocného dědu, má rakovinu plic, mohu se zeptat, kde jste je sehnala? Dekuju

   Odpovědět
 11. Jak začít s dávkováním FS ve formě čípků? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   můžete nám prosím upřesnit jaké dávkování máte na mysli ? Pokud se vám jedná o dávku kterou máte dát do jednoho čípku tak by to mělo být množství ve velikosti zrnka rýže.

   Odpovědět
 12. Dobrý den, mám dcerou s autismem a LMR. Jde mi o její psychický stav: často působí jako smutná, vystrašená, v depresi. FS působí prý i jako antidepresivum. Doporučíte mi co by bylo nej? Předem velmi děkuji.

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   pro vaši dceru by byly spíše vhodnější kapky s CBD takzvaný CBD olej. Ten máme v našem sortimentu a zde je odkaz : https://growmart.cz/zbozi/cibdol-10-cbd-olej-konopny-extrakt/

   Odpovědět
   1. Zdravím, máte prosím nějaké reference ohledně vyléčení rakoviny pomocí CBD oleje?Potřebuji mít nějaké informace, abych vůbec příbuzné přesvědčil aby to teta případně brala.Teta má rakovinu(ledviny,střeva) v těžkém stádiu, tak že prozatím bude umístěna do hospicu,pak na ní budou zkoušet experimentální léčbu, to si z ní akorát udělají pokusného králíka.Zatím si teta nepřeje a ani strýc aby se zkoušela alternativa, nevím jak je mám přesvědčit,když času je málo a nevěřím doktorům že jí dají do pořádku..., prozatím chci jít cestou jen olej s CBD, potom plnohodnotné FS včetně THC.Předem moc děkuji za odpověď Martin mohykan81@seznam.cz

    Odpovědět
    1. Dobrý den

     samostatné CBD toto dle našeho osobního názoru nedokáže. Vždy musí být přítomno i THC které je v boji s rakovinou rozhodně účinné. Pokud budete chtít kontakt na prověřeného výrobce FS stačí nám napsat a mi vám jej zašleme.

     Odpovědět
 13. Mám neuropatii - užívám olej. kapky 5% CBD, čípky 10% CBD na tišení bolesti. Jaké čípky, bez THC máte v nabídce ?

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   bohužel momentálně máme v nabídce jen CBD oleje ovšem v blízké době přidáme nové produkty s CBD.

   Odpovědět
 14. Dobrý den, hledám fénixovy slzy všude kde se dá a doufám, že vy mi pomůžete. Můj děda (68) má rakovinu plic a doktoři ho poslali domů, že by to chemoterapie akorát urychlila. Prosím napište mi.

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   pro léčbu rakoviny plic je nejlepší paradoxně kouření konopí přes Vaporizér. Ovšem vám pošleme kontakt na váš email.

   Odpovědět
 15. Dobrý večer,
  mám rakovinu močového měchýře. Jsem již po druhé operaci. Prosím o radu a doporučení.
  Moc děkuji.

  Odpovědět
  1. Rada a kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
   1. Dobrý den, bohužel žádná rada ani kontakt mi nepřišel. Děkuji. Alex

    Odpovědět
    1. Dobrý den

     na váš email byl odeslán kontakt a informace o léčbě.

     Odpovědět
 16. Dobrý den, chtěl bych poprosit také o zaslání kontaktu. Případně nějaké info.
  Děkuji

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 17. Dobrý den,
  nabízím pro léčebné užívání kvalitní fénixovy slzy.
  kontakt:lecebneFS@centrum.cz

  Odpovědět
 18. Dobry den ..mam nemocnou 20 letou dcerku ma crhonovu nemoc lely ktete bere ji nedelsj dobre ma vsechny nezadouci ucinky ..nemuze brat je dal snizuje se davka a ji i zhorsuje celkovi stav ...vsude schanim fenixovy slzi ale mam sileny strach koupit z ruky a podat ji je ze urcity clovek nebude vyrabet slzy podle predpisu a me dceri to uskofi..prosimvas mate skusenost z nekym od koho kupujete a je na nej spoleh mocinky dekuji .. dadinka1979@gmail

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   na Cronovu nemoc více zabírá CBD než THC můžeme vám doporučit CBD kapky které máme v nabídce popřípadě napsat na kontakt který vám zašleme zda nemá k dispozici CBD FS.

