Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Australští filantropové darovali desítky milionů dolarů na výzkum léčby za pomoci konopí

Máme pro vás další příběh z Austrálie, který vás jistě chytne za srdce. Australští filantropové darovali desítky milionů dolarů na výzkum léčby za pomoci konopí. Jejich vnučka trpí na vzácný Dravetův syndrom, což je druh epilepsie, který způsobuje stovky záchvatů denně. Reakce jejich vnučky na konopí jim otevřela oči a rozhodli se silně podpořit další výzkumy v tomto odvětví.

Prarodiče tříleté holčičky se vzácnou formou epilepsie učinily dar 33,7 milionu dolarů na University of Sydney pro financování výzkumu léčivého konopí.  katelyn-lambert-pomohlo-konopi-od-vzacneho-druhu-epilepsie

Tento dar univerzitě oznámili v pátek 12.6.2015 Berry a Joy Lambertovy a pro mezinárodní výzkum navrhli jejich vnučku Katelyn, která trpí stovkou záchvatů každý den. Tato obrovská finanční podpora bude velice prospěšná pro podporu výzkumu a vývoje léčby pomocí léčebného konopí.

Setkání s výzkumnými pracovníky na univerzitě vedlo k diskuzi o Katelynině stavu, který je známí jako Daverův syndrom. Toto dovedlo její rodinu k víře, že musí být proveden podrobnější výzkum, což uvedl její dědeček, který je australský multimilionář a filantrop.

„Nejen pro případný prospěch děti s dětskou epilepsií, kterou má naše Katelyn, ale i pro své potenciální výhody pro širokou škálu využití léčebného konopí. Zkušenosti s léčbou naší vnučky a mimořádná schopnost kanabinoidů léčit  nejen jení nemoc ale i celou řadu dalších chronických onemocnění, které často nereagují na konvenční léčbu nám otevřela oči.“

Dravetův syndrom začíná v dětství a nemocní často trpí na vyšší riziko náhlé smrti. Možností léčby jsou velice omezené a i po léčbě se vyskytují problémy s řečí, opožděný růst, problémy s rovnováhou a chůzí.

Studie University of Sydny, které byly zveřejněné v dubnu zkoumali 75 dětí trpící tímto druhem epilepsie zjistila že, 23% reagovalo na léčbu perorálními výtažky z konopí. Autoři došli k závěru, že by byla potřeba rozsáhlejší a přísnější studii s cílem vyhodnotit účinnost a bezpečnost léčby pediatrické epilepsie. První testy léčby konopím vyšli v tomto směru velice dobře a děti na tuto léčbu reagovaly velice pozitivně.

Dar bude putovat na univerzitní výzkum „Iniciativa Lambert“ pro klinický a vědecký výzkum kanabinoidů a to v naději, že nakonec vyprodukují lék s obsahem kanabinoidů. darce-dedecek-katelyn-berry-lambert

„Iniciativa Lambert“ dává naší věci obrovskou dynamiku a naději, že v blízké době naleznou lék s obsahem kanabinoidů. Chtějí dosáhnout také toho, aby byl přístupný, cenově dostupný a spolehlivý.

Prioritou tohoto projektu bude výzkum, jak látky CBD kanabidiolu, která je obsažena v konopí a pomáhá s léčbou pediatrické epilepsie. Budou ovšem zkoumat i další látky obsažené v konopí, které by mohly pomoci s léčbou této i dalších nemocí.

Dar od Lambertových je jedním z největších darů ze strany veřejnosti na lékařský výzkum konopí. 

autor: Growmart

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!