Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Kanabinol pro klidný spánek

Kanabinol

Kanabinol, expert na uklidnění

Za posledních pár let je zde obrovský boom na poli výzkumu kladných účinků rostlin konopí. Jak mnoho z vás už ví, existují v nich tzv. kanabinoidy. Ty mají mnoho vlastností a každý z nich dokáže pomoci trochu jinak. Působí na bolest, jako lék proti úzkosti. Dokáží se ovšem poprat epilepsií u dětí a rakovinou.

Kanabinol (CBN) je velmi podobný ve struktuře těm ostatním. V mnoha ohledech je podobný kanabidiolu (CBD). Ale přeci jen je trochu jiný.

Jaké jsou účinky CBN? Kanabinol pro klidný spánek

Podobnost mezi kanabidiolem je do očí bijící. Struktura je podobná. Proces vzniku a výčet kladných vlastností je ale přece jenom trochu jiný. Jako každý kanabinoid, i CBN není prozkoumán na 100%. Takže toho může být ještě dost, jak nám kanabinol může pomoci. Zatím jsou potvrzeny tyto vlastnosti:

  • Úleva od bolesti
  • Lék na nespavost
  • Podpora struktury kostí
  • Antibakteriální a protizánětlivé účinky
  • Tiší křeče
  • Zlepšuje funkci chuťových buněk
rostliny konopí
forbidden flower

Charakteristická vlastnost kanabinolu, za kterou sklízí největší obdiv, je uklidňující/tišící efekt. Je až dvakrát silnější než běžné farmaceutické sedativum v Americe, diazepam. Pokud se tedy v noci často převalujete ze strany na stranu, budíte se ze spaní nebo nespíte, CBN je to pravé pro vás.

Na rozdíl od THC, kanabinol nemá žádné psychoaktivní účinky. Je tedy vhodný pro lidi, kteří chtějí mít čistou hlavu a dopřát si pocit uvolnění před spaním.

Problém přichází s množstvím kanabinolu v rostlinách, kde je ho pouze titěrné množství. Zatímco v některých rostlinách může mít THC 30%, CBN sotva přesáhne 1% v sušině. Tudíž je třeba být trpělivý při získávání CBN.

Kde kanabinol najdete?

kde hledat kanabinol? Když je THC ve fázi oxidace (vystavena kyslíku po dlouhou dobu), přemění se na CBN. Pravě proto mají přeschlé, staré a špatně uskladněné rostliny konopí vysokou koncentraci CBN než čerstvé a dobře uskladněné rostliny.

Jako pomocník proti nespavosti je CBN opravdu skvělý. Problémem je již zmíněná koncentrace tohoto kanabinoidu. Naštěstí pro nespavce, mnoho chytrých hlav už vytváří koncentráty, poživatiny a různé druhy kapslí s tímto kanabinoidem.

Pokud by jste chtěli vytvořit odrůdy s vysokou koncentrací CBN, pravděpodobně to bude dlouhá a strastiplná cesta. Ovšem trpělivost přináší růže.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!