   Odpovědět
 19. Dobrý den, prosím ktery vaporizer je vhodný pro FS?

  Odpovědět
 20. Dobrý den, mám dotaz na FS. Má s nimi někdo zkušenost při léčbě akutní leukémie? Jsem po transplantaci, ale ta se moc nepovedla a doktoři řekli, že už nemůžou nic dělat. Slzy se mi líbí a rád bych je vyzkoušel, ale nemám vůbec ponětí jak to funguje. Četl jsem je, že je lepší je podávat formou čípku než přes žaludek. Můžete mi k tomu něco napsat? Děkuji.

  Odpovědět
 21. Dobrý den mel bych zájem o kvalitný FS .rakovina slinivky,oka a žlučníka. Dekuji

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 22. Poprosím o zaslanie kontaktu a info.dekuji pekne

  Odpovědět
 23. Dobrý den, také prosím o kontakt na možné objednání kvalitních Féixových slz (onkologické onemocnění)
  veronika44@seznam.cz Děkuji

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
   1. Dobrý den, rád bych koupil kvalitní FS pro svého bratra. Má rakovinu v posledním stádiu. Lékaři mu dávají jeden až čtyři měsíce života. Má nádory na mozku a plicích. Prosím o kontakt i způsob a dávkování. Spěchá to,pomozte prosím. Budu Vám nesmírně vděčný. Díky moc

    Odpovědět
 24. Dobrý den, prosím o kontakt, potřebuji čípky s FS pro maminku, má rakovinu konecniku. Čeká ji ozařování a chemo. Spěchá to, děkuji.

  Odpovědět
  1. Dobrý den, prosím o kontakt na možné objednání kvalitních Fénixových slz (onkologické onemocnění prsníka a uzlín). Vďaka.

   Odpovědět
   1. Kontakt vám byl odeslán.

    Odpovědět
  2. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 25. Dobry den,
  rada bych u Vás odebirala tinktury masti i olej pro onkologicke pacienty .
  Děkuji Gabriela

  Odpovědět
 26. Dobrý deň.. Prosím o radu..mamka ma nádor na konečníku. Prerastrny do malej panvy.. Po ozarovani a chemo.. Ma bolesti v oblasti nádoru a ožarovania. (po ozarovani sú bolesti podstatne väčšie.. Nádor sa nezmensil. Momentálne užíva chemo v tabletkovej forme..

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 27. Dobrý den. Mám neuropatické bolesti takřka v celém těle, téměř nepohyblivé atrofické dolní končetiny, postupně nepohyblivost a bolestivost přes kyčle, bedra až do hrudní páteře. Jsem po dvou operacích páteře a můj stav se nelepší, spíš naopak. Od lékaře mám naordinovány léky na tišení bolesti. Nebýt toho, že mám CBD olej, mastičky a čípky, tak si neužiji jediné příjemné chvilky. Nakoupil jsem si vaporizér, aby byl kontakt organismu s CBD co nejlepší, ale nemám kvalitní materiál s vysokým obsahem CBD. Na nákup a kvalitu na "černém trhu" nechci spoléhat. Vyšší obsah THC můj organismus nesnáší. Mohu dostat konkrétní kontakt na seriozní osobu se zkušeností ?

