Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak fungují testy na drogy ze slin?

Vše, co potřebujete vědět o testech na drogy ze slin

Test na drogy stěrem z úst je screeningový test používaný ke zjištění užívání návykových látek. Označuje se také jako test na drogy ze slin nebo test na drogy z ústních tekutin.

Testy ze slin se stále častěji používají jako alternativa k testům na drogy z moči. Jsou jednodušší na podání. Vzorky, které se odebírají přímo před očima osoby provádějící test, je téměř nemožné zfalšovat.

Používají se pro všechny účely, od screeningu před nástupem do zaměstnání a náhodného nebo periodického testování až po testování po nehodě. Některé policejní složky používají drogové testy ze slin také pro silniční testování, když mají podezření, že někdo řídí pod vlivem marihuany nebo jiných látek.

Jak se provádějí testy na drogy ze slin?

Test na drogy stěrem z úst je nejméně invazivní metodou testování drog. Není nutné píchání jehlou ani močení do kelímku.

Všechny testy na drogy stěrem z úst se provádějí pomocí stejných základních kroků :

 • Odběrová tyčinka s houbičkou nebo absorpčním polštářkem na jednom konci se použije k provedení stěru z vnitřní strany tváře.
 • Vzorek se analyzuje na přítomnost stop látek, a to buď na místě, nebo v laboratoři.

Ani tyto testy nevyžadují velkou přípravu, i když se vám obvykle řekne, abyste 10 minut před testem nic nejedli ani nepili.

Co dokáže test na drogy ze slin odhalit?

Látky, které může slinný test na drogy odhalit, závisí na použitém testu. Lze jimi testovat kteroukoli z těchto látek jednotlivě nebo v kombinaci při použití vícepanelového drogového testu:

 • amfetaminy
 • metamfetamin
 • barbituráty
 • benzodiazepiny
 • opioidy
 • konopí (THC)
 • fencyklidin (PCP)
 • alkohol

Lze oklamat drogové testy ze slin?

Na tuto problematiku se zaměřuje německá společnost Kleaner se svými kosmetickými přípravky a produkty. Jedním z nejznámějších výrobků společnosti  Kleaner v Evropě je sprej Kleaner 30 ml nebo Kleaner 100 ml.

Kleaner sprej odbourá a neutralizuje stopy THC.

Kleaner – sprej proti drogovým testům

Dalším zajímavým produktem společnosti Kleaner je syntetická moč Kleaner Urea, který se používá k oklamání testů na drogy z moči.

Kleaner – Syntetická moč Urea

Jak daleko zpětně dokáže látky odhalit?

Záleží na několika faktorech, včetně citlivosti použitého testu, typu testované látky a jejího množství.

Některá zařízení jsou citlivější než jiná. Některé látky jsou detekovatelné po delší dobu než jiné.

Dobu detekce může ovlivnit i to, jak dlouho osoba látku užívá. Výzkumy ukazují, že látky jsou detekovatelné po delší dobu u osob, které látku často užívají.

Látky jsou obvykle zjistitelné v ústní tekutině přibližně do 30 minut po požití. To je mnohem rychleji než u jiných testů. Krátký časový rámec je činí obzvláště účinnými pro screening po nehodě nebo v situacích důvodného podezření.

Obecné detekční okno v ústních tekutinách je 5 až 48 hodin, ale i toto okno může být delší u osob, které látku užívají často nebo po dlouhou dobu.

Jak dlouho trvají výsledky?

Doba, za jak dlouho se výsledky získají, závisí na tom, zda se vzorky odešlou do laboratoře, nebo se testují přímo na místě.

Laboratorní výsledky obvykle trvají 24 hodin. Soupravy pro domácí testování drog a testovací zařízení na místě, včetně těch, která se používají pro silniční testy, poskytují výsledky během několika minut.

Jak přesný test na drogy ze slin je?

Při správném provedení se přesnost většiny testů na drogy výtěrem z úst blíží 98 %.

Existuje však několik věcí, které mohou přesnost ovlivnit, včetně:

 • typ použitého testu
 • typ a koncentrace drogy
 • dovednosti a schopnosti osoby provádějící test a testovacího zařízení.
 • čas testování spadající do detekčního okna pro konkrétní drogu
 • kvalita testovacího zařízení
 • Přesnost se také liší mezi laboratorním a okamžitým testováním. Soupravy a zařízení pro okamžité testování ústní tekutiny obvykle nejsou tak přesné jako laboratorní testování.

Testy moči a krve jsou obvykle přesnější.

Závěr

Testy na drogy stěrem z úst se staly oblíbenou alternativou k testům na drogy v moči, protože se snadno používají, jsou cenově výhodné a vzorky je mnohem těžší zfalšovat.

Látky nezůstávají v ústní tekutině dlouho, takže pro přesný výsledek je důležité testování v krátkém detekčním okně. To znamená, že testy na drogy výtěrem z úst mohou odhalit látky dříve po požití než jiné testy.

zdroj : healthline.com