Léčebná marihuana jako lék na Tourettův syndrom

Milí čtenáři dnes jsme si pro vás nachystali článek o tom jak konopí dokáže pomoci lidem, kteří trpí Tourettovým syndromem. Jako zajímavost zde naleznete také video které, vás doslova ohromí. Tourettův syndrom se dá zdárně léčit pomocí konopí.

I když o Tourettově syndromu koluje řada dezinformací, výzkumné studie prováděné v posledních patnácti letech prokázaly, že ti, kteří touto poruchou trpí, reagují při použití léčebné marihuany pozitivně.

Dokáže konopí Tourettův syndrom vyléčit?

lecba-turettova-syndromu-konopi-growmart Tourettův syndrom postihuje zhruba 1% populace a to i přesto, že příčina nemoci je neznámá, se počet pacientů, kteří tímto onemocněním trpí každoročně zvyšuje. Nicméně je velmi dobře známo, že možnosti léčby Tourettova syndromu jsou značně nedostačující. Kristen R. Muller-Vahl, M.D., výzkumná pracovnice oddělení neurologie na Medical School of Hannover, publikovala v roce 2003 článek nazvaný „Kanabinoidy snižují symptomy Tourettova syndromu“: “V současnosti je léčba Tourettova syndromu (TS) nedostačující. Z toho důvodu se zájem o nové terapeutické strategie neustále zvyšuje.“ Pokračuje, „Neoficiální zprávy naznačují, že užívá konopí může zlepšit nejen tiky, ale také problémy s chováním pacientů s TS“ (“Expert Opinion on Pharmacology.” Ročník 4, Č. 10, str. 1717-1725).

Cannabis for treating tourette SyndromeMuller-Vahl dále popisuje dvě různé klinické studie, které provedla v roce 2002. Jedné studie se zúčastnilo 12 pacientů s Tourettovým syndromem, kterým byla podána jedna dávka THC a o dva týdny později jim bylo podáno placebo. 75% účastníků této studio hlásilo pozitivní účinky konopí. Druhá studie byla randomizovaná studie 24 účastníků, z nichž všichni trpěli tiky souvisejícími s TS. Tato studie uvádí, že delta-9-tetrahydrokanabinol (THC), primární psychoaktivní chemická látka v marihuaně, snižuje tiky u pacientů s Tourettem. Ani v jedné ze studií nebyly hlášeny žádné vážné nežádoucí účinky. Muller-Vahl uvádí, že pokud by se běžně používané léky na léčbu TS ukázaly neefektivními, mělo by být zváženo podávání konopí.

Léčebná marihuana léčí Tourettův syndrom jestliže běžné léky selžou.

tourettes-syndrome-growmart Další zpráva, tentokrát od Reuvena Sandyka, M.D., a Gavina Awerbucha, M.D., neurologa a specialisty na léčbu bolestí, vydaná v prosinci 1988 v “Journal of Clinical Psychopharmacology”, nazvaná “Marihuana a Tourettův syndrom“, uvádí, že se v poslední době setkali s třemi pacienti s TS, kteří neměli adekvátní reakce na běžné léky používané při léčbě TS, ale zaznamenali výrazné zlepšení symptomů při kouření konopí” (Ročník 8, Č. 6).

A nakonec, podle on-line zprávy Americké lékařské asociace jde o zprávu s názvem „Léčebná marihuana (A-01)”: “O účincích marihuany na pacienty s Tourettovým syndromem, kteří nedostatečně reagovali na standardní léčbu existují pouze omezené údaje, tvoří je 4 kauzaistiky, které hlásí významné zlepšení při kouření marihuany a 1, která hlásí výrazné zlepšení při podávání 9-THC (10 mg) v orální formě.”

NOVINKA: Nyní u nás můžete objednat i legální konopný výtažek CBD, jehož léčivý potenciál hraje zásadní roli v léčivých vlastnostech Fénixových slz.

Více informací právě zde.

zdroj: royalqueenseeds.cz

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!