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   ve vašem případě by bylo nejlepší si vypěstovat CBD konopí svépomocí. Na trhu se objevilo spoustu nových CBD odrůd které mají minimální množství THC okolo 1% pro příklad vám posíláme 2 druhy feminizované a 2 druhy samonakvétací které vám můžeme vřele doporučit.

   https://growmart.cz/zbozi/dinamed-cbd-plus/
   https://growmart.cz/zbozi/candida-cd-1/

   https://growmart.cz/zbozi/dinamed-cbd-auto/
   https://growmart.cz/zbozi/tonic-ryder/

   Odpovědět
 28. Dobrý den, rád bych koupil kvalitní FS pro svého bratra. Má rakovinu v posledním stádiu. Lékaři mu dávají jeden až čtyři měsíce života. Má nádory na mozku a plicích. Prosím o kontakt i způsob a dávkování. Spěchá to,pomozte prosím. Budu Vám nesmírně vděčný. Díky moc

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   váš dotaz jsme vyřešily telefonicky.

   Odpovědět
 29. Dobrý deň, obraciam sa na vás ohľadom rady a názory. Pred mesiacom diagnostikovali mojej mamke, 66rocnej pani, zhubný nádor pankreasu. Absolvovala ultrazvuk, pet CT, biopsiu.Tumor jej narástol 3,5 CM, prerástol do pecene, okrem toho sú metastázy v pľúcach. Čakáme na výsledky z histol. a cyt. Mamka od posledného zákroku -biopsie, trpí nechutenstvom (výrazne schudla), unavou a hlavne nespavostou. Podla inf. od lekára ju čaká chemo a radio. Prosím, môžete mi napísať váš názor na situáciu, ako by som jej mohla zmierniť bolesť, únavu a hlavne nespavostou? Aký prostriedok by mohla užívať, ako by som ho mohla ziskat keďže čas je neuprostny? Som zo Slovenska, prosím, viete mi pomôcť? Veľká vďaka,

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   na váš email jsme poslali kontakt na prověřeného výrobce extraktu který by vám mohl pomoci. S ním můžete probrat i co vás trápí. Poradí vám jak dále postupovat.

   Odpovědět
 30. Dobrý den, sháním Fenixovy slzy pro svoji mamku, která trpí rakovinou a má metastáze na játrech a plicích. Byla bych ráda za jakýkoliv kontakt na ověřeného prodejce.

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 31. Dobry den, taky bych Vas poprosila o kontakt na provereneho vyrobce extraktu. Dekuji moc.

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
   1. Zdravím, můžete mi prosím poslat kontakt na prověřeného výrobce fénixových slz včetně THC i CBD, předem moc děkuji.Slunce v duši

    Odpovědět
    1. Kontakt vám byl odeslán.

     Odpovědět
 32. Dobrý den, jsem taky onkologický pacient (C61 prostata). Prosím o kontakt na spolehlivého seriozního dodavatele FS, ev. konopních čípků. Děkuju

  Odpovědět
 33. Dobrý deň, mohla by som sa s Vami spojit telefonicky? Veľmi pekne ďakujem.

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   zde jsou tel. čísla na které se nám dovoláte :
   Kancl (+420) 577 477 093
   Sklad (+420) 577 477 096

   Odpovědět
 34. Dobrý večer, maminka 65 let, má neoperovatelny Ileus, masivní tumor v malé pánvi, metastaze v jatrech a pobřišnici. Bohužel se nenašel primární nádor. Je necelé dva měsíce po operaci. Zkoušíme vše. Co by jste prosím doporučil olej, slzy, čípky? Má bohužel zavedenou trvalou stomii. Jinak je maminka sobestacna. Nemá žádné bolesti, zatím ji doporučili paliativní léčba. Za což je ráda, že nemusí na chemoterapii. A my taky. Děkuji za odpověz. A

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 35. Dobrý den, chci se zeptat, jestli je nějaká možnost někde otestovat kvalitu výtažku? Popřípadě se poradit?
  Předem děkuji za info na mail nebo tel 722786540

  Odpovědět
 36. Mám těžkou polyneuropatii, na kterou není zadny lék. Nechtěla bych skončit na vozíku. Prosím o řadu zda by pomohla léčba marihuanou. Jakou formou? Poradíte mi? Pomohlo by užívání Fenixovych slz? Prosím o radu kde by bylo možné toto léčivo obstarat? A kvalitní. A jak dávkovat. Děkuji.

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 37. Dobrý den, můj přítel má ulcerózní kolitidu, sehnala jsem konopny výtažek a chystám se mu udělat čípky , zajímalo by.mě zda existuje nějaká odrůda , která je nejvhodnější pro tuto nemoc.také jsem výše četla , že na chrohnovu chorobu ke lepší CBD, platí to i pro U.Kolitudu? Děkuji za info.

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   rozhodně je pro něj lepší CBD a pokud chcete odrůdy vyloženě s CBD tak vám můžeme doporučit : Dinamed CBD+ , Sweet Pure CBD nebo Solomatic CBD.

   Odpovědět
 38. Dobrý den.Tatinek onkologický pacient metastazy na játrech.Prosim o spolehlivého dodavatele FS lépe konopné čipky.Velmi děkuji.

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 39. Dobry den, dcera epilepsie, zachvaty kazdy tyden, je ji 7 let, zkousime CBD oil, ale nevime si rady s davkovanim, tez nevim, ci mam kvalitni CBD, taky by potrebovala zklidnit, ma silne ADHD, podezreni na autismus. Dekuji

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   záleží jaký CBD olej máte (procenta CBD). S tímto vám může poradit náš kolega který se o CBD a obecně o léčivé využití konopí zajímá. Můžete nám zavolat na kontakt který naleznete na stránkách Growmartu on vám poradí.

   Odpovědět
 40. Dobry den, velmi prosim o info. od koho se daji sehnat opravdu kvalitni FS pro tatu, se silnym diabetem, kteremu byly amputovany prsty na nohou a nadale se sirici nekrozou...Dekuji

  Odpovědět
 41. Dobrý den, také bych prosila o kontakt na dodavatele FS, případně i v podobě čípků - vhodnější pro nádory mozku. Děkuji.

  Odpovědět
 42. Zdravim Vas prosim poradte ako pouzit FS vytazok do vaporizeru lebo je to huste dakujem Ernii

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   některé vaporizéry mají v příslušenství takovou malou drátěnku. Stačí na ni aplikovat malou kapku FS a můžete je inhalovat.

   Odpovědět
 43. Dobrý den, ráda bych pomohla svému nejbližšímu, má několik let diagnostikován systémový Lupus, revmatoidní artritidu - silné bolesti celé nohy, jaterní cirhozu a ledvinové kameny. Aktuálně nejvíce řešíme bolest nohy, celé, vystřelující do zad - kyčle. Byly by vhodné čípky? Děkuji !

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   dají se použít čípky s příměsí FS popřípadě klasické perorální užívání FS.

   Odpovědět
  2. Dobrý den v tomto případě bych doporučil čípky případně FS s vyváženým poměrem THC a CBD.

   Odpovědět
 44. Dobrý deň, prosim o kontakt na kúpu fenixovych slz pre manžela, má maligny melanóm, ďakujem.

  Odpovědět
 45. Prosím o kontakt na kotelnika -

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   můžete nám napsat do kontaktního formuláře a mi se vám ozveme. https://growmart.cz/grow-shop-informace/kontakt/

   Odpovědět
 46. Dobrý večer, můžu poprosit o kontakt na ověřeného výrobce fenixovych kapek? Děkuji. M.

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 47. Pozor na podvodníka! V týchto diskusiách je veľa mailov na neho. Používa aj rôzne mená, veľa príspevkov je na growmarte aj iných weboch od neho...

  Odpovědět
 48. Dobry den. Nevite nekdo - mam vyrobene fenix slzy z konopi s vysokym obsahem cbd a nizkym thc. Po poziti jsem mel velke nezadouci ucinky asi ze zbytkoveho thc? Rozpusti se rozpoustedlem thc i cbd nebo jen thc? Vzal jsem mnozstvi 1 ryzoveho zrnka. Nemuzu mit na to alergii, kdyz mi otekly dychaci cesty, sucho v ustech, buseni srdce, zavrate, nizky tlak na omdleni, spatne dychani. Jedna zkusenost. Pred tim jsem bral jen 6% olej cbd bez problemu.

  Odpovědět

Komentuj