Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Izrael, Švýcarsko a konopí budoucnosti

Spojenectví Švýcarska a Izraele k vytvoření nejlepšího konopí

Izrael a Švýcarsko chtějí společně pěstovat lepší konopí pro pacienty

Jak je z názvu patrné, tyto dvě země usilují, aby se k nemocným lidem a zákazníkům dostaly nejlepší produkty z toho nejkvalitnějšího konopí, jaké najdeme. Hleďme do budoucnosti.

Počátky partnerství

konopí ze Švýcarska

Firma NRGene z Izraele a Pure Cannabis Research AG ze Švýcarska. Tyto dvě společnosti oznámili spoluúčast na projektu vytvoření lepších variant konopných produktů pro pacienty a zákazníky.

Skrze toto partnerství by firma Pure Cannabis Research chtěla pěstovat takové konopí, aby bylo takřka šité na míru pro danou cílovou skupinu. Výzkumníci budou usilovat o vytvoření takových odrůd, které budou mnohem zdravější a více optimalizované pro komerční produkci. Nové varianty budou obsahovat kombinaci kanabinoidů, terpenů a flavonoidů, aby splňovali konkrétní požadavky, například proti bolesti nebo nespavosti. Mluví se taky o tom, že se budou vytvářet kombinace chutí pro energetické nápoje nebo alternativy tabáku.

Toto partnerství by mělo usnadnit dosavadní vývoj variant konopných odrůd. Momentální standardy pěstování jsou podle Pure Cannabis Research nedostačující.

Plány do budoucna

Izrael pro produkci konopí

Stevens Senn, výkonný ředitel Pure Holding Group, pod kterou spadá i Pure Cannabis řekl, že toto partnerství pomůže identifikovat žádoucí vlastnosti v konopí a pak pěstovat takové odrůdy, aby se mohl efekt těchto vlastností maximalizovat. Dané odrůdy pak poslouží ke tvorbě firemních produktů.

„Jsme na prahu vytvoření bezpečných CBD produktů, které nebudou způsobovat závislost. Budou zaměřeny na tabákové alternativy, nápoje, kosmetiku a další využití pro švýcarský a evropský trh“, říká Senn.

Pure Holding Group a její společnosti vlastní dvě užitné plochy a rozloze 90 hektarů, které budou použity k pěstování odrůd s vysokým obsahem CBD. Bude se pěstovat jak indoor, tak outdoor.

Senn podotkl, že NRGene dokázala zmapovat genom mnoha rostlin na světě, třeba pšenice, brambory, ječmen, oves a jahody. Všechny tyto plodiny mají podle všeho větší a mnohem komplexnější genom než člověk.

NRGene

„NRGene vylepšila proces identifikace klíčových genetických vlastností skoro všech známých rostlin. Díky partnerství s touto firmou by se výrazně zlepšil náš pěstitelský program a také bychom mohli vytvořit rostliny konopí s těmi nejlepšími možnými vlastnostmi, abychom tak uspokojili jak tuzemský, tak zahraniční trh“, tvrdí Senn.

Výzkum genomu konopí

Výzkum, díky partnerství těchto dvou společností, bude spočívat v mapování genomů jednotlivých variant konopí se specifickými vlastnostmi. Následná data pak budou použity k vytvoření konopného pangenomu, který představuje „genetický set“ všech variant daného rostlinného druhu.

„Díky tomuto pangenomu budeme moci lépe poznat všechny aspekty konopí, hlavně jeho přirozenou genetickou diverzitu“, říká NRGene.

Doktor Gil Ronen, výkonný ředitel NRGene tvrdí, že spolupráce s Pure Cannabis Research dopomůže k lepšímu chápání všech forem konopných produktů a jejich blahodárných účinků.

„Uznání a pochopení důležitosti běžného a technického konopí stoupá v globálním měřítku každým dnem, ať už je chápáno jako účinné řešení v medicíně, nebo jako ekologický, obnovitelný zdroj. Jsme poctěni, že můžeme k tomuto pokroku nějak přispět“, dodává Ronen.

List konopí

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!