Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Oblíbený popularizátor konopí a bratr ve zbrani je trapně obviněn z toxikománie

Trapénka na ntou opět udeřila v plné síle. Redaktor Reflexu Jiří X. Doležal byl obviněn z šíření toxikomanie. Podle policie byla v jeho článku rozostřená fotografie s popiskem – k zaostření má čtenář vykouřit marihuanu. Součástí vydání byly cigaretové papírky a filtry pro výrobu marihuanové cigarety – jointu. V případě odsouzení hrozí Doležalovi, známému pod zkratkou JXD, až pět let vězení

dolezal-jxd K obvinění Doležala stačilo pouze 8 slov, které tvoří vtip na titulce článku 15 gramů trávy z vydání 12/2013, který mapoval uplynulou konopnou sezonu.

Dalším prohřeškem, za který byl obviněn Jaroslav Plesl, jakožto zastupující odpovědná osoba v době, kdy šéfredaktor není přítomen, byly kriminální policií označeny pod přebalem vložené cigaretové papírky a set filtrů, které byly dárkem pro čtenáře Reflexu.

Předměty mají podle policie vytvářet iluzi a náladu vedoucí k užívání návykových látek a hrozí jejich konzumace dětmi a mladými lidmi. Za podobný přečin hrozí obviněnému odnětí svobody od jednoho až do pěti let, případně vysoká peněžní pokuta.

Podle policie upozorňoval na tento dárek nápis na přední straně týdeníku a avizoval, že tyto předměty mají čtenářům posloužit k výrobě jointu. Kvůli relevantnímu zjištění, zda jde o trestný čin, nechali kriminalisté vypracovat posudek u odborníků v oboru školství a kultury a v odvětví výtvarného umění, reklamy, marketingové komunikace a ekonomiky.

Závěr znaleckého posudku podezření z trestného činu potvrdil, proto kriminalisté v úterý obvinili osmačtyřicetiletého redaktora ze šíření toxikomanie. V případě odsouzení mu tak hrozí trest od jednoho do pěti let odnětí svobody.

O dalším pokračování celé kauzy vás budeme informovat. Sám JXD se k celé věci zatím nebude mediálně vyjadřovat.

zdroj:reflex a média

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!