Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Marihuana 7 věcí, které ovlivňují váš zážitek

co ovlivňuje marihuany

7 faktorů, které ovlivňují zážitek z užívání marihuany

Marihuana nezpůsobuje u všech lidí identický zážitek. Když se zeptáte desítek lidí, jaká je jejich oblíbená odrůda, dostanete desítky různých odpovědí. Někteří mají rádi klidný a uvolněný stav, jiní se rádi cítí nabuzení, někteří si chtějí uvolnit jen tělo a svalstvo a ti další chtějí jen klidnou hlavu. Existuje tedy spousta faktorů spojených s užíváním konopí, ať už jsou to osobní preference nebo externí věci.

Když pochopíte, co všechno může váš celkový zážitek ovlivnit, můžete se na to svým způsobem i připravit a najít tak ideální kombinaci, která vám nejvíce vyhovuje.

Následujících sedm faktorů je ukázkou.

Nálada a místo

místa ke konzumaci Vaše prostředí je důležitým faktorem, který vás v rauši může ovlivnit a neměli by jste jej brát na lehkou váhu. Můžete si zakouřit váš oblíbený vzorek ve dvou různých dnech a účinky nemusí být stejné.

Když se vám něco takového přihodí, zeptejte se sami sebe – jaká byla vaše nálada a třeba místo, než jste si zapálili? Byli jste v klidu, uvolnění nebo třeba frustrovaní? Napjatí nebo unavení? V jaké společnosti jste zrovna byli? Byli jste venku v přírodě nebo v parku, obklopeni jinými lidmi?

Tyto různé scénáře se na váš  stav mohou podepsat rozličnými způsoby. Musíte vždy zvážit hladinu svého a okolního komfortu. Je lepší, když si dáte malého šluka před vstupem do zaplněné místnosti nebo předtím, než jdete spát?

Tím, že máte přehled o svém okolí a své náladě si zvolit, co a v jaký moment pro vás bude nejlepší.

Způsob užití

způsob užívání Vapování, kouření nebo konzumace poživatin, takové mohou být způsoby jak do sebe dostat potřebnou dávku kanabinoidů, ale každá metoda příjmu sebe nese své. Jestli si dáte sušenky, nebo jointa, každý z těchto způsobů vás ovlivní jinak. Vaše tělo zpracovává účinné látky podle toho, jak konzumujete. Množství je taky jiné. Trvání je taky zajímavé, například po konopných sušenkách můžete být v rauši déle, než když si potáhnete z jointa.

Kontrolování velikosti dávky je taky jiné. Třeba při vapování víte, kolik zhruba konzumujete, to samé platí pro užívání extraktu. Když si upečete plato sušenek, nemáte zrovna přehled, kolik THC/CBD je v jedné sušence.

Je nezbytně důležité, aby jste v tomto případě znali své vlastní hranice. Pokud je na vás třeba něco moc velké sousto, raději se tomu vyhněte, než aby došlo k nějakému nechtěnému scénáři.

Dávka marihuany

jaké množství si vzít To může opravdu zrádné, obzvlášť pokud zkoušíte prvně třeba sušenky, koláčku, nebo novou odrůdu, na kterou nejste zvyklí. Začínejte vždycky raději pomalu a v malých dávkách. Když budete vědět, že se nic nepokazí, dávkování můžete vždycky optimalizovat.

Dávkování může být taky bráno v potaz jako nejdůležitější faktor, jelikož ve finále ovlivní celkový zážitek. Pokud je dávka malá, nemusíte cítit skoro nic a budete chtít zkusit něco jiného. Když je ale ona dávka moc velká, zamává to s vámi takovým způsobem, že vlezete pod postel a budete čekat až to odezní.

Najít zlatý střed je v tomto případě nejlepší, pak si budete užívat konopí úplně jinak.

