Pfizer vstupuje do konopného průmyslu

Pfizer vstupuje do konopného průmyslu po akvizici společnosti Arena Pharmaceuticals za 6,7 miliardy dolarů

Za poslední rok jsme slyšeli o několika případech, kdy se velké farmaceutické společnosti pustily do konopného průmyslu. Nejnovější oznámení je zdaleka nejzajímavější. Srdečně přivítejte farmaceutického giganta Pfizer, který právě koupil společnost Arena Pharmaceuticals za neuvěřitelných 6,7 miliardy dolarů.

V pondělí obě veřejně obchodované společnosti potvrdily, že uzavřely definitivní dohodu. Gigant Pfizer umožňuje získat všechny nesplacené akcie společnosti Arena Pharmaceuticals za 100 dolarů za akcii v hotovosti. Jakmile společnost Pfizer získá všechna potřebná povolení k zahájení transakce, očekává, že ji bude financovat ze stávající hotovosti.

pfizer-konopny-prumysl

Promluvme si o tom, co to znamená pro konopný průmysl. Zaprvé, Arean Pharmaceuticals je biotechnologická společnost se sídlem v San Deigu, jejíž část lékového programu se věnuje terapiím souvisejícím s kanabinoidy. V současné době je společnost Arena nejvíce známá díky vývoji svého uchazeče o zkoumaný lék s názvem Olorinab. Lék, který je jádrem všech biotechnologických operací společnosti Arena.

Lék Olorinab

Podle společnosti Benzinga je Olorinab plnohodnotným perorálním agonistou kanabinoidního receptoru 2, který je neustále zkoumán s cílem pomoci léčit četné symptomy, zejména ty, které se týkají viscerální bolesti spojené s gastrointestinálními stavy.

Kromě přípravku Olorinab se lékový program společnosti Arena zaměřuje na nekanabinoidní léčiva, která se soustředí na vytváření inovativních potenciálních terapií, jež by pomohly léčit různá imunozánětlivá onemocnění. Široké portfolio farmaceutické společnosti obsahuje také rozmanité a perspektivní terapeutické perspektivy ve fázi vývoje v gastroenterologii, dermatologii a kardiologii.

konopny-prumysl

Mike Gladstone, globální prezident a generální ředitel divize zánětů a imunologie společnosti Pfizer, v tiskové zprávě napsal, že akvizice společnosti Arena farmaceutickým gigantem doplňuje schopnosti a odborné znalosti společnosti Pfizer v oblasti zánětů a imunologie, která je inovačním motorem společnosti Pfizer a vyvíjí potenciální terapie pro „pacienty s vyčerpávajícími imunozánětlivými onemocněními, kteří potřebují účinnější možnosti léčby,“ uvádí Benzinga.

Firma Gladstone dále uvádí, že využitím průkopnického výzkumu a globálních vývojových schopností společnosti Pfizer plánuje „urychlit klinický vývoj etrasimodu pro pacienty s imunozánětlivými onemocněními“. Etrasimod je uchazečem společnosti Arena Pharmaceuticals o lék, který by mohl pomoci při léčbě imunitních a zánětlivých onemocnění.

Prezident a generální ředitel společnosti Arena Amir D. Munshi v samostatném tiskovém prohlášení uvedl, že jeho společnost je „nadšená“, že ji získala společnost Pfizer. Munshi dodal, že nedávná akvizice společností Pfizer znamená, že jeden z předních farmaceutických gigantů uznává potenciálně „nejlepší molekulu S1P ve své třídě a přínos [společnosti Arena] k řešení neuspokojených potřeb v oblasti imunitně zprostředkovaných zánětlivých onemocnění“.

konopi

Pán Munshi uzavírá, že vývojové kapacity společnosti Pfizer zachovají a posunou vpřed poslání společnosti Arena dodávat klíčové léky potřebným pacientům. Je přesvědčen, že „tato transakce představuje nejlepší další krok pro pacienty i akcionáře“.

zdroj : herb.co

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!