Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Vaporizace zdravé kouření

vaporizace-2 Díváte se po léčbě konopím, nebo chcete minimalizovat zdravotní dopad inhalace konopí? Inhalací lze nejlépe odhadnout dávkování a proto zůstává tento způsob nejefektivnějším a nejpříjemnějším způsobem užívání konopí.

 

Inhalace kouře ovšem nese jistá rizika spojená s velkým množstvím dehetu uvolněného při nedokonalém spalování jako je například bronchitida(plíce zanesené nečistotami). Už několik let je ovšem k dispozici způsob inhalace konopí, jakožto i jiných bylin absolutně bez jakýchkoliv rizik způsobených inhalací. Jedná se o vaporizaci, což je v podstatě inhalace par vniklých zahříváním účinných látek v na bod jejich varu, nikoliv spalováním.

Vaporizér je přístroj jenž se používá při aromaterapiích a některých fyzioterapiích. Vaporizér funguje tak, že zahřívá bylinu na teplotu kdy nedochází k hoření a neuvolňují se tak zplodiny jako při kouření. Tento způsob inhalace se kategoricky liší od kouření, jak výsledným efektem, tak dopadem na zdraví.

Kanabinoidy v konopí se odpařují (mění skupenství na plynné) při teplotách do 200 stupňů celsia, ke spalování začíná docházet při teplotách od 400 stupňu. Pára vzniklá při vaporizaci je jemnější a obsahuje více účinných látek,effekt je jasnější, energičtější a to i při odpařování pryskyřice. Za celou dobu používání vaporizérů v nemocnicích po celé Evropě nebyl zjištěn jediný vedlejší účinek.Vaporizace probíhá při teplotách kolem 180 stupňů a trvá zhruba 20 minut. Účinek se dostaví po 10 minutách inhalace.

Rozlišujeme mezi vaporizéry mechanickými, elektrickými, stolními a kapesními, nebo jejich kombinací.

Cena těchto přístrojů se pohybuje mezi 150,- a 12000,- přičemž funkčnost těch nejlevnějších je nejistá.

Jedná se převážně o skleněné nádoby, které přes sklo zahříváme otevřeným ohněm( obr.v pravo). Tohle chce ovšem nějakou praxi v používání. Výhodou je přívětivá cena.

Některé vaporizéry jsou zároveň aromatizéry, lze je tedy využít i k provonění vašeho bytu bylinkami před návštěvou atp.

 

vaporizace-3 Rozhodně doporučujeme v tomto případě nešetřit na svém zdraví.

 

 

 

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!