Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopná církev, aneb proč ještě nejste členy?

Konopná církev je tady a je to dobře

Konopná církev je mladá, plná ideálů a očekávání. Podívejme se na to nyní trochu z blízka. Konopná církev byla založena 21. srpna 2015

Předem je potřeba říci, že konopná církev není jenom nějaká šílenost a výkřik. Z mého pohledu je to postoj, vyjádření svého názoru a částečně určitě taky obrana proti systému, který může v první řadě za kriminalizaci konopí.

Ústava konopné církve

Po přečtení konopné ústavy mohu říci, že se nejedná o nějakou sektu, jak by se ze slova „církev“ mohli mnozí domnívat. Naopak konvenční vyznání může mít člen konopné církve jakékoliv, pak už záleží na liberálním postoji té které další běžné církve, jestli toto povoluje. Jsem si docela jist, že mnohé i křesťanské církve mají ve svých podmínkách, že člen, nesmí být členem jiné, toto není případ konopné církve.

Celý projekt může na první pohled budit úsměvným, místy až trapným dojmem.

Například pokud se jedná o ustanovení oficiální modlitby KC (konopná církev)

Děkuji za rostlinu Konopí, ve které se zjevuje podstata Bytí, kterou je Mír a Láska
Pěstuji Lásku a dobré Zdraví
Konopí není Prekurzor
Konopí je dar od Boha
Oslavuji Fytokanabinoidy
Oslavuji Endokanabinoidy
Oslavuji Konopí, Vyznání víry může být v modlitbě zakončeno „In Nomine Phytocannabinoids, In Nomine Endocannabinoids, In Nomine Cannabis“.

werich o nepřizpůsobivých Projekt je podle mě ale třeba chápat poněkud jinak, využít institut církve a jeho oporu v zákonech, ústavě a dalších ujednáních, mají za cíl ochránit a zachovat svobodu. Cílem je organizovat se a nenechat se utlačovat represemi. Právní ochrana a společná organizace jsou v tomto projektu klíčové. Když vám policie neprávem a v rozporu se zákonem sklidí vaši zahrádku, budete mít na koho se obrátit. Zvednete telefon, zburcujeme členy. tu jeden pomůže s odvoláním, další se postará o medializaci, další členové poskytnou rady a pomoc a společně budou mnohem silnější a způsobilejší čelit těmto a dalším problémům.

I to je podle mne důvod, proč stát, respektive ministerstvo kultury registraci konopné církve oficiálně zamítlo. Spolek konopí jako lék však proti rozhodnutí podal žalobu. Rozhodnutí podle Dvořáka nectí právo náboženské svobody garantované zákonem o církvích a náboženských společnostech i Listinou základních práv. Požaduje nejen z tohoto důvodu rozhodnutí MK zrušit.

Transformace do náboženské roviny je dle mého prostředek, jak se vyhnout persekuci a využít oporu v zákoně proti nedávné monopolizaci konopného průmyslu pro léčebné použití. Například využít definici modlitebních předmětů (konopí) má široké využití.

Monopolizace konopného průmyslu a důsledný dohled, opravdu nám kvalitní konopí nevyroste na zahradě za zlomek ceny?

konopná církev Jediný, kdo údajně může pěstovat konopí na terapii, je licencovaný pěstitel Elkoplast ze Slušovic pro Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), což je naprostý výsměch vzdělanosti a je to především nezákonné. Licencovanému pěstiteli je povoleno pouze pěstovat a zpracovat konopí na květ, k inhalaci nebo sypání do jídla, což jsou zase velmi omezené terapeutické metody. Navíc SÚKL povolil vypěstovat ryze vysoce omamnou genetiku Bedrocan s téměř dvaceti procenty THC, která je pro většinu nemocných nevhodná. České konopí stojí sto korun za gram, holandské tři sta korun. Terapii to činí pro devětadevadesát občanů nedostupnou cenově a odborně, kdy chybí celá řada účinných, jinak složených genetik konopí.“

Stát z nás totiž dělá naprosté idioty, přitom si stačí koupit kvalitní semena konopí a ty si vypěstovat na zahradě, budete vědět čím hnojíte a jako bonus vás to nebude stát kalhoty.

„Chybí celostní medicína. Jdete k očařovi, jste oko. Neschopnost dívat se na zdraví v psychosomatickém a sociálním kontextu je děsivá. Samozřejmě to vyhovuje korporacím. Vytvořily si v celém západním světě právní systém, kdy nelze označit viníka. Kdo může za tak neblahý stav? Jak se vyrovnáme s tím, že pětadvacet procent lidí umře jen kvůli chybám ve zdravotnickém systému, jak uvádějí oficiální statistiky? Jakto že máme v lékárnách přes devadesát procent léčiv, která neprošla seriózním výzkumem, který by byl publikovatelný v odborném časopise, ale financovaly jej obchodní společnosti? Podíváte se na příbalový leták, najdete ohromné množství sekundárních účinků, mnohé léky vás zabijí. Nic se neděje. U konopí to nenajdete, a přesto je už pouhé vyslovení slova konopí u některých lidí jako červený hadr na býka

Je to spatně?

Je toto využívání náboženské ochrany v zákoně dobře nebo špatně? Odpovědět by si měl každý sám, ale můj názor je, že ano. Doprdele s každým, kdo chce omezovat moje svobody. Věřím v nadpřirozené síly konopí, budu se modlit a zpovídat se veleknězi? Ne, určine ne. Toto je jenom divadlo. Avšak pokud mám právo založit církev a splním veškeré podmínky, mám mít právo na to ji založit a provozovat.

Co by se mělo zlepšit?

Web konopné církve nyní nefunguje a je nedostupný, pravděpodobně to souvisí s obžalobou Dušana Dvořáka, kterému hrozí 10 let nepodmíněně za distribuci konopných produktů členům spolku Konopí je lék. Dne 20.2.2017 v 8:30 má stání u soudu v Prostějově, všichni jsou zváni do „Mekky tuposti“ viz příspěvek na facebook stránkách FC

Dále naléhavě postrádám Diskuzní fórum, jako součást komunikace se členy církve prostřednictvím internetu, poskytování právních rad a rozborů problémů. Můžeme KC klidně pomoci s realizací, v případě zájmu, nechť se nám někdo z KC ozve.

Chybí mi nějaké ucelené informace, při jejich dohledávání jsem se občas ztrácel, roztříštěnost webů komplikuje přehled, mnoho institucí jako je konopná klinika a další spolky by chtělo sjednotit do jedné roviny, vše zastřešit a sjednotit.

Líbí se vám projekt Konopné Církve?

Podej si přihlášku a staň se členem

Závěrem bych rád vyjádřil tomuto projektu podporu a přeji si, aby konopná církev byla oficiálně uznána.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!