Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopí dokáže zlepšit naši všímavost

konopí jako meditační prostředek

Můžeme být díky konopí více všímavý?

Při užívání konopí máte někdy pocit, že se něco mění. Někdo tomu říká povznesení, jiný zase uvolnění. Existují samozřejmě i další názvy. Marihuana je hodně známá díky tomu, že vás dostane do jakéhosi meditativního stádia. Co ale ta stránka, díky které dovede být lépe všímavý? Jisté povznesení mysli tam je, ale můžeme být díky tomu lépe soustředění na daný okamžik?

Co je to všímavost?

Jon Kabat-Zinn Vysvětlit by se to dalo vcelku jednoduše. Všímavost je stav mysli, kdy se plně soustředíte na přítomnost, nebo na konkrétní moment v přítomnosti. Jde taky o zachování pocitu uvědomění co zrovna v ten daný moment děláte.

Jon Kabat-Zinn je světoznámý autor, profesor a mistr meditace, který je skrze moderní všímavost průkopníkem. V roce 1979 vzal základní buddhistické učení o všímavosti – odstranil z toho jen buddhismus.

„Vzal jsem ten koncept, různě ho ohýbal a předělával, a našel způsob jak o tom mluvit, aniž bych se vystavil riziku, že mě bude někdo nazývat buddhistou, mystikem, nebo nějakým podivínem“. říká Kabat-Zinn.

Co je tedy všímavost podle tohoto průkopníka?

„Všímavost je uvědomění, které vychází z cíleného soustředění na přítomný moment. Vědění toho, co máte na mysli“.

Praktikování této všímavosti zmírňuje stres, napětí, úzkost a zlepšuje zdraví celkově. To zní trochu jako účinky konopí, nemyslíte?

Projev stresu a úzkosti v každodenním životě

marihuana k meditaci Reálně můžeme říct, že poslední roky jsou šílené. Moderní 21. století může být opravdu namáhavé. Stres a úzkost ovlivňují každého. Záchvaty paniky jsou na denním pořádku a potřeba stíhat všechno na vašem „seznamu úkolů“ je někdy nemožná.

Spousta lidí po probuzení hned blbne a přemýšlí, co musí hned stihnout. Všichni okolo pospíchají od jedné pochůzky ke druhé. Ať už je to škola, práce, starání se o rodinu anebo dalších milion aktivit, které vyžadují naši pozornost.

Přiznejme si, jsme poslední dobou více rozptýlení než kdy dřív. Telefon je v tomhle nejhorší a stal se prakticky naším nerozlučným partnerem. SMSky, hovory, upozornění facebooku a instagramu.

Není se tak čemu divit, že je dnes stále více uživatelů mnoha forem konopí, než tomu bylo dřív. Co by se ale stalo, kdyby ten stav, který vám marihuana navodí, přispíval k lepší všímavosti? Dovede si představit, jaký by váš život byl, kdyby jste po užití marihuany soustředili veškeré své myšlení na to co zrovna děláte?

Užívání konopí pro zlepšení všímavosti

nalezení sebe sama Proveďte své ranní rituály. Dejte si sprchu, snídani a nastartujte svůj den. Připravte se do práce, nebo do školy. Můžete jít i se psem ven. Marihuana všechny tyto věci dokáže mnohem více zpříjemnit. Když ale tyto věci děláte, co se vám honí hlavou?

Pokud jste jako většina lidí, tak při venčení psa nemyslíte na venčení psa. Myslíte na spousty jiných věcí. Co jste dělali včera, minulý týden, co budete dělat dnes, jestli bude v práci vše v pohodě nebo ne a tak dále. Zkrátka všechny možné scénáře, dobré i špatné.

Teď si představte, že všechny tyto věci provádíte, když se navozují účinky marihuany. Mějte na mysli konkrétní věc, kterou zrovna děláte. Když jste se psem, myslete na vaši chůzi a na štěstí psa, že je s vámi venku. Když jste ve sprše, myslete na to, jak na vás dopadá proud vody a nabíjí vás energií. U jídla si užívejte jeho chuť, vychutnejte každé sousto.

Vždy myslet na daný moment v danou chvíli!

Jak to bylo a bude?

duševní klid Konopí se už velmi dlouhou dobu používalo pří  meditacích po celém světě. Meditace je hlavně o tom udržet vaši mysl plně soustředěnou na jeden jediný okamžik nebo moment.

Teď dejte meditaci pryč a soustřeďte se na to co zrovna děláte, a máte všímavost.

Tento stav nemusí být nutně dosažen konopím s vysokým obsahem THC, odrůdy s CBD a extrakty plní svůj účel úplně stejně.

Je jen na vás, jestli chcete tento stav mysli okusit. Zkusit to můžete. Ale pokud se plně zaměříte na ten daný moment, jistě toho dosáhnete.