Poměr kanabinoidů

profil kanabinoidů Díky profilu konkrétní odrůdy a informacím, které jsou prakticky všude dostupné se dozvíte, jakým způsobem vás odrůda ovlivní. Většina lidí se bude asi přiklánět k psychoaktivnímu THC, jelikož je psychoaktivní. Někteří ale volí jiné odrůdy, jelikož na ně THC může mít trochu jiný dopad.

Samozřejmě se v rostlinách konopí vyskytují i jiné kanabinoidy, třeba CBD, CBN, CBG a jiné. Poměr jednotlivých kanabinoidů utváříz tzv. kanabinoidový profil. Ten se liší od odrůdy k odrůdě a může mít všelijaké účinky a ovlivnit vás mnoha způsoby.

Je ovšem nutnost vědět, jak vás konkrétní kanabinoidy ovlivní. To samo vyžaduje někdy trochu experimentování. Touto metodou se dostanete do situace, kdy si zvolíte naprosto optimální odrůdu, která vám bude vyhovovat.

Důležitou roli hraje poměr CBD:THC. Tyto dva kanabinoidy dokážou ovlivnit jeden druhého, takže při výběru buďte obezřetní. I malý rozdíl v poměru  může ovlivnit celkový efekt.

Terpeny

marihuana a dávkování Jestli jste někdy pocítili různé chutě nebo aroma dané odrůdy, s největší pravděpodobností za to mohou terpeny. Mohou mít ovocné aroma, můžete cítit dřeviny, vůni lučních květů a podobně. Terpeny tak dávají jednotlivým odrůdám vůni a chuť, mohou ale ovlivnit výsledný stav?

K tomuto tématu, stejně jako k mnoha dalším, je potřeba náležitě zaměřený výzkum, jedná se o fascinující otázku. Mnoho lidí tvrdí, že terpeny dokážou přilepšit celkovému stavu, jiní ani neví, co to terpeny jsou.

Například Limonen je dobrý jako odbourávač stresu, Linalool dokáže zklidnit mysl a navodit odpočinek. Linalool take může za unikátní aroma levandule, a víme, že levandulový olej je skvělý na uvolnění.

Můžete se těšit, jaké fascinující objevy s výzkumem terpenů přijdou.

Věk

věk a miruhuana Zeptali jste se někdy rodičů, jestli v mládí kouřili trávu? Pokud ano, tak jste možná slyšeli odpovědi, že to jednou nebo dvakrát zkusili, ale teď to buď nezvládají, nebo jim to nechutná. Třeba tím jen nechtěli ovlivnit své děti a jednoduše přestali.

Paradoxem je, že věk samotný hraje ve výsledném stavu po konzumaci marihuany také roli. Čím to ale je?

V americké studii z roku 2007 vědci objevili spojitost mezi věkem testovaných krys a účinky konopí. Dospívající krysy tehdy reagovali na danou dávku mnohem lépe, než jejich dospělí příbuzní.

Co je příčinou? Převládá názor, že za vším stojí poruchovost, nebo nedostatečná činnost endokanabinoidního systému, ale s jistotou to nikdo zatím říci nemůže. Nezbývá nám tedy než počkat, s čím přijdou chytré hlavy.

Tolerance

tolerance na marihuanu Žádní dva lidi nejsou úplně stejní, totéž by se dalo říct o toleranci daného člověka na marihuanu. Zmíněný věk hraje roli, stejně jako další faktory, třeba četnost užívání, délka užívání konopí, tělesná konstituce a jiné. Nikdo nechce přestřelit, takže by jste měli vědět, co všechno zvládnete, podobně jak je tomu u dávkování.

Na konci nějakého dne si můžete přehrát, jaký byl a jak jste na konkrétní odrůdy reagovali. Pozorujte, jestli vám nebylo zle, nebyli jste až moc malátní či unavení.

Každopádně výběr musí být vždy správný, ať už chcete relaxovat, zahnat chmury, léčit bolest či deprese